Таг: невреме

1 13 14 15143 / 143 НАПИСИ
НЕВРЕМЕТО ЈА БЛОКИРАШЕ И ОБИКОЛНИЦАТА, ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

НЕВРЕМЕТО ЈА БЛОКИРАШЕ И ОБИКОЛНИЦАТА, ГРАДОТ СКОПЈЕ АПЕЛИРАШЕ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕДАТ ДОМА

Големото невреме што го зафати вечерва Скопје ја блокираше и обиколницата, кадешто има голем број заглавени граѓани, кои објавуваат фотографии и бараа ...
ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ, ДЕЛОВИ ОД ГРАДОТ БЕЗ СТРУЈА, ИНТЕРНЕТ И ТЕЛЕВИЗИЈА

ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ, ДЕЛОВИ ОД ГРАДОТ БЕЗ СТРУЈА, ИНТЕРНЕТ И ТЕЛЕВИЗИЈА

Невреме со пороен дожд, силен ветар и грмотевици попладнево го зафати Скопје и остави неколку делови од градот без електрична енергија, интернет и тел ...
ОДНЕСЕН ПАТОТ ШИПКОВИЦА-БРОДЕЦ

ОДНЕСЕН ПАТОТ ШИПКОВИЦА-БРОДЕЦ

Патот меѓу тетовските села Шипковица и Бродец е блокиран по кусото невреме што денеска го зафати полошкиот регион, јавуваат репортерите на САКАМДАКАЖА ...
1 13 14 15143 / 143 НАПИСИ