Таг: МЕПСО

1 2 330 / 30 НАПИСИ
МИНИМАЛНО ЌЕ ПОЕВТИНИ СТРУЈАТА, НАЈАВУВААТ ОД РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

МИНИМАЛНО ЌЕ ПОЕВТИНИ СТРУЈАТА, НАЈАВУВААТ ОД РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

Ќе има минимално намалување на цената на струјата, најавуваат од Регулаторната комисија за енергетика. Колку ќе поевтини цената на струјата ќе се з ...
10 ЧАСА РЕК НЕ ПРОИЗВЕДУВАШЕ СТРУЈА, ОД ЕЛЕМ ВЕЛАТ НЕМА НЕДОСТИГ

10 ЧАСА РЕК НЕ ПРОИЗВЕДУВАШЕ СТРУЈА, ОД ЕЛЕМ ВЕЛАТ НЕМА НЕДОСТИГ

Десет часа надвор од производство на електрична енергија беше третиот блок во РЕК „Битола“. Испадот се случи околу 01,33 часот по полноќ, а блокот беш ...
НЕМА ДА ПОСКАПИ СТРУЈАТА ЗА ДОМАЌИНСТВАТА СО ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈАТА, КАЖА АНЃУШЕВ

НЕМА ДА ПОСКАПИ СТРУЈАТА ЗА ДОМАЌИНСТВАТА СО ЛИБЕРАЛИЗАЦИЈАТА, КАЖА АНЃУШЕВ

Со либерализација на пазарот на електрична енергија што треба да се случи по донесување на новиот Закон за енергетика нема да се зголеми цената на стр ...
СТРУЈА СНЕМАЛО НОЌЕСКА ВО ВЕЛЕШКО ПОРАДИ ИСПАД НА ПРЕНОСНАТА МРЕЖА НА МЕПСО

СТРУЈА СНЕМАЛО НОЌЕСКА ВО ВЕЛЕШКО ПОРАДИ ИСПАД НА ПРЕНОСНАТА МРЕЖА НА МЕПСО

Причината за тоа што 60 илјади жители на општина Велес и Општина Чашка, ноќеска четири часа немаа електрична енергија бил испадот на преносната мрежа, ...
ЦИНИЧЕН ОПТИМИЗАМ

ЦИНИЧЕН ОПТИМИЗАМ

1 Многу фино изгледаше средбата на премиерите на Грција и на Македонија Алексис Ципрас и Зоран Заев. Ваков пријателски тон на средба на политичари од ...
МИ ГО ПИЗМЕА СЕМЕЈСТВОТО, ОДБИВ ДА БИДАМ ДИРЕКТОР ВО МЕПСО, НАПИША ЉУПЧО ЗИКОВ

МИ ГО ПИЗМЕА СЕМЕЈСТВОТО, ОДБИВ ДА БИДАМ ДИРЕКТОР ВО МЕПСО, НАПИША ЉУПЧО ЗИКОВ

Новинарот Љупчо Зиков вели дека ја вратил поканата и нема да биде директор за финансии и комерција во МЕПСО. Во долгата објава на Фејсбук, тој напиша ...
САШО ВАСИЛЕВСКИ И ЉУПЧО ЗИКОВ ДИРЕКТОРИ ВО МЕПСО, ДРАГАН МИНОВСКИ ВО ЕЛЕМ

САШО ВАСИЛЕВСКИ И ЉУПЧО ЗИКОВ ДИРЕКТОРИ ВО МЕПСО, ДРАГАН МИНОВСКИ ВО ЕЛЕМ

Сашо Василевски е назначен за директор, а Љупчо Зиков за директор на финансии и комерција на МЕПСО, додека Драган Миновски е новиот директор на АД ЕЛЕ ...
СУГАРЕСКИ ГИ ЗАМОЛИ МЕПСО И ДРЖАВНИ ПАТИШТА ДА МУ ОВОЗМОЖАТ ЗАВРШУВАЊЕ НА АВТОПАТОТ КОН ГРЦИЈА

СУГАРЕСКИ ГИ ЗАМОЛИ МЕПСО И ДРЖАВНИ ПАТИШТА ДА МУ ОВОЗМОЖАТ ЗАВРШУВАЊЕ НА АВТОПАТОТ КОН ГРЦИЈА

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески вели дека изградбата на автопатот кон Грција е во застој поради некомплетна документација и апелираше ...
НАМАЛЕНИОТ ПРОФИТ НА МЕПСО СЕ ДОЛЖИ НА ПРОМЕНИТЕ ВО НАПЛАТАТА И ПОТРОШУВАЧКАТА НА ГОЛЕМИТЕ КАПАЦИТЕТИ, ВЕЛАТ ОД КОМПАНИЈАТА

НАМАЛЕНИОТ ПРОФИТ НА МЕПСО СЕ ДОЛЖИ НА ПРОМЕНИТЕ ВО НАПЛАТАТА И ПОТРОШУВАЧКАТА НА ГОЛЕМИТЕ КАПАЦИТЕТИ, ВЕЛАТ ОД КОМПАНИЈАТА

МЕПСО лани заработил 78% помалку во однос на 2015 година и остварил добивка од само 2.5 милиони евра, затоа што се смениле правилата за наплата на аук ...
ЕЛЕМ ЛАНИ ВРАБОТИЛ НОВИ 283 ЛИЦА, МЕПСО СО НАМАЛЕН ПРОФИТ ЗА 9 МИЛИОНИ ЕВРА

ЕЛЕМ ЛАНИ ВРАБОТИЛ НОВИ 283 ЛИЦА, МЕПСО СО НАМАЛЕН ПРОФИТ ЗА 9 МИЛИОНИ ЕВРА

Во компаниите во државна сопственост на крајот од 2016 година работеле 28.457 луѓе, што е речиси непроменет број во споредба со 2015 година, но од ова ...
1 2 330 / 30 НАПИСИ