Таг: Министерство за здравство

1 2 3 57 10 / 565 НАПИСИ
ШЕСТМИНА ПОЧИНАТИ, 140 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.397 ТЕСТОВИ ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

ШЕСТМИНА ПОЧИНАТИ, 140 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.397 ТЕСТОВИ ИЗМИНАТИТЕ 24 ЧАСА

Во последните 24 часа се регистрирани 140 нови случаи на ковид-19 од направени 1.397 тестирања, соопшти Министерството за здравство. По градови, новит ...
39-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЦА МЕЃУ ОСУММИНАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 144 НОВИ БОЛНИ ОД 1.545 ТЕСТОВИ

39-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СТРУМИЦА МЕЃУ ОСУММИНАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 144 НОВИ БОЛНИ ОД 1.545 ТЕСТОВИ

Триесет и деветгодишен пациент од Струмица е најмлад починат пациент од ковид-19 во денешната статистика на Институтот за јавно здравје од вкупно 8 по ...
7 ЛИЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, ОД НИВ ТРОЈЦА СЕ ОД ДЕЛЧЕВО, НОВИ 186 СЛУЧАИ

7 ЛИЦА ПОЧИНАА ОД КОВИД-19, ОД НИВ ТРОЈЦА СЕ ОД ДЕЛЧЕВО, НОВИ 186 СЛУЧАИ

Седум лица починаа, а 186 нови случаи на ковид-19 се регистрирани од 1.674 тестирања во изминатите 24 часа. Починатите се во болнички услови на возрас ...
КЛИНИКИТЕ САМИ ДА СИ НАЗНАЧАТ РЕДАРИ ЗА ПОЧИТУВАЊЕ НА ЗАШТИТНИТЕ МЕРКИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

КЛИНИКИТЕ САМИ ДА СИ НАЗНАЧАТ РЕДАРИ ЗА ПОЧИТУВАЊЕ НА ЗАШТИТНИТЕ МЕРКИ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Пациенти без маски и гужви без запазување физичка дистанца се забележуваат низ скопскиот Клинички центар „Мајка Тереза“. Откако по шест месеци нефункц ...
ВО БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ВЛЕГУВААТ И ТИЕ КОИ УМРЕЛЕ ПРИМАРНО ОД ДРУГА БОЛЕСТ, АМА БИЛЕ ПОЗИТИВНИ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ВО БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ВЛЕГУВААТ И ТИЕ КОИ УМРЕЛЕ ПРИМАРНО ОД ДРУГА БОЛЕСТ, АМА БИЛЕ ПОЗИТИВНИ, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Во официјалната статистика на починати од коронавирус влегуваат и починатите кај кои пост мортем е детектирано дека починале примарно од друга болест, ...
УШТЕ 7 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА, 163 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД 1.721 ТЕСТОВИ

УШТЕ 7 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА, 163 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД 1.721 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа по компликации од ковид-19 починаа 7 лица, и тоа двајца пациенти од Струга (78 и 80), пациент од Кочани (77), од Струмица (44), ...
ПАЦИЕНТИ НА 23 И 29 ГОДИНИ МЕЃУ ДЕВЕТМИНАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 98 ПОЗИТИВНИ ОД 1.404 ТЕСТОВИ

ПАЦИЕНТИ НА 23 И 29 ГОДИНИ МЕЃУ ДЕВЕТМИНАТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 98 ПОЗИТИВНИ ОД 1.404 ТЕСТОВИ

Дваесет и тригодишно лице од Скопје и 29-годишно од Струмица се меѓу починатите 9-мина во последното деноноќие по компликации од ковид-19. Во извештај ...
ПОЧИНАА ДВАЈЦА 50-ГОДИШНИЦИ ОД КОВИД-19, НОВИ 98 БОЛНИ ОД 1.253 ТЕСТОВИ

ПОЧИНАА ДВАЈЦА 50-ГОДИШНИЦИ ОД КОВИД-19, НОВИ 98 БОЛНИ ОД 1.253 ТЕСТОВИ

Во болница по компликации од ковид-19 починаа 2 лица, 54-годишен пациент од Охрид и 51-годишна пациентка од Радовиш, а во последните 24 часа се направ ...
ЧЕТИРИ ПОЧИНАТИ И 140 НОВИ КОВИД-19 СЛУЧАИ ОД 1.507 ТЕСТОВИ

ЧЕТИРИ ПОЧИНАТИ И 140 НОВИ КОВИД-19 СЛУЧАИ ОД 1.507 ТЕСТОВИ

Четири починати и 140 нови случаи на ковид-19 од 1.507 тестирања има во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починатите се пациент ...
УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 58-ГОДИШНИК ОД ГОСТИВАР ПОЧИНАЛ ПО ПРИЕМ ВО БОЛНИЦА, НОВИ 72 БОЛНИ ОД 793 ТЕСТА

УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 58-ГОДИШНИК ОД ГОСТИВАР ПОЧИНАЛ ПО ПРИЕМ ВО БОЛНИЦА, НОВИ 72 БОЛНИ ОД 793 ТЕСТА

Педесет и осумгодишен пациент од Гостивар почина од компликации од ковид-10 веднаш по приемот во болница, а во болнички услови починаа и 44-годишна ст ...
1 2 3 57 10 / 565 НАПИСИ