Таг: плажи

1 2 324 / 24 НАПИСИ
ПЛАЖИТЕ ВО ДОЈРАН ПОД ВОДА, СЕ МОЛИ ГРЦИЈА ДА ЈА ИСПУШТА ВОДАТА

ПЛАЖИТЕ ВО ДОЈРАН ПОД ВОДА, СЕ МОЛИ ГРЦИЈА ДА ЈА ИСПУШТА ВОДАТА

Поголемиот дел од плажите покрај дојранското крајбрежје се поплавени. Водостојот на Езерото е 11 сантиметри над договорената квота, што предизвика Гра ...
ТРСКА ГИ ПОКРИ ПЛАЖИТЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, НЕМА КОЈ ДА ГИ ЧИСТИ

ТРСКА ГИ ПОКРИ ПЛАЖИТЕ НА ОХРИДСКОТО КРАЈБРЕЖЈЕ, НЕМА КОЈ ДА ГИ ЧИСТИ

Силното невреме, проследено со ветер и големи бранови ги затрупаа плажите на источното охридско крајбрежје со трски, а на дел од нив им ги урнаа зашти ...
ВО СТРУГА НАМЕРНО ГИ ПАЛАТ ТРСКИТЕ ЗА ДА ПРАВАТ ПЛАЖИ, ПОЖАРНИКАРИТЕ ГАСАТ СО КАЈЧИЊА

ВО СТРУГА НАМЕРНО ГИ ПАЛАТ ТРСКИТЕ ЗА ДА ПРАВАТ ПЛАЖИ, ПОЖАРНИКАРИТЕ ГАСАТ СО КАЈЧИЊА

Горат трските во Струга од Женска плажа до одморалиштето „25 Мај, јавува репортерот на САКАМДАКАЖАМ.МК. Во пожарот покрај трските, изгореа неколку ...
ВО ПРЕСПА САМО ЃУБРЕТО Е ГРДО

ВО ПРЕСПА САМО ЃУБРЕТО Е ГРДО

Преспа доживува туристичка ренесанса и рекордна посетеност на плажите, но ваквиот тренд не го следат сместувачките капацитети. Ѓорги Ѓоргиевски еден о ...
1 2 324 / 24 НАПИСИ