Таг: монтажна болница

1 2 3 10 / 21 НАПИСИ
ПОРАДИ МАЛ БРОЈ КОВИД ПАЦИЕНТИ, СЕ ЗАТВОРА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС

ПОРАДИ МАЛ БРОЈ КОВИД ПАЦИЕНТИ, СЕ ЗАТВОРА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС

Откако десетина дена опаѓаше бројот на хоспитализирани пациенти со ковид-19 во модуларната болница во Велес, таа од претпладнево е повторно времено за ...
ОД ДОЖДОТ МИНАТАТА НЕДЕЛА ПРОКИСНА ПОКРИВОТ НА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, НО ЈА ЗАТВОРИВМЕ ОТИ НЕМА ПАЦИЕНТИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА Д-Р СТЕВАНОВИЌ

ОД ДОЖДОТ МИНАТАТА НЕДЕЛА ПРОКИСНА ПОКРИВОТ НА МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА, НО ЈА ЗАТВОРИВМЕ ОТИ НЕМА ПАЦИЕНТИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА Д-Р СТЕВАНОВИЌ

Од минатонеделните поројни дождови прокисна покривот на монтажната болница до Инфективна клиника, но тоа не е причина за затворањето на објектот, ниту ...
СЕ ЗАТВОРА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП, БОЛНИТЕ ЌЕ СЕ ПРИМААТ НА РЕНОВИРАНОТО ИНФЕКТИВНО ОДДЕЛЕНИЕ

СЕ ЗАТВОРА МОДУЛАРНАТА БОЛНИЦА ВО ШТИП, БОЛНИТЕ ЌЕ СЕ ПРИМААТ НА РЕНОВИРАНОТО ИНФЕКТИВНО ОДДЕЛЕНИЕ

Клиничката болница во Штип завршува со првата фаза од реновирањето на старата зграда на Инфективното одделение која во изминатите неколку месеци не пр ...
СЀ ПОВЕЌЕ ПРИМАМЕ ПАЦИЕНТИ СО СРЕДНА ВОЗРАСТ, ЗА РАЗЛИКА ОД ПРЕТХОДНО КОГА БЕА ПОВОЗРАСНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

СЀ ПОВЕЌЕ ПРИМАМЕ ПАЦИЕНТИ СО СРЕДНА ВОЗРАСТ, ЗА РАЗЛИКА ОД ПРЕТХОДНО КОГА БЕА ПОВОЗРАСНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Полни се капацитетите на Клиниката за инфективни болести, од синоќа почнува да се полни капацитетот на модуларната болница, кажа денеска директорката ...
МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ПАК СЕ ОТВАРА ОТИ ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА СЕ ПРЕПОЛНИ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ

МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ПАК СЕ ОТВАРА ОТИ ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА СЕ ПРЕПОЛНИ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАБОЛЕНИ

Монтажниот Ковид-центар кај Инфективната клиника во Скопје повторно се отвара за прием на пациенти, поради зголемениот број заболени од коронавирус, п ...
СЕ ПОСТАВУВА МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС

СЕ ПОСТАВУВА МОНТАЖНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ВЕЛЕС

Почна да се поставува монтажната ковид болница во Велес. Таа се наоѓа до хелиодромот од Општата болница, на површина од илјада метри квадратни. Работи ...
СЕ МЕСТИ МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ВО БИТОЛА

СЕ МЕСТИ МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ВО БИТОЛА

Во Битола пристигнаа и се монтираат објектите од модуларниот Ковид-центар. „Почнавме со поставување и монтажа, па следува опремување со мебел и апа ...
МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА СЕ НАПОЛНИ, БОЛНИ СО КОВИД ЌЕ СЕ ПРИМААТ НА КОЖНА КЛИНИКА И НЕВРОЛОГИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА СЕ НАПОЛНИ, БОЛНИ СО КОВИД ЌЕ СЕ ПРИМААТ НА КОЖНА КЛИНИКА И НЕВРОЛОГИЈА, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Монтажната болница до Инфективната клиника е скоро полна со болни, па сега новите пациенти ќе се примаат на Клиниката за неврологија и Кожна клиника, ...
МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ПУЛМОЛОГИЈА РАБОТИ ВЕЌЕ 2 МЕСЕЦA, НО НЕ СО КОВИД ПАЦИЕНТИ

МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА ДО ПУЛМОЛОГИЈА РАБОТИ ВЕЌЕ 2 МЕСЕЦA, НО НЕ СО КОВИД ПАЦИЕНТИ

Монтажната амбуланта на Клиниката за пулмологија и алергологија работи веќе втор месец, дневно се прегледуваат по 80-тина пациенти, но не работи со па ...
ЗАБОЛЕНИТЕ СО ЛЕСНИ СИМПТОМИ НА КОВИД-19 ДА СЕДАТ ДОМА, ОСТАВЕТЕ ИМ МЕСТО ВО БОЛНИЦА НА ТИЕ КОИ НАВИСТИНА ИМ ТРЕБА, АПЕЛИРА ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА

ЗАБОЛЕНИТЕ СО ЛЕСНИ СИМПТОМИ НА КОВИД-19 ДА СЕДАТ ДОМА, ОСТАВЕТЕ ИМ МЕСТО ВО БОЛНИЦА НА ТИЕ КОИ НАВИСТИНА ИМ ТРЕБА, АПЕЛИРА ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА

Директорката на Инфективната клиника д-р Милена Стевановиќ апелира до заболените лица со ковид-19 целосно да ги следат препораките на стручните лица, ...
1 2 3 10 / 21 НАПИСИ