Таг: мораториум

1 2 3 433 / 33 НАПИСИ
ОПШТИНА ЦЕНТАР СТАВИ МОРАТОРИУМ НА ГРАДБА ДО МАРТ 2018 ГОДИНА

ОПШТИНА ЦЕНТАР СТАВИ МОРАТОРИУМ НА ГРАДБА ДО МАРТ 2018 ГОДИНА

Општина Центар ја стопираше реализацијата на сите досега донесени Детални урбанистички планови (ДУП). Советот на Општината денеска по предлог на градо ...
ПОД МОРАТОРИУМ ПРЕТСТАВАТА СО ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ВО ДРАМСКИ

ПОД МОРАТОРИУМ ПРЕТСТАВАТА СО ВЛАДО ЈОВАНОВСКИ ВО ДРАМСКИ

Претставата „Папагалот Историко“ во Драмски театар, во која главната улога ја игра Владо Јовановски, е ставена под мораторум, вели в. д. директорот Са ...
ОХРИДСКИТЕ ЕКОЛОЗИ ПОБАРАА  СОБРАНИЕТО ДА ИЗГЛАСА МОРАТОРИУМ ЗА ГРАДЕЊЕ ВО ОХРИД

ОХРИДСКИТЕ ЕКОЛОЗИ ПОБАРАА СОБРАНИЕТО ДА ИЗГЛАСА МОРАТОРИУМ ЗА ГРАДЕЊЕ ВО ОХРИД

Еколошкото здружение Фронт 21/42 од Охрид побара од Собранието да донесе мораториум на сè што се гради на брегот на Охридското Езеро. По повод Денот н ...
1 2 3 433 / 33 НАПИСИ