Таг: рочиште

1 2 3 20 / 22 НАПИСИ
ПРЕКИНАТО РОЧИШТЕТО ЗА СТЕЧАЈ НА ФЕНИ, НОВИОТ СОПСТВЕНИК ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ВЕЛЕШКИОТ СУД

ПРЕКИНАТО РОЧИШТЕТО ЗА СТЕЧАЈ НА ФЕНИ, НОВИОТ СОПСТВЕНИК ПОБАРА ИЗЗЕМАЊЕ НА ВЕЛЕШКИОТ СУД

Пет минути пред да почне рочиштето за отворање на стечајна постапка за „Фени индустри“, правниот застапник на компанијата до велешкиот суд поднел бара ...
УКРАДОВ 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОТИ БЕВ ВО ДОЛГОВИ, ВЕЛИ ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ГРАБЕЖОТ НА НЛБ ТУТУНСКА БАНКА

УКРАДОВ 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОТИ БЕВ ВО ДОЛГОВИ, ВЕЛИ ПРВООБВИНЕТИОТ ЗА ГРАБЕЖОТ НА НЛБ ТУТУНСКА БАНКА

Бобан Смилевски, првообвинетиот за грабежот во НЛБ, во завршните зборови ја призна вината и рече дека парите ги украл бидејќи имал долгови, а тој и се ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ЗАЕВ ВО КУМАНОВСКИОТ СУД, В ПЕТОК ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА ЗАЕВ ВО КУМАНОВСКИОТ СУД, В ПЕТОК ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ

Во Кумановскиот суд денеска се одложи судењето на лидерот на СДСМ Зоран Заев по приватна тужба на Виктор Цветковски, генералниот секретар на ГРОМ, пор ...
ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

  Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски бил член на Социјалдемократскиот сојуз (СДСМ), тврди Горан Стаменковски ...
ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА „ПОТКУП“ ПРОТИВ ЗАЕВ

Во Основниот суд Скопје 1 денеска треба да продолжи судскиот процес против лидерот на СДСМ и на опозицијата Зоран Заев. На минатото рочиште Заев и одб ...
ФАТИМЕ ФЕТАИ СО ОБЕТКИ „СВАРОВСКИ“ ПРЕД СУДИЈКАТА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

ФАТИМЕ ФЕТАИ СО ОБЕТКИ „СВАРОВСКИ“ ПРЕД СУДИЈКАТА ШТО ГО СУДИ ГРУЕВСКИ

Специјалната обвинителка Фатиме Фетаи носеше обетки „сваровски“ на денешното судење против обвинетиот Никола Груевски и уште 13-мина други, за насилст ...
ПАК ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

ПАК ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА

Судскиот процес против членовите на Левица Здравко Савески и Владимир Куновски денеска повторно беше одложено. Обвинителката, поради семејни причини, ...
СПРЕМНИ СМЕ ЗА СУДЕЊЕ НА ГРУЕВСКИ ВЕДНАШ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЈАНЕВА

СПРЕМНИ СМЕ ЗА СУДЕЊЕ НА ГРУЕВСКИ ВЕДНАШ, ВЕЛИ СПЕЦИЈАЛНАТА ОБВИНИТЕЛКА ЈАНЕВА

За двете обвиненија што вчера ги поднесе Специјалното јавно обвинителство, Кривичниот суд може да закаже рочиште во наредните осум дена, вели специјал ...
СУДОТ НЕОПРАВДАНО ГО ОДЛОЖУВА „ПУЧ“, ВЕЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА

СУДОТ НЕОПРАВДАНО ГО ОДЛОЖУВА „ПУЧ“, ВЕЛИ КАТИЦА ЈАНЕВА

Кривичниот суд утрово го одложи рочиштето за случајот „Пуч“ поради, како што соопштија од судот, отсуство на еден поротник и го презакажа за 1 ноември ...
ЗА БОЖИНОВСКИ НЕ БИЛА ИЗДАДЕНА НАРЕДБА ДЕНЕСКА ДА СЕ ДОНЕСЕ ВО СУДОТ

ЗА БОЖИНОВСКИ НЕ БИЛА ИЗДАДЕНА НАРЕДБА ДЕНЕСКА ДА СЕ ДОНЕСЕ ВО СУДОТ

Првото судско рочиште против притворениот новинар Зоран Божиновски, како дел од големиот случај „Шпион“, денеска се одложи. Судијката Александра Крсти ...
1 2 3 20 / 22 НАПИСИ