Таг: матични лекари

1 2 3 4 6 20 / 54 НАПИСИ
ОКОЛУ 30.000 МАКЕДОНСКИ ОСИГУРЕНИЦИ СЕ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ВО СРБИЈА, АМА НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО ОТИ СИСТЕМОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ УШТЕ НЕ Е ГОТОВ

ОКОЛУ 30.000 МАКЕДОНСКИ ОСИГУРЕНИЦИ СЕ ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНИ ВО СРБИЈА, АМА НЕ СЕ ЗНАЕ ТОЧНО ОТИ СИСТЕМОТ ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ УШТЕ НЕ Е ГОТОВ

Сѐ уште не е готов и се работи на системот и начинот како во земјава ќе се евидентираат лицата кои во странство примија две дози од вакцината против к ...
ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА ПАРИЧНО КАЗНИ МАТИЧНИ ЛЕКАРИ ЗА ПРЕКРШОЦИ ОД 2018

ФОНДОТ ЗА ЗДРАВСТВО СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА ПАРИЧНО КАЗНИ МАТИЧНИ ЛЕКАРИ ЗА ПРЕКРШОЦИ ОД 2018

Дел од матичните лекари минатиот месец добија казни кои се однесуваат за неправилности констатирани во 2018 и 2019 година, а биле изречени од Фондот з ...
ГРАЃАНИТЕ КОИ СЕ ВАКЦИНИРАА ВО ДРУГИ ЗЕМЈИ ЌЕ ДОБИЈАТ ДИГИТАЛНА КОВИД ПРОПУСНИЦА ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ГРАЃАНИТЕ КОИ СЕ ВАКЦИНИРАА ВО ДРУГИ ЗЕМЈИ ЌЕ ДОБИЈАТ ДИГИТАЛНА КОВИД ПРОПУСНИЦА ВО ЗЕМЈАВА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Граѓаните кои се вакцинираа против ковид-19 во други земји, ќе добијат дигитален сертификат во земјава, кажа денеска министерот за здравство Венко Фил ...
ТЕРМИН ЗА ВАКЦИНА ЗА ЛИЦАТА НАД 77 ГОДИНИ ЗАКАЖУВААТ МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ

ТЕРМИН ЗА ВАКЦИНА ЗА ЛИЦАТА НАД 77 ГОДИНИ ЗАКАЖУВААТ МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ

Матичните лекари закажуваат вакцинирање против ковид-19 преку Мој термин, вели Жаклина Чагоровска од Националниот електронски систем Мој термин. Чагор ...
ЗА ЕДЕН ДЕН 730 ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВО САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ЌЕ СЕ ПРИМААТ 5.000 ДНЕВНО, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЗА ЕДЕН ДЕН 730 ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ВО САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ЌЕ СЕ ПРИМААТ 5.000 ДНЕВНО, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Седумстотини и триесет граѓани вчера се вакцинирале  со „АстраЗенека“ на пунктовите низ државата, соопшти Министерството за здравство. Дневно од 30 до ...
408 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ДОСЕГА ВО МАРТ, 160 ПОВЕЌЕ ОД ЦЕЛ ФЕВРУАРИ

408 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ДОСЕГА ВО МАРТ, 160 ПОВЕЌЕ ОД ЦЕЛ ФЕВРУАРИ

Во март починаа 408 луѓе од компликации предизвикани од ковид-19, заклучно со вчера (24 март), што е за 160 повеќе од цел февруари, кога починаа 248 л ...
САМО 20 ОТСТО ОД 170.000 ЛИЦА НАД 70 ГОДИНИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19

САМО 20 ОТСТО ОД 170.000 ЛИЦА НАД 70 ГОДИНИ СЕ ПРИЈАВИЛЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19

Само 20 отсто од планираните и евидентирани 170 илјади граѓани на возраст над 70 години се пријавиле до вчера за вакцинација против ковид-19.  Министе ...
МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА КОИ НЕ ДОБИЛЕ ПОКАНА ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЕЛЕКТРОНСКИ НА ВЕБ СТРАНАТА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

МЕДИЦИНСКИТЕ ЛИЦА КОИ НЕ ДОБИЛЕ ПОКАНА ЗА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19, ДА СЕ ПРИЈАВАТ ЕЛЕКТРОНСКИ НА ВЕБ СТРАНАТА, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Здравствените работници кои не добиле покана за вакцинација против ковид-19 да се регистрираат електронски преку официјалната интернет страница www.va ...
МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ПРВО ЌЕ ГИ ПОКАНАТ ЛИЦАТА НАД 70 ГОДИНИ ЗА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ЌЕ ИМА И ОНЛАЈН ПРИЈАВУВАЊЕ

МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ ПРВО ЌЕ ГИ ПОКАНАТ ЛИЦАТА НАД 70 ГОДИНИ ЗА ВАКЦИНИ ПРОТИВ КОВИД-19, ЌЕ ИМА И ОНЛАЈН ПРИЈАВУВАЊЕ

Матичните лекари ќе закажуваат вакцинирање против ковид-19 преку Мој термин, а идната недела ќе биде објавена веб-страница на која граѓаните ќе може е ...
ЛЕКАРИТЕ ДОБИЈА ПРОТОКОЛ ЗА УПОТРЕБА НА ЛЕКОТ „ИВЕРМЕКТИН“, ГРАЃАНИТЕ ДА НЕ ГО ЗЕМААТ НА СВОЈА РАКА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЛЕКАРИТЕ ДОБИЈА ПРОТОКОЛ ЗА УПОТРЕБА НА ЛЕКОТ „ИВЕРМЕКТИН“, ГРАЃАНИТЕ ДА НЕ ГО ЗЕМААТ НА СВОЈА РАКА, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Матичните лекари вчера преку Лекарската комора добија протокол за употреба на лекот „ивермектин“ кај пациенти со ковид-19, откако беше изготвен од стр ...
1 2 3 4 6 20 / 54 НАПИСИ