Таг: напад со дронови

1 2 3 10 / 24 НАПИСИ
РУСКИОТ ГРАД ВОРОНЕЖ НАПАДНАТ СО ДРОНОВИ, ВЛАСТИТЕ ПРОГЛАСИЈА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

РУСКИОТ ГРАД ВОРОНЕЖ НАПАДНАТ СО ДРОНОВИ, ВЛАСТИТЕ ПРОГЛАСИЈА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА

Градоначалникот на јужниот руски град Воронеж прогласи вонредна состојба откако властите кажаа дека тој утрово бил напднат со украински дронови. Русиј ...
МАСОВЕН УКРАИНСКИ НАПАД НА КРИМ, РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА БИЛЕ ЛАНСИРАНИ 41 ДРОН

МАСОВЕН УКРАИНСКИ НАПАД НА КРИМ, РУСИЈА ВЕЛИ ДЕКА БИЛЕ ЛАНСИРАНИ 41 ДРОН

Руската противвоздушна одбрана уништила или пресретнала 41 украински дрон кои биле лансирани во текот на ноќта, објави министерството за одбрана на Ру ...
РУСИЈА ГО НАПАДНА КИЕВ СО ДРОНОВИ ВТОРА НОЌ ПО РЕД, ДРОН СОБОРЕН И НАД МОСКВА

РУСИЈА ГО НАПАДНА КИЕВ СО ДРОНОВИ ВТОРА НОЌ ПО РЕД, ДРОН СОБОРЕН И НАД МОСКВА

Русија го нападна Киев со дронови втора ноќ по ред, објавија градските власти. Шефот на воената управа на Киев, Серхиј Попко, изјави дека противвоздуш ...
КИЕВ ОТКРИ ДЕКА НАПАДОТ НА АЕРОДРОМОТ ВО ПСКОВ БИЛ ИЗВЕДЕН ОД РУСКА ТЕРИТОРИЈА

КИЕВ ОТКРИ ДЕКА НАПАДОТ НА АЕРОДРОМОТ ВО ПСКОВ БИЛ ИЗВЕДЕН ОД РУСКА ТЕРИТОРИЈА

Нападот со дронови на аеродромот во рускиот град Псков во вторникот беше изведен од руска територија, изјави шефот на украинското воено разузнавање Ки ...
ЗЕЛЕНСКИ ТВРДИ ДЕКА УКРАИНА РАЗВИЛА ОРУЖЈЕ СО ДОСТРЕЛ ОД 700 КИЛОМЕТРИ

ЗЕЛЕНСКИ ТВРДИ ДЕКА УКРАИНА РАЗВИЛА ОРУЖЈЕ СО ДОСТРЕЛ ОД 700 КИЛОМЕТРИ

Володимир Зеленски изјави дека Украина развила оружје со дострел од 700 километри, ден откако Русија се соочи со најголемиот напад со дронови од почет ...
РУСИЈА НАЈАВИ ОДМАЗДА ЗА ГОЛЕМИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ, ВО КОЈ СЕ ПОГОДЕНИ АЕРОДРОМ И ФАБРИКА ЗА ЧИПОВИ

РУСИЈА НАЈАВИ ОДМАЗДА ЗА ГОЛЕМИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ, ВО КОЈ СЕ ПОГОДЕНИ АЕРОДРОМ И ФАБРИКА ЗА ЧИПОВИ

Русија се закани дека последниот бран украински напади со дронови на руската територија нема да помине без казна. Портпаролката на министерството за н ...
ТОВАРНИ АВИОНИ ЗАПАЛЕНИ ВО НАЈГОЛЕМИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ НА РУСИЈА ДОСЕГА, ВО РАКЕТИРАЊЕТО НА КИЕВ УБИЕНИ ДВЕ ЛИЦА

ТОВАРНИ АВИОНИ ЗАПАЛЕНИ ВО НАЈГОЛЕМИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ НА РУСИЈА ДОСЕГА, ВО РАКЕТИРАЊЕТО НА КИЕВ УБИЕНИ ДВЕ ЛИЦА

Товарни авиони на руската војска се запалени на аеродромот во северозападниот град Псков, откако Русија се соочи со најголемиот напад со дронови од по ...
УКРАИНА ТВРДИ ДЕКА ТЕШКО ОШТЕТИЛА РУСКИ ВОЕН БРОД ВО ДЕНЕШНИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ ВО НОВОРОСИЈСК

УКРАИНА ТВРДИ ДЕКА ТЕШКО ОШТЕТИЛА РУСКИ ВОЕН БРОД ВО ДЕНЕШНИОТ НАПАД СО ДРОНОВИ ВО НОВОРОСИЈСК

Извори од украинското разузнавање тврдат дека во денешниот напад со поморски дронови во руското пристаниште Новоросијск бил погоден бродот на руската ...
ЗГРАДАТА ВО МОСКВА КОЈА ДВАПАТИ ЗА ДВА ДЕНА БЕШЕ ПОГОДЕНА СО ДРОН Е СЕДИШТЕ НА НЕКОЛКУ РУСКИ МИНИСТЕРСТВА

ЗГРАДАТА ВО МОСКВА КОЈА ДВАПАТИ ЗА ДВА ДЕНА БЕШЕ ПОГОДЕНА СО ДРОН Е СЕДИШТЕ НА НЕКОЛКУ РУСКИ МИНИСТЕРСТВА

Зградата во Москва која утрово повторно беше погодена со дрон е дом на неколку владини агенции, вклучувајќи министерства. „Ај-Кју квортер“ се наоѓа во ...
МОСКВА ПАК НАПАДНАТА СО ДРОНОВИ, ЕДНА ЗГРАДА ПОГОДЕНА ВТОРПАТ ЗА ДВА ДЕНА

МОСКВА ПАК НАПАДНАТА СО ДРОНОВИ, ЕДНА ЗГРАДА ПОГОДЕНА ВТОРПАТ ЗА ДВА ДЕНА

Москва и утрово беше нападната со дронови, при што еден облакодер беше погоден вторпат во последните два дена, изјави градоначалникот Сергеј Собјанин. ...
1 2 3 10 / 24 НАПИСИ