Таг: плажи

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
ГРЧКИОТ ВРХОВЕН СУД ИМ НАЛОЖИ НА СУДИИТЕ ПРИОРИТЕТ ДА ИМ БИДАТ СЛУЧАИТЕ СО НЕЛЕГАЛНИ ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ НА ПЛАЖИТЕ

ГРЧКИОТ ВРХОВЕН СУД ИМ НАЛОЖИ НА СУДИИТЕ ПРИОРИТЕТ ДА ИМ БИДАТ СЛУЧАИТЕ СО НЕЛЕГАЛНИ ЛЕЖАЛКИ И ЧАДОРИ НА ПЛАЖИТЕ

Претседателката на грчкиот Врховен суд Јоана Клапа ги повика судските власти да се погрижат правдата да биде задоволена во врска со бројните случаи на ...
ВО ГРЦИЈА УАПСЕНИ 22 ЛИЦА ЗА ПОСТАВУВАЊЕ ЧАДОРИ И ЛЕЖАЛКИ НА ПЛАЖА БЕЗ ДОЗВОЛА

ВО ГРЦИЈА УАПСЕНИ 22 ЛИЦА ЗА ПОСТАВУВАЊЕ ЧАДОРИ И ЛЕЖАЛКИ НА ПЛАЖА БЕЗ ДОЗВОЛА

Грчката полиција уапси 22 лица на Миконос, Парос и Родос за прекршување на правилата за окупирање јавен простор на плажите. За време на акцијата, инсп ...
ДВИЖЕЊЕТО „ПЕШКИРИ ЗА ПЛАЖА“ ЗЕМА ЗАМАВ ВО ГРЦИЈА, ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ ПРИВАТНИТЕ ПЛАЖИ КОИ НАПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА ЗА ЛЕЖАЛКИ

ДВИЖЕЊЕТО „ПЕШКИРИ ЗА ПЛАЖА“ ЗЕМА ЗАМАВ ВО ГРЦИЈА, ЛОКАЛНИТЕ ЖИТЕЛИ СЕ БОРАТ ПРОТИВ ПРИВАТНИТЕ ПЛАЖИ КОИ НАПЛАЌААТ И ПО 100 ЕВРА ЗА ЛЕЖАЛКИ

Грчкото движење „Пешкири за плажа“ добива на популарност, покренувајќи прашања околу туристичкиот модел на земјата, откако граѓани од неколку популарн ...
ПОЧНАА ЛЕТНИТЕ ЧАРТЕР ЛЕТОВИ ОД СКОПЈЕ ЗА КИПАР, ОСТРОВОТ СО 77 ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ СО СИНО ЗНАМЕ И ПОЕВТИН ОД ХАЛКИДИКИ

ПОЧНАА ЛЕТНИТЕ ЧАРТЕР ЛЕТОВИ ОД СКОПЈЕ ЗА КИПАР, ОСТРОВОТ СО 77 ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ СО СИНО ЗНАМЕ И ПОЕВТИН ОД ХАЛКИДИКИ

Тиркизно море, песочни плажи и 330 сончеви денови во годината, го прават Кипар да биде туристичка дестинација преку целата година. Има дури 77 плажи к ...
ТРИНАЕСЕТ ОХРИДСКИ ПЛАЖИ ДОБИЈА КОНЦЕСИЈА, ЌЕ БИДАТ УРЕДЕНИ СО ШАНКОВИ И ЛЕЖАЛКИ, НО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПОСТАВУВААТ ПЛАТФОРМИ ВО ВОДАТА

ТРИНАЕСЕТ ОХРИДСКИ ПЛАЖИ ДОБИЈА КОНЦЕСИЈА, ЌЕ БИДАТ УРЕДЕНИ СО ШАНКОВИ И ЛЕЖАЛКИ, НО НЕ СМЕЕ ДА СЕ ПОСТАВУВААТ ПЛАТФОРМИ ВО ВОДАТА

