Таг: невреме

1 12 13 14 15 16 17 140 / 163 НАПИСИ
МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ПОРАЗЕНИ ПО ПРИМЕНИОТ ГОЛ НА ДОИГРУВАЊЕТО ВО СКАДАР

МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ПОРАЗЕНИ ПО ПРИМЕНИОТ ГОЛ НА ДОИГРУВАЊЕТО ВО СКАДАР

Албанија денеска успеа да постигне гол и да ја победи Македонија со 2:1 во преостанатите 15-тина минути од вчерашниот прекинат фудбалски натпревар во ...
ПРЕКИНАТИОТ МЕЧ АЛБАНИЈА-МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ДОИГРА ДЕНЕСКА, АЛБАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ОСТАНАА БЕЗ ХОТЕЛ ВО СКАДАР

ПРЕКИНАТИОТ МЕЧ АЛБАНИЈА-МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ДОИГРА ДЕНЕСКА, АЛБАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ ОСТАНАА БЕЗ ХОТЕЛ ВО СКАДАР

Прекинатиот фудбалски натпревар Албанија-Македонија ќе се доигра денеска со почеток од 14 часот, потврди УЕФА. Квалификацискиот меч за Светското првен ...
СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ПРЕКИНА МЕЧОТ ВО СКАДАР, АЛБАНИЈА И МАКЕДОНИЈА ЌЕ ДОИГРААТ УТРЕ

СИЛНО НЕВРЕМЕ ГО ПРЕКИНА МЕЧОТ ВО СКАДАР, АЛБАНИЈА И МАКЕДОНИЈА ЌЕ ДОИГРААТ УТРЕ

Невреме со пороен дожд и силен ветер го прекина фудбалскиот натпревар помеѓу Албанија и Македонија во Скадар во 77. минута при резултат 1:1. Иако прек ...
МАКЕДОНИЈА ПАК ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ, ОВОЈ ПАТ ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

МАКЕДОНИЈА ПАК ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖИ, ОВОЈ ПАТ ЗА ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

Владата на Македонија повторно ќе се задолжи за да обезбеди пари за справување со штетите од поплавите, објави вчера премиерот Емил Димитриев. Тој нај ...
НЕВРЕМЕ ВО КИЧЕВО, ПОПЛАВЕН ПАТОТ ЗА ОХРИД

НЕВРЕМЕ ВО КИЧЕВО, ПОПЛАВЕН ПАТОТ ЗА ОХРИД

Невреме со пороен дожд го зафати вечерва Кичево, по кое остана поплавена главната улица по која се вози кон Охрид. Полицијата е на терен и ги пренасоч ...
МНР ОД СТРАНЦИТЕ БАРА ЏИПОВИ И ЧАМЦИ ПОМОШ ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

МНР ОД СТРАНЦИТЕ БАРА ЏИПОВИ И ЧАМЦИ ПОМОШ ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Министерството за надворешни работи од земјите кои имаат амбасади во Скопје побарало да обезбедат хуманитарна помош со прецизна спецификација за справ ...
ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

ХОЛАНДСКА ПОМОШ ОД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА ВО МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ЗА ПОПЛАВЕНИТЕ

Холандска донација на медицинска помош, вредна повеќе од 500.000 евра неделава ќе пристигне во Скопје, соопшти холандската амбасада во Скопје. „Ште ...
ДИМЕ СПАСОВ НАМЕСТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУ ДАВА ОТЧЕТ НА ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

ДИМЕ СПАСОВ НАМЕСТО НА ПРАТЕНИЦИТЕ МУ ДАВА ОТЧЕТ НА ЛИДЕРОТ ГРУЕВСКИ

Место на пратениците, министерот за труд и социјала Диме Спасов, кој попладнево мистериозно исчезна од собраниската седница посветена на поплавите, му ...
СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ И ДПА ВО СОБРАНИЕТО ПОБАРАА КРИВИЧНА ОДГОВОРНОСТ ЗА ЖРТВИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО

СДСМ и ДПА побараа кривична одговорност од надлежните за 22 жртви од невремето што го зафати скопскиот регион на 6 август. Пратеникот на СДСМ Благо ...
НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД ПОМОШТА, САМО СМЕТКАТА НА ЦРВЕН КРСТ ПОД КОНТРОЛА

НЕ СЕ ЗНАЕ КАДЕ ОДАТ ПАРИТЕ ОД ПОМОШТА, САМО СМЕТКАТА НА ЦРВЕН КРСТ ПОД КОНТРОЛА

За собирање парична помош за поплавените, во земјава и во странство се отврени дузина сметки, но отчет за тоа колку пари се собрани и за што ќе се кор ...
1 12 13 14 15 16 17 140 / 163 НАПИСИ