Таг: оздравени

1 2 3 4 5 9 30 / 86 НАПИСИ
6 ПОЧИНАТИ, 29 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 999 АКТИВНИ СЛУЧАИ

6 ПОЧИНАТИ, 29 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 999 АКТИВНИ СЛУЧАИ

Регистрирани се уште 6 смртни случаи како последица на ковид-19 и 29 нови позитивни тестови од 3.856 тестирања, според податоците од Институтот за јав ...
УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 53 НОВИ БОЛНИ ОД 2.691 ТЕСТ

УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 53 НОВИ БОЛНИ ОД 2.691 ТЕСТ

Во изминатите 24 часа од компликации на ковид-19 починаа 13 лица, од кои четири  во домашни услови, а девет во болница. Починати се 5 лица од Скопје ( ...
УШТЕ 14 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 62 ПОЗИТИВНИ ОД 2.557 ТЕСТОВИ, В БОЛНИЦА СЕ 514 БОЛНИ

УШТЕ 14 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 62 ПОЗИТИВНИ ОД 2.557 ТЕСТОВИ, В БОЛНИЦА СЕ 514 БОЛНИ

Во последните 24 часа се направени 2.557 тестирања, а регистрирани се 62 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје – 33, Гостивар и Струмица – по 4, Пр ...
УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 112 ПОЗИТИВНИ ОД 4.196 ТЕСТОВИ, АКТИВНИ СЕ 3.833 БОЛНИ

УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 112 ПОЗИТИВНИ ОД 4.196 ТЕСТОВИ, АКТИВНИ СЕ 3.833 БОЛНИ

Во последните 24 часа од компликации на ковид-19 починаа 13 лица од кои 7 во болница, а останатите 6 во домашни услови. Починатите се на возраст од 55 ...
16 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 150 БОЛНИ ОД 2.093 ТЕСТОВИ

16 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 150 БОЛНИ ОД 2.093 ТЕСТОВИ

Вкупно 16 болни се починати од ковид-19 во последните 24 часа, а има уште 150 нови позитивни од 2.093 тестирања, соопшти Министерството за здравство. ...
22 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 564 БОЛНИ ОД 3.526 ТЕСТОВИ

22 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 564 БОЛНИ ОД 3.526 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа регистрирани се 564 нови случаи на ковид-19 од 3.526 тестирања, а починаа 22 лица, соопшто Министерството за здравство. Од прија ...
ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ПОВЕЌЕ ИСПИШАНИ ОЗДРАВЕНИ ОД ПРИМЕНИ БОЛНИ ВО КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО БИТОЛА

ПО ПОДОЛГО ВРЕМЕ ПОВЕЌЕ ИСПИШАНИ ОЗДРАВЕНИ ОД ПРИМЕНИ БОЛНИ ВО КОВИД-ЦЕНТАРОТ ВО БИТОЛА

За првпат по подолго време, бројот на испишани оздравени пацинети од Ковид-центарот во Битола во едно деноноќие е поголем од бројот на примени позитив ...
28-ГОДИШНО ЛИЦЕ МЕЃУ 35 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 734 БОЛНИ ОД 3,246 ТЕСТОВИ

28-ГОДИШНО ЛИЦЕ МЕЃУ 35 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 734 БОЛНИ ОД 3,246 ТЕСТОВИ

Уште 35 лица починаа во последните 24 часа меѓу кои и 28-годишно лице од Охрид, а регистрирани се нови 734 случаи на ковид-19 од направени 3.246 тести ...
СОСТОЈБАТА Е КРИТИЧНА, НО ГРАЃАНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, ТИЕ ШТО ИМААТ ПОТРЕБА ДОБИВААТ ЗДРАВСТВЕН ТРЕТМАН, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

СОСТОЈБАТА Е КРИТИЧНА, НО ГРАЃАНИТЕ НЕ ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖАТ, ТИЕ ШТО ИМААТ ПОТРЕБА ДОБИВААТ ЗДРАВСТВЕН ТРЕТМАН, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Министерството за здравство ги уверува граѓаните дека не треба да се грижат дека ќе останат без здравствена заштита и третман, иако, според последното ...
45 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 1.394 БОЛНИ ОД 4.920 ТЕСТОВИ

45 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 1.394 БОЛНИ ОД 4.920 ТЕСТОВИ

Уште 45 лица починаа како последица на ковид-19, со што вкупната бројка на починати од почетокот на пандемијата е 3.905. Починаа 15 лица од Скопје ( 9 ...
1 2 3 4 5 9 30 / 86 НАПИСИ