Таг: Мариупол

1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ
РУСИЈА БИ МОЖЕЛА ДА ГО ПРОГЛАСИ АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

РУСИЈА БИ МОЖЕЛА ДА ГО ПРОГЛАСИ АЗОВСКИОТ БАТАЛЈОН ЗА ТЕРОРИСТИЧКА ОРГАНИЗАЦИЈА

Русија прогласи целосна победа во неколкумесечната битка за Мариупол откако синоќа се предадоа и последните украински борци од челичарницата „Азовстал ...
ЗАВРШИ ОПСАДАТА НА „АЗОВСТАЛ“, РУСИЈА КАЖА ДЕКА СЕ ПРЕДАЛЕ И ПОСЛЕДНИТЕ УКРАИНСКИ БОРЦИ

ЗАВРШИ ОПСАДАТА НА „АЗОВСТАЛ“, РУСИЈА КАЖА ДЕКА СЕ ПРЕДАЛЕ И ПОСЛЕДНИТЕ УКРАИНСКИ БОРЦИ

Руската војска објави дека челичарницата „Азовстал“ во Мариупол е целосно ослободена откако денеска се предале и последните украински борци. Министерс ...
НАД 900 УКРАИНСКИ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ИСПРАТЕНИ ВО РУСКА ЗАТВОРСКА КОЛОНИЈА

НАД 900 УКРАИНСКИ БОРЦИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ИСПРАТЕНИ ВО РУСКА ЗАТВОРСКА КОЛОНИЈА

Повеќе од 900 украински борци кои излегоа од челичарницата „Азовстал“ се испратени во затворска колонија на територија под руска контрола, кажа Москва ...
НАД 950 УКРАИНСКИ БОРЦИ ИЗЛЕГОА ОД „АЗОВСТАЛ“, МЕЃУ НИВ НЕ СЕ ГЛАВНИТЕ ЗАПОВЕДНИЦИ

НАД 950 УКРАИНСКИ БОРЦИ ИЗЛЕГОА ОД „АЗОВСТАЛ“, МЕЃУ НИВ НЕ СЕ ГЛАВНИТЕ ЗАПОВЕДНИЦИ

Во изминатите 24 часа се предадоа 959 украински борци кои со недели беа утврдени во челичарницата „Азовстал“, објави руското министерство за одбрана. ...
УКРАИНА СТРАВУВА ЗА СУДБИНАТА НА БРАНИТЕЛИТЕ НА МАРИУПОЛ ОТКАКО ВЧЕРА ПОЧНА НИВНАТА ЕВАКУАЦИЈА

УКРАИНА СТРАВУВА ЗА СУДБИНАТА НА БРАНИТЕЛИТЕ НА МАРИУПОЛ ОТКАКО ВЧЕРА ПОЧНА НИВНАТА ЕВАКУАЦИЈА

Конвој од автобуси со украински војници, меѓу кои и припадници на контроверзниот Азовски баталјон, вчера ја напушти челичарницата „Азовстал“, додека с ...
УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ПОТВРДИ ДЕКА ИМ НАРЕДИЛА НА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ

УКРАИНСКАТА ВОЈСКА ПОТВРДИ ДЕКА ИМ НАРЕДИЛА НА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ ДА СЕ ПРЕДАДАТ

Украинската војска соопшти дека има за цел да ги евакуира и преостанатите бранители на Мариупол од нивното последно упориште, откако тие почнаа да се ...
НАД 250 УКРАИНСКИ БОРЦИ ЕВАКУИРАНИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ПО ТАЈНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО РУСИЈА

НАД 250 УКРАИНСКИ БОРЦИ ЕВАКУИРАНИ ОД „АЗОВСТАЛ“ ПО ТАЈНИТЕ ПРЕГОВОРИ СО РУСИЈА

Повеќе од 250 украински борци излегоа од опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол по тајните преговори за нивна евакуација. Украинската војска из ...
ЗЕЛЕНСКИ ПЛАНИРА ЕВРОВИЗИЈА ЕДЕН ДЕН ДА СЕ ОДРЖИ ВО МАРИУПОЛ

ЗЕЛЕНСКИ ПЛАНИРА ЕВРОВИЗИЈА ЕДЕН ДЕН ДА СЕ ОДРЖИ ВО МАРИУПОЛ

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ја поздрави победата на Украина на Изборот за песна на Евровизија, велејќи дека неговата земја, иако е тешк ...
УКРАИНСКИОТ КОМАНДАНТ ВО МАРИУПОЛ ПОБАРА ОД ИЛОН МАСК ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД АЗОВСТАЛ

УКРАИНСКИОТ КОМАНДАНТ ВО МАРИУПОЛ ПОБАРА ОД ИЛОН МАСК ДА ИМ ПОМОГНЕ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД АЗОВСТАЛ

Украински командант во Мариупол апелираше директно до Илон Маск да интервенира лично да се спасат опколените војници и цивили во челичарницата Азовста ...
ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА СМЕ ЖИВИ, КАЖАА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ

ЌЕ СЕ БОРИМЕ ДОДЕКА СМЕ ЖИВИ, КАЖАА ПОСЛЕДНИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МАРИУПОЛ

Преостанатите бранители на Мариупол, кои се кријат во челичарницата „Азовстал“, ветија дека ќе продолжат да се борат додека се живи. Тие денеска одржа ...
1 2 3 6 10 / 53 НАПИСИ