Таг: претстави

1 2 3 10 / 23 НАПИСИ
НЕМА ПРЕТСТАВИ ВО ВЕЛЕШКИ ТЕАТАР ОТИ СЕ ДОВРШУВА ИЗГРАДБАТА, ИАКО РАБОТИ СЕДУМ ГОДИНИ

НЕМА ПРЕТСТАВИ ВО ВЕЛЕШКИ ТЕАТАР ОТИ СЕ ДОВРШУВА ИЗГРАДБАТА, ИАКО РАБОТИ СЕДУМ ГОДИНИ

Не се изведуваат претстави на сцената на Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“. Периодов Велешкиот театар гостува во други градови, но нем ...
15. СКУПИ ФЕСТИВАЛ ОД ДЕНЕС ДО НЕДЕЛА ВО КУРШУМЛИ АН, ДОАЃААТ ПЕТ ПРЕТСТАВИ ОД РЕГИОНОТ

15. СКУПИ ФЕСТИВАЛ ОД ДЕНЕС ДО НЕДЕЛА ВО КУРШУМЛИ АН, ДОАЃААТ ПЕТ ПРЕТСТАВИ ОД РЕГИОНОТ

Петнаесетотто издание на Меѓународниот театарски фестивал Скупи почнува вечерва во 20 часот во Куршумли ан, а гостуваат театарски групи од Косово, Тур ...
500 МУЗИЧАРИ И 100 ТЕАТАРЏИИ ОД 18 ЗЕМЈИ ДОАЃААТ НА 61. ОХРИДСКО ЛЕТО

500 МУЗИЧАРИ И 100 ТЕАТАРЏИИ ОД 18 ЗЕМЈИ ДОАЃААТ НА 61. ОХРИДСКО ЛЕТО

Музички и театарски уметници од околу 18 земји ќе дојдат на годинашното  61. издание на Охридско лето, кое ќе се одржи од 12 јули до 20 август. Отвора ...
КОРЕОГРАФИИ ОД СЛОВЕНИЈА, ХРВАТСКА, ФРАНЦИЈА И ОД МАКЕДОНИЈА НА 17. ТАНЦ ФЕСТ СКОПЈЕ КОЈ ПОЧНУВА НА 1 ЈУНИ

КОРЕОГРАФИИ ОД СЛОВЕНИЈА, ХРВАТСКА, ФРАНЦИЈА И ОД МАКЕДОНИЈА НА 17. ТАНЦ ФЕСТ СКОПЈЕ КОЈ ПОЧНУВА НА 1 ЈУНИ

Седумнаесеттиот Танц фест Скопје ќе се одржи од 1 до 7 јуни, а годинава мотото е „Украдени движења“, најавува уметничката директорка Рисима Рисимкин. ...
РАЗОЧАРАНА СУМ ШТО СЕ БАРААТ НЕРЕАЛНО ГОЛЕМИ СУМИ И ШТО ИСТИ ЛИЦА СИ КОНКУРИРААТ САМИ НА СЕБЕ, РЕЧЕ СТЕФОСКА ПРЕТСТАВУВАЈЌИ ЈА ГОДИШНАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА ВРЕДНА 11 МИЛИОНИ ЕВРА

РАЗОЧАРАНА СУМ ШТО СЕ БАРААТ НЕРЕАЛНО ГОЛЕМИ СУМИ И ШТО ИСТИ ЛИЦА СИ КОНКУРИРААТ САМИ НА СЕБЕ, РЕЧЕ СТЕФОСКА ПРЕТСТАВУВАЈЌИ ЈА ГОДИШНАТА ПРОГРАМА ЗА КУЛТУРА ВРЕДНА 11 МИЛИОНИ ЕВРА

„Им честитам на членовите на комиcиите за нивната непопустливост пред огромните притисоци на кои беа изложени и за држењето докрај до принципите“, реч ...
ПРЕТСТАВА ЗА БЕБИЊА И КУКЛЕН ПРОЕКТ ЗА ВОЗРАСНИ, НАЈАВУВА ЗА ГОДИНАВА ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

ПРЕТСТАВА ЗА БЕБИЊА И КУКЛЕН ПРОЕКТ ЗА ВОЗРАСНИ, НАЈАВУВА ЗА ГОДИНАВА ТЕАТАРОТ ЗА ДЕЦА И МЛАДИНЦИ

Претстава за бебиња и куклена претстава за возрасни се новитетите кои ги планира Театарот за деца и младинци (ТДМ) за годинава, вели директорката Ката ...
ТАНЦ ФЕСТ СКОПЈЕ СЕ ПРЕМЕСТУВА ОД АПРИЛ ЗА НАЕСЕН, ВЕЛИ РИСИМА РИСИМКИН

ТАНЦ ФЕСТ СКОПЈЕ СЕ ПРЕМЕСТУВА ОД АПРИЛ ЗА НАЕСЕН, ВЕЛИ РИСИМА РИСИМКИН

Шеснаесетотто издание на Танц фест Скопје наместо во вообичаениот термин во април, ќе се одржи наесен, соопшти Културниот центар „Интерарт“. Претседат ...
ЗАВОДОТ ЗА СТАТИСТИКА МУ СКРАТИ 10 ИЛЈАДИ ПОСЕТИТЕЛИ НА БИТОЛСКИОТ ТЕАТАР

ЗАВОДОТ ЗА СТАТИСТИКА МУ СКРАТИ 10 ИЛЈАДИ ПОСЕТИТЕЛИ НА БИТОЛСКИОТ ТЕАТАР

Со различни податоци за посетеноста на Народниот театар од Битола излегоа матичната институција и Државниот завод за статистика. Според податоците од ...
ВЕЛЕШКИ ТЕАТАР НЕМА ПАРНО И ПРЕТСТАВИ, ДОСЕГАШНИОТ В. Д. ДИРЕКТОР ИВАНОВСКИ И МИНИСТЕРСТВОТО СЕ КАРААТ КОЈ Е ДИРЕКТОР

ВЕЛЕШКИ ТЕАТАР НЕМА ПАРНО И ПРЕТСТАВИ, ДОСЕГАШНИОТ В. Д. ДИРЕКТОР ИВАНОВСКИ И МИНИСТЕРСТВОТО СЕ КАРААТ КОЈ Е ДИРЕКТОР

Десетина денови нема претстави на репертоарот на Велешкиот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“. Последната комедијата „Одам на лов“ се одигра на 2 ...
НАЦИОНАЛНИОТ ТЕАТАР ОД ПРИШТИНА ГО ОТВОРА 13. СКУПИ ФЕСТИВАЛ

НАЦИОНАЛНИОТ ТЕАТАР ОД ПРИШТИНА ГО ОТВОРА 13. СКУПИ ФЕСТИВАЛ

Националниот театар од Приштина со преставата „Карневалите на Корча“ на 21 октомври ќе го отвори 13. Меѓународен театарски фестивал Скупи во Театар Ко ...
1 2 3 10 / 23 НАПИСИ