Тринаесет охридски плажи ќе бидат уредени со урбана опрема, шанкови, лежалки, маси и столици, согласно Програмата за измена и дополнување на Годишната ...
ТРИ ГОДИНИ ПО РУШЕЊЕТО ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ ПОВТОРНО ЌЕ СЕ УРЕДУВААТ, СПОРЕД ЈАВНИОТ ПОВИК ШАНКОВИТЕ МОРА ДА СЕ ОД ДРВО

ТРИ ГОДИНИ ПО РУШЕЊЕТО ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ ПОВТОРНО ЌЕ СЕ УРЕДУВААТ, СПОРЕД ЈАВНИОТ ПОВИК ШАНКОВИТЕ МОРА ДА СЕ ОД ДРВО

Четиринаесет охридски плажи, меѓу и кои и најатрактивните, летово повторно ќе бидат уредени откако пред три години беа затворени поради истечените дог ...
ЛИЦАТА СО ТЕЛЕСЕН ИНВАЛИДИТЕТ БАРААТ ПРИСТАПНИ ПЛАЖИ НА ЕЗЕРАТА ЗА ДА НЕ МОРА ДА ОДАТ ВО СТРАНСТВО ДА СЕ КАПАТ

ЛИЦАТА СО ТЕЛЕСЕН ИНВАЛИДИТЕТ БАРААТ ПРИСТАПНИ ПЛАЖИ НА ЕЗЕРАТА ЗА ДА НЕ МОРА ДА ОДАТ ВО СТРАНСТВО ДА СЕ КАПАТ

Лицата со телесен инвалидитет не можат да ги користат плажите на домашните езера оти тие им се непристапни, па на одмор патуваат во соседството. Со го ...
ОХРИД И ЛЕТОВО БЕЗ УРЕДЕНИ ПЛАЖИ ДОДЕКА ВО СТРУГА СЕ ПРАВАТ НОВИ, МЕРКО ВЕЛИ ТУРИЗМОТ НЕ СМЕЕ ДА ТРПИ

ОХРИД И ЛЕТОВО БЕЗ УРЕДЕНИ ПЛАЖИ ДОДЕКА ВО СТРУГА СЕ ПРАВАТ НОВИ, МЕРКО ВЕЛИ ТУРИЗМОТ НЕ СМЕЕ ДА ТРПИ

Додека Општина Охрид го чека Планот за управување со Охридсколто крајбрежје од Агенцијата за просторно планирање и остана без уредени плажи, струшкиот ...
ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ И ЛЕТОВО ЌЕ ОСТАНАТ НЕУРЕДЕНИ, ПЛАНОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ И ПО 1,5 ГОДИНА СÈ УШТЕ НЕ Е ИЗРАБОТЕН

ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ И ЛЕТОВО ЌЕ ОСТАНАТ НЕУРЕДЕНИ, ПЛАНОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ И ПО 1,5 ГОДИНА СÈ УШТЕ НЕ Е ИЗРАБОТЕН

Охридското крајбрежје и ова лето ќе остане без уредени плажи оти Агенцијата за просторно планирање на еден месец пред почетокот на сезоната сè уште не ...
НИКОЈ НЕ ВЕЛИ ДА ЗАСТАНЕ ТУРИЗМОТ ВО ОХРИД, НО ЗАКОНИТЕ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ, ВЕЛИ СТЕФОСКА ПО НАЈАВАТА НА ПЕЦАКОВ ДЕКА ЌЕ ГИ ИЗДАВА ПЛАЖИТЕ

НИКОЈ НЕ ВЕЛИ ДА ЗАСТАНЕ ТУРИЗМОТ ВО ОХРИД, НО ЗАКОНИТЕ МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВААТ, ВЕЛИ СТЕФОСКА ПО НАЈАВАТА НА ПЕЦАКОВ ДЕКА ЌЕ ГИ ИЗДАВА ПЛАЖИТЕ

Министерката за култура Ирена Стефоска вели дека следната недела ќе закаже состанок со охридскиот градоначалник Кирил Пецаков, откако тој кажа дека пл ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