Таг: Мила Царовска

1 12 13 14140 / 140 НАПИСИ
ГРАДИНКИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ВО ДВЕ СМЕНИ ДО 21.30 ЧАСОТ ОД 1 СЕПТЕМВРИ

ГРАДИНКИТЕ ЌЕ РАБОТАТ ВО ДВЕ СМЕНИ ДО 21.30 ЧАСОТ ОД 1 СЕПТЕМВРИ

Министерката за труд и социјалната Мила Царовска кажа дека од 1 септември градинките ќе почнат со двосменско работење. Првите смени ќе бидат од 7:00 д ...
ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ БАРАЛА ЛОКАЦИИ ЗА ИЗГРАДБА НА СТАНОВИ ЗА БЕГАЛЦИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД

ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ БАРАЛА ЛОКАЦИИ ЗА ИЗГРАДБА НА СТАНОВИ ЗА БЕГАЛЦИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ТРУД

Поранешниот министер во владата на ВМРО-ДПМНЕ Спиро Ристовски, на 5 јули, 2012 се обратил до Општина Сарај со барање за согласност за користење градеж ...
ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА ЦАРОВСКА ПОРАДИ СТРАТЕГИЈАТА ЗА БЕГАЛЦИ

ВМРО-ДПМНЕ ПОДНЕСЕ ИНТЕРПЕЛАЦИЈА ЗА ЦАРОВСКА ПОРАДИ СТРАТЕГИЈАТА ЗА БЕГАЛЦИ

ВМРО-ДПМНЕ во Собранието поднесе интерпелација за министерката за труд и социјална политика Мила Царовска поради најавената стратегија за мигранти и б ...
ПИОНЕРСКИОТ ДОМ ВО КУМАНОВО ЌЕ СТАНЕ ГРАДИНКА

ПИОНЕРСКИОТ ДОМ ВО КУМАНОВО ЌЕ СТАНЕ ГРАДИНКА

Зградата на некогашниот Дом на пионери во Куманово ќе се пренамени за градинка. Во првиот дел од проектот предвидена е реконструкција на приземните пр ...
МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ОД 12.000 ДЕНАРИ ОД УТРЕ ВО СОБРАНИСКА ПРОЦЕДУРА, ВЛАДАТА ГО УСВОИ ПРЕДЛОГОТ ЗА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ

МИНИМАЛНАТА ПЛАТА ОД 12.000 ДЕНАРИ ОД УТРЕ ВО СОБРАНИСКА ПРОЦЕДУРА, ВЛАДАТА ГО УСВОИ ПРЕДЛОГОТ ЗА ЗАКОНСКИ ИЗМЕНИ

Владата вечерва го усвои предлогот за измени на Законот за минимална плата со кои таа ќе биде утврдена на 12.000 денари и веќе утре предлогот ќе влезе ...
ЗАЕВ ЌЕ ОДМOРА 4 ДЕНА ВО ОХРИД, МИНИСТРИТЕ ЌЕ КОРИСТАТ ПРОДОЛЖЕНИ ВИКЕНДИ ЗА НА МОРЕ

ЗАЕВ ЌЕ ОДМOРА 4 ДЕНА ВО ОХРИД, МИНИСТРИТЕ ЌЕ КОРИСТАТ ПРОДОЛЖЕНИ ВИКЕНДИ ЗА НА МОРЕ

Премиерот Зоран Заев и министрите годинава нема да имаат класични летни одмори. Речиси сите планираат да одмараат само неколку дена или да користат пр ...
НЕМА КОЛЕКТИВЕН ДОГОВОР ДОДЕКА СУДОТ НЕ ОДЛУЧИ КОЈ ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОЈУЗОТ НА СИНДИКАТИ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

НЕМА КОЛЕКТИВЕН ДОГОВОР ДОДЕКА СУДОТ НЕ ОДЛУЧИ КОЈ ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОЈУЗОТ НА СИНДИКАТИ, ВЕЛИ ЦАРОВСКА

Преговори за колективен договор со синдикатите нема да има додека не се донесе судската одлука за претседател на Сојузот на синдикати на Македонија, к ...
ВО МАКЕДОНИЈА 445.000 ЛУЃЕ ЈАДАТ ЕДВАЈ ЕДНАШ ДНЕВНО

ВО МАКЕДОНИЈА 445.000 ЛУЃЕ ЈАДАТ ЕДВАЈ ЕДНАШ ДНЕВНО

Oколу 445.000 граѓани имат проблем да обезбедат храна и во просек имаат по еден оброк во денот. Во исто време, се фрла помеѓу 4.500 и 6.500 тони храна ...
ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ НЕМА ДА ГИ ГУБАТ ПРАВАТА НА 26 ГОДИНИ

ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ НЕМА ДА ГИ ГУБАТ ПРАВАТА НА 26 ГОДИНИ

Децата со посебни потреби по навршување на 26 години од животот нема да треба повторно да одат пред лекарски комисии за да им се потврди дијагнозата д ...
ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ УТРЕ ПОВТОРНО ЌЕ КАМПУВААТ СПРОТИ СОБРАНИЕ, БАРААТ ИЗЕДНАЧУВАЊЕ НА НИВНИТЕ ПРАВА

ЛИЦАТА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ УТРЕ ПОВТОРНО ЌЕ КАМПУВААТ СПРОТИ СОБРАНИЕ, БАРААТ ИЗЕДНАЧУВАЊЕ НА НИВНИТЕ ПРАВА

Граѓанската иницијатива „5 до 12“ и месецов од 20-ти до 22-ри ќе кампува во паркот Жена Борец спроти Собранието. Лицата со посебни потреби, нивните ро ...
1 12 13 14140 / 140 НАПИСИ