Таг: мировен договор

САД И ТАЛИБАНЦИТЕ ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА КРАЈ НА ВОЈНАТА ВО АВГАНИСТАН

САД И ТАЛИБАНЦИТЕ ПОТПИШАА ДОГОВОР ЗА КРАЈ НА ВОЈНАТА ВО АВГАНИСТАН

САД и Талибанците потпишаа договор кој треба да доведе до траен мир во Авганистан по 18 години воен конфликт. САД и сојузниците од НАТО се согласиј ...
ТРАМП НЕНАДЕЈНО ГО ОТКАЖА МИРОВНИОТ ДОГОВОР СО ТАЛИБАНЦИТЕ ВО АВГАНИСТАН

ТРАМП НЕНАДЕЈНО ГО ОТКАЖА МИРОВНИОТ ДОГОВОР СО ТАЛИБАНЦИТЕ ВО АВГАНИСТАН

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека ги откажал мировните преговори со талибанците, со што требаше да се стави крај на 18-годишната војн ...
ПО 52 ГОДИНИ ВОЈНА СТАПИ НА СИЛА МИРОТ ВО КОЛУМБИЈА

ПО 52 ГОДИНИ ВОЈНА СТАПИ НА СИЛА МИРОТ ВО КОЛУМБИЈА

Стапи на сила примирјето во Колумбија меѓу главната левичарска бунтовничка група и владата, со што заврши еден од најдолгите конфликти во светот.  При ...
3 / 3 НАПИСИ