Таг: НАТО

1 35 36 37366 / 366 НАПИСИ
ИВАНОВ КОН ЕУ И НАТО: САКАТЕ ДА НИ ГО ЗЕМЕТЕ И АЈВАРОТ

ИВАНОВ КОН ЕУ И НАТО: САКАТЕ ДА НИ ГО ЗЕМЕТЕ И АЈВАРОТ

Македонија е школски пример за неуспешноста и на ЕУ и на НАТО, истакнал претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на регионалната бизнис иниц ...
СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА НА ИВАНОВ НЕ ПОМИНУВА ЗА ЕУ И НАТО

СЕЛЕКТИВНАТА АБОЛИЦИЈА НА ИВАНОВ НЕ ПОМИНУВА ЗА ЕУ И НАТО

Селективната аболиција на претседателот Ѓорге Иванов, потврдена со одлуката за  поништување на помилувањата за 22 политичари, не помина кај странските ...
ХАЈНДЛ ОВОЈ ПАТ ДОАЃА СО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИВАНОВ

ХАЈНДЛ ОВОЈ ПАТ ДОАЃА СО КОНКРЕТНИ ПРЕДЛОЗИ ЗА ИВАНОВ

Специјалниот пратеник за Македонија на германското Министерство за надворешни работи, Јоханес Хајндл денеска доаѓа во Скопје на средба со претседатело ...
ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

ИЗБОРИТЕ ОДЛОЖЕНИ, НА РЕД ПОВЛЕКУВАЊЕ НА АБОЛИЦИЈАТА

Протестите на шарената револуција во Скопје и во уште неколку града, завршија. Остана да се зборува за денешниот засилен дипломатски притисок кој почн ...
И НАТО ГО ПОВИКА ИВАНОВ ДА ГО ПОВЛЕЧЕ ПОМИЛУВАЊЕТО

И НАТО ГО ПОВИКА ИВАНОВ ДА ГО ПОВЛЕЧЕ ПОМИЛУВАЊЕТО

Речиси координирано со Европската комисија и со Амбасадата на САД во Македонија кои ја поздравија одлуката на Уставниот суд, но порачаа дека аболиција ...
БЕЈЛИ: ПОДДРШКАТА ЗА НАТО ЗАВИСИ ОД ПРЖИНО

БЕЈЛИ: ПОДДРШКАТА ЗА НАТО ЗАВИСИ ОД ПРЖИНО

„САД силно го поддржуваат членството на Македонија во НАТО и фрустрирани сме поради фактот што овој процес не е забрзан. Тоа е назавршена работа во до ...
1 35 36 37366 / 366 НАПИСИ