Таг: Преспа

1 5 6 7 8 70 / 77 НАПИСИ
ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

ПОТПИШАН ДОГОВОРОТ ЗА РЕШАВАЊЕ НА СПОРОТ СО ГРЦИЈА

Договорот за решавање за спорот за името со Грција пред малку се потпиша во селото Псарадес (Нивици) на грчката страна Преспанското езеро. До ...
ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ТРГНАА КОН ГРЧКАТА СТРАНА НА ПРЕСПА ЗА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ТРГНАА КОН ГРЧКАТА СТРАНА НА ПРЕСПА ЗА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Делегацијата на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Зоран Заев со глисер се упати кон грчкиот дел во Преспа, каде утрово на свечен ...
ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ТРГНАА КОН ГРЧКАТА СТРАНА НА ПРЕСПА ЗА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ЗАЕВ И ДИМИТРОВ ТРГНАА КОН ГРЧКАТА СТРАНА НА ПРЕСПА ЗА ПОТПИШУВАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Делегацијата на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Зоран Заев со глисер се упати кон грчкиот дел во Преспа, каде утрово на свечен ...
ПРЕСПА БУДНА ГО ЧЕКА ИСТОРИСКИОТ РУЧЕК ВО „ПРЕСПАВ“

ПРЕСПА БУДНА ГО ЧЕКА ИСТОРИСКИОТ РУЧЕК ВО „ПРЕСПАВ“

Преспа се вика, но не може да го преспие Денот Д. Тука и хумористичната серија „Преспав“ се снимаше, но ова не се преспива. Со денови сме во исчекувањ ...
ХАН И МОГЕРИНИ ДОАЃААТ ВО ПРЕСПА НА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, ПОТВРДИ ВЛАДАТА

ХАН И МОГЕРИНИ ДОАЃААТ ВО ПРЕСПА НА ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА, ПОТВРДИ ВЛАДАТА

Јоханес Хан, комесар за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската комисија, и Федерика Могерини, висока претставничка за над ...
ПРЕСПА ИМА ИСТОРИСКО ЗНАЧЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ОД ВРЕМЕТО НА АСНОМ, НО СПОМЕНИКОТ ПРОПАЃА ЗАПУСТЕН

ПРЕСПА ИМА ИСТОРИСКО ЗНАЧЕЊЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ОД ВРЕМЕТО НА АСНОМ, НО СПОМЕНИКОТ ПРОПАЃА ЗАПУСТЕН

Тоне во заборав историскиот Споменик на Преспанското советување подигнат пред 45 години во Отешево, Преспа, во чест на состанокот од 1943 година кој и ...
ДОГОВОРОТ ЌЕ ГО ПОТПИШАТ ВО ПРЕСПА ВО ГРЦИЈА ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС, ЗАЕВ И ЦИПРАС ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО ПРЕСПА ВО МАКЕДОНИЈА

ДОГОВОРОТ ЌЕ ГО ПОТПИШАТ ВО ПРЕСПА ВО ГРЦИЈА ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС, ЗАЕВ И ЦИПРАС ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО ПРЕСПА ВО МАКЕДОНИЈА

Договорот меѓу Македонија и Грција ќе се потпише в недела во Преспа на грчката страна. Потоа премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас и министрите за на ...
ПРЕСПА Е ЕДЕН УБАВ ГРАД ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, КАЖА МИЦКОСКИ КОМЕНТИРАЈЌИ ГИ НАЈАВИТЕ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

ПРЕСПА Е ЕДЕН УБАВ ГРАД ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, КАЖА МИЦКОСКИ КОМЕНТИРАЈЌИ ГИ НАЈАВИТЕ ЗА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Преспа е еден убав град во Република Македонија, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во Битола запрашан за тоа како ги коментира нај ...
АКО ИМА ДОГОВОР ЗА ИМЕТО, ЌЕ БИДЕ ПОТПИШАН ВО ПРЕСПА, ОБЈАВИЈА ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ

АКО ИМА ДОГОВОР ЗА ИМЕТО, ЌЕ БИДЕ ПОТПИШАН ВО ПРЕСПА, ОБЈАВИЈА ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ

Македонскиот и грчкиот премиер, Зоран Заев и Алексис Ципрас, денеска во Софија преговараат за името, а според грчките медиуми, ако има договор, без ра ...
ГРАДОТ ПАК ГИ СОТРЕ ЈАБОЛКАТА ВО ПРЕСПА

ГРАДОТ ПАК ГИ СОТРЕ ЈАБОЛКАТА ВО ПРЕСПА

Нова катастрофа ги погоди овоштарите во Преспа. Градот и оваа пролет уште непорастени ги оштети јаболката во најбогатиот регион во земјава со јаболков ...
1 5 6 7 8 70 / 77 НАПИСИ