Таг: Протестирам

1 2 3 6 10 / 60 НАПИСИ
В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

В ПОНЕДЕЛНИК НОВ ПРОТЕСТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Движењето Шарена револуција најави нов протест за понеделник (27 јуни) во 19 часот, пред СЈО. „Правдата е под сериозна закана. Протестирам! Уставни ...
ПОЛИЦИЈАТА СООПШТИ ДЕКА ИМАЛА СНИМКИ ОД ПРОТЕСТОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ПОЛИЦИЈАТА СООПШТИ ДЕКА ИМАЛА СНИМКИ ОД ПРОТЕСТОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Секторот за внатрешни работи Скопје собира видеоснимки и фото-материјали од оштетувањето на зградата на Министерството за правда и на споменикот Проме ...
ЗОРАН ЗАЕВ ПРЕД СЈО, ДРОН ГИ НАДЛЕТУВА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

ЗОРАН ЗАЕВ ПРЕД СЈО, ДРОН ГИ НАДЛЕТУВА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

Активисти на Шарената револуција и огромен број граѓани го преполнија просторот пред Специјално јавно обвинителство (СЈО). Нови демонстранти доаѓаат о ...
ШAРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ОСУДА НА ХОМОФОБИЈАТА ТРГНА КОН ВЛАДА

ШAРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СО ОСУДА НА ХОМОФОБИЈАТА ТРГНА КОН ВЛАДА

„Тоа не е кривично, само прекршочно дело“ е пораката која вечерва Шарената револуција ја напиша на големиот транспарент. Демонстрантите се собираа реч ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОДБРОЈУВА: ЧЕТВОРКА НА БАРОКОТ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ НА ПЕЛА

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ОДБРОЈУВА: ЧЕТВОРКА НА БАРОКОТ ВО ИСЧЕКУВАЊЕ НА ПЕЛА

Шарената револуција и денес продолжи со одбројување. На платно напиша „Уставен за СЈО“ и голема четворка за да потсети дека остануваат четири дена до ...
СЈО ИДНАТА СРЕДА НА ДНЕВЕН РЕД ВО УСТАВЕН СУД?

СЈО ИДНАТА СРЕДА НА ДНЕВЕН РЕД ВО УСТАВЕН СУД?

Иако има уште само 4 дена до исполнувањето на условот на Шарената револуција Уставниот суд да се произнесе за иницијативата за уставноста на Специјалн ...
ОБОЕНИТЕ ПОСТЕРИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЌЕ ОДАТ НА АУКЦИЈА

ОБОЕНИТЕ ПОСТЕРИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ЌЕ ОДАТ НА АУКЦИЈА

Постерите со ликовите на политичарите што беа боени од демонстрантите за време на протестите на Шарената револуција ќе бидат дадени на аукција, изјави ...
СЛОБОДА ЗА ЗДРАВКО И ВЛАДИМИР БАРАА ШАРЕНИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

СЛОБОДА ЗА ЗДРАВКО И ВЛАДИМИР БАРАА ШАРЕНИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Слобода за Здравко и Владимир со транспаренти и со скандирање на нивните имиња бараа вечерва демонстрантите пред Министерството за правда. Судот вчера ...
ЕДИНИЦАТА ЗА БОЕЊЕ АНТИКА СЕ ЧАТАЛИ ПРЕД ВЛАДА

ЕДИНИЦАТА ЗА БОЕЊЕ АНТИКА СЕ ЧАТАЛИ ПРЕД ВЛАДА

Единица за боење антика и чаталење се докажува пред Влада. Со големиот чатал се бојат оние делови кои што останале недопрени претходните денови. Де ...
ШАРЕНИТЕ ТРГНАА КОН ВЛАДА

ШАРЕНИТЕ ТРГНАА КОН ВЛАДА

Шарената револуција тргна кон Влада. Демонстрантите на зборното место, пред СЈО, ги изненади поранешната амбасадорка на Холандија во Македонија, Симон ...
1 2 3 6 10 / 60 НАПИСИ