Таг: одбојка

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ОДБОЈКАРИ ВО 2023

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ЗА ОДБОЈКАРИ ВО 2023

Македонија ќе биде еден од домаќините на Европското првенство за одбојкари во 2023 година, потврди денеска претседателот на Европската одбојкарска кон ...
МАКЕДОНСКАТА ОДБОЈКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПО ВТОРПАТ ОДИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

МАКЕДОНСКАТА ОДБОЈКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПО ВТОРПАТ ОДИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Одбојкарската репрезентација на Македонија обезбеди учество на Европското првенство кое во втората половина од годинава ќе се одржи во Полска, Чешка, ...
НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ СЕ СПОДЕЛУВА СПИСОК СО ИМИЊА НА СТРУМИЧКИ ОДБОЈКАРКИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, КЛУБОТ БАРА ОДГОВОРНОСТ

НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ СЕ СПОДЕЛУВА СПИСОК СО ИМИЊА НА СТРУМИЧКИ ОДБОЈКАРКИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС, КЛУБОТ БАРА ОДГОВОРНОСТ

По социјалните мрежи од синоќа се споделува список на одбојкарки од Струмица заразени со коронавирус. Станува збор за членки на ОК Виктори волеј, од к ...
МАКЕДОНИЈА ПО ДОЛГИ ГОДИНИ ПОВТОРНО ИМА ЖЕНСКА ОДБОЈКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, СЕ ГРАДИ ТИМ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО 2022

МАКЕДОНИЈА ПО ДОЛГИ ГОДИНИ ПОВТОРНО ИМА ЖЕНСКА ОДБОЈКАРСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА, СЕ ГРАДИ ТИМ ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО 2022

По долги години неактивност, Одбојкарската федерација на Македонија летово го почна процесот на повторно создавање на женскиот национален тим. Со овој ...
ОДБОЈКАРИТЕ ПРЕД ПЛАСМАН ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ОТКАКО ГО ПОБЕДИЈА ДОМАЌИНОТ СЛОВЕНИЈА

ОДБОЈКАРИТЕ ПРЕД ПЛАСМАН ВО ОСМИНАФИНАЛЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ОТКАКО ГО ПОБЕДИЈА ДОМАЌИНОТ СЛОВЕНИЈА

Македонската одбојкарска репрезентација приреди големо изненадување откако го совлада домаќинот Словенија во петтото коло на Европското првенство. ...
ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ОД СТРУМИЦА ЌЕ ТРЕНИРААТ ОДБОЈКА

ДЕЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ ОД СТРУМИЦА ЌЕ ТРЕНИРААТ ОДБОЈКА

Децата со попреченост од Струмица ќе бидат  вклучени во активностите и тренажниот процес на одбојкарскиот клуб „Наковски волеј“, за поголема инклузија ...
6 / 6 НАПИСИ