Таг: Министерство за правда

1 4 5 660 / 60 НАПИСИ
СО ДВА ЧАТАЛА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УДРИ ПО СОБРАНИЕТО ПА СЕ РАСТУРИ

СО ДВА ЧАТАЛА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УДРИ ПО СОБРАНИЕТО ПА СЕ РАСТУРИ

Со два чатала истовремено се шараше Собранието. Шарените револуционери, откако ги слушнаа вечерашните говори од организаторите, распалија со нова боја ...
ШАРЕНА ПЕНЗИОНЕРКА ФРЛИ БОЈА НА СОБРАНИЕТО

ШАРЕНА ПЕНЗИОНЕРКА ФРЛИ БОЈА НА СОБРАНИЕТО

Протестот на Шарената револуција пред Собрание заврши со шарена пензионерка. Таа застана до специјалната единица за боење и ги замоли да и дозволат  д ...
„СПАСИ МЕ БОЖЕ ОД БОЛНИТЕ ЛУЃЕ“, ШАРЕНИТЕ РЕЦИТИРАА СТИХОВИ ОД КОНЕСКИ ПА ГО ОБОИЈА СОБРАНИЕТО

„СПАСИ МЕ БОЖЕ ОД БОЛНИТЕ ЛУЃЕ“, ШАРЕНИТЕ РЕЦИТИРАА СТИХОВИ ОД КОНЕСКИ ПА ГО ОБОИЈА СОБРАНИЕТО

Шарените револуционери пред Собрание ја рецитираа „Молитва“ од Блаже Конески. Демонстрантика од бината на микрофон ја рецитираше, а и многумина ...
ТАЗЕ БОЈА ЗА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ИВАНОВ И ЗА МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

ТАЗЕ БОЈА ЗА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА ИВАНОВ И ЗА МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Шарената револуција стигнува пред Собрание. Попатно фрлија тазе боја на Министерството за правда, а потоа и на празната канцеларија на претседателот Ѓ ...
ШАРЕНА ПРАВДА

ШАРЕНА ПРАВДА

Специјалната единица за бојадисување на Шарената револуција на вечерашниов протест со пиштоли со боја целосно го ишара Министрството за правда. Полица ...
И СО ВИСТИНСКИ КУРШУМИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА УБИЕТЕ РЕВОЛУЦИЈАТА, ПОРАЧАА ШАРЕНИТЕ

И СО ВИСТИНСКИ КУРШУМИ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЈА УБИЕТЕ РЕВОЛУЦИЈАТА, ПОРАЧАА ШАРЕНИТЕ

Антивладините демонстранти пред Собрание во хор пееја „Затвор не ти бега Никола“, слоган со кој го завршија вечерашниот протест. „Соборци, се гледа ...
МИЛИОНСКАТА ОГРАДА ПРЕКРИЕНА СО ПЛАТНО

МИЛИОНСКАТА ОГРАДА ПРЕКРИЕНА СО ПЛАТНО

Платно со пораки ја прекири милионската ограда на мостот кај хотелот „Холидеј Ин“. Демонстрантите без застанување минаа покрај Министерството за надво ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ШАРЕНИ ЧАДОРИ

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ШАРЕНИ ЧАДОРИ

Антивладините демонстранти, на чело со борците, стигнаа пред Собрание. Скандираат „Робија, робија“, „Оставка, оставка“. Почна да врне, но дождот не ги ...
ЗОРАН БОЖИНОВСКИ СИНОЌА ЕКСТРАДИРАН ВО МАКЕДОНИЈА

ЗОРАН БОЖИНОВСКИ СИНОЌА ЕКСТРАДИРАН ВО МАКЕДОНИЈА

Новинарот и сопственик на порталот „Буревесник“, Зоран Божиновски, кој вчера беше уапсен во Нови Сад, синоќа околу 21.30 часот бил екстрадиран во Маке ...
MИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА OБОЕНО ОД ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО СКОПЈЕ

MИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА OБОЕНО ОД ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО СКОПЈЕ

Министерството за правда во центарот на Скопје вечерва беше обоено од демонстрантите што се на протестот што го организира граѓанската инцијатива „Про ...
1 4 5 660 / 60 НАПИСИ