Таг: пандемија

1 14 15 16 17 160 / 162 НАПИСИ
ДА СЕ СТАВАТ ВОН УПОТРЕБА АПАРАТИТЕ ЗА КАФЕ И ВОДА, ВЕЛАТ ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ХРАНА

ДА СЕ СТАВАТ ВОН УПОТРЕБА АПАРАТИТЕ ЗА КАФЕ И ВОДА, ВЕЛАТ ОД АГЕНЦИЈАТА ЗА ХРАНА

Од Агенцијата за храна и ветерина бараат апаратите за кафе кои се поставени на јавна површина да се стават вон употреба, а фирмите да не користат апар ...
ОВАА НЕДЕЛА ЌЕ ИМА МНОГУ УМИРАЊА, КАЖА ТРАМП ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО САД ПОРАСНА НА 300.000

ОВАА НЕДЕЛА ЌЕ ИМА МНОГУ УМИРАЊА, КАЖА ТРАМП ОТКАКО БРОЈКАТА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ВО САД ПОРАСНА НА 300.000

Доналд Трамп ги предупреди Американците да бидат подготвени за најтешката недела во пандемијата на коронавирусот досега, предвидувајќи голем пораст на ...
БРОНЗЕНИ РЕСПИРАТОРИ

БРОНЗЕНИ РЕСПИРАТОРИ

1 Не можам да сфатам дека дури и во услови на пандемија што предизвикува сериозна економска криза, привилегиранава класа, што кај нас се одзива на име ...
ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ СТИГНА ДО ЕДЕН МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ

ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ СТИГНА ДО ЕДЕН МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ

Пандемијата на коронавирусот вечерва стигна до бројката од еден милион заразени на светско ниво, нешто повеќе од три месеци откако тој првпат беше иде ...
СВЕТОТ СЕ БЛИЖИ КОН БРОЈКАТА ОД МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ, ТРАМП ОДБИВА ДА ПРОГЛАСИ НАЦИОНАЛЕН КАРАНТИН ВО САД

СВЕТОТ СЕ БЛИЖИ КОН БРОЈКАТА ОД МИЛИОН ЗАРАЗЕНИ, ТРАМП ОДБИВА ДА ПРОГЛАСИ НАЦИОНАЛЕН КАРАНТИН ВО САД

Светската здравствена организација изрази загриженост од брзото ширење на коронавирусот, додека светот се ближи кон бројката од еден милион заразени. ...
САД БЛИСКУ ДА ЈА НАДМИНАТ КИНА ВО БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ВО ГЕРМАНИЈА СЀ ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ

САД БЛИСКУ ДА ЈА НАДМИНАТ КИНА ВО БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ВО ГЕРМАНИЈА СЀ ПОВЕЌЕ ЗАРАЗЕНИ

САД се ближат кон билансот на Кина откако во оваа земја се регистрирани 3.170 смртни случаи од КОВИД-19. Италија и Шпанија, двете најпогодени земји ...
ЈАС СУМ ВНИМАТЕЛЕН ОПТИМИСТ, НО СЀ УШТЕ СМЕ ВО ВОЈНА СО КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

ЈАС СУМ ВНИМАТЕЛЕН ОПТИМИСТ, НО СЀ УШТЕ СМЕ ВО ВОЈНА СО КОРОНАВИРУСОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ

Ни претстои најтешкиот период во кој се очекува бројот на заболени да расте, вели министерот за здравство Венко Филипче. Тој денеска информираше дека ...
ГЕРМАНСКИТЕ НАУЧНИЦИ ВО 2012 ИЗРАБОТИЛЕ СТУДИЈА СПОРЕД КОЈА ПАНДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУС ЌЕ СЕ ВРАЌА УШТЕ ДВАПАТИ ВО ТРИ ГОДИНИ

ГЕРМАНСКИТЕ НАУЧНИЦИ ВО 2012 ИЗРАБОТИЛЕ СТУДИЈА СПОРЕД КОЈА ПАНДЕМИЈА НА КОРОНАВИРУС ЌЕ СЕ ВРАЌА УШТЕ ДВАПАТИ ВО ТРИ ГОДИНИ

Германската влада до Бундестагот уште на 3 јануари 2013 година доставила експертски извештај изработен во 2012 година од научници на институтот „Робер ...
ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА НАСКОРО ПОВТОРНО ЌЕ ЈА ОТВОРИ ЕКОНОМИЈАТА НА САД ДОДЕКА ПАНДЕМИЈАТА ЗАБРЗУВА

ТРАМП ВЕЛИ ДЕКА НАСКОРО ПОВТОРНО ЌЕ ЈА ОТВОРИ ЕКОНОМИЈАТА НА САД ДОДЕКА ПАНДЕМИЈАТА ЗАБРЗУВА

Доналд Трамп вели дека повторно ќе ја отвори американската економија за неколку недели, иако САД станаа трета држава во светот според бројот на заразе ...
СВЕТОТ ПОВТОРНО СЕ БОРИ СО ПАНДЕМИЈА, 11 ГОДИНИ ПО ГРИПОТ Х1Н1 И 39 ГОДИНИ ПО ХИВ/СИДА

СВЕТОТ ПОВТОРНО СЕ БОРИ СО ПАНДЕМИЈА, 11 ГОДИНИ ПО ГРИПОТ Х1Н1 И 39 ГОДИНИ ПО ХИВ/СИДА

Изразувајќи загриженост од обемот на ширењето на заразата, Светската здравствена организација (СЗО) денеска ја прогласи глобалната криза со коронавирс ...
1 14 15 16 17 160 / 162 НАПИСИ