Таг: Романовце

СЕ ПРЕВРТЕ ТОВАРЕН ВОЗ КАЈ КУМАНОВСКО РОМАНОВЦЕ, ОШТЕТЕНИ 250 МЕТРИ ПРУГА ОД КОРИДОРОТ 10

СЕ ПРЕВРТЕ ТОВАРЕН ВОЗ КАЈ КУМАНОВСКО РОМАНОВЦЕ, ОШТЕТЕНИ 250 МЕТРИ ПРУГА ОД КОРИДОРОТ 10

250 метри шини од железничката пруга Скопје - Куманово, која е дел од Коридорот 10, е оштетена откако утринава товарен воз се превртел во кумановското ...
УТРЕ ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО КУМАНОВО ПОРАДИ СМРТТА НА ЧЕТИРИ ЛИЦА ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА ПЛИНСКА БОЦА

УТРЕ ДЕН НА ЖАЛОСТ ВО КУМАНОВО ПОРАДИ СМРТТА НА ЧЕТИРИ ЛИЦА ВО ЕКСПЛОЗИЈА НА ПЛИНСКА БОЦА

Советот на Општина Куманово, денеска на вонредна седница донесе одлука вторник да биде прогласен за Ден на жалост, поради трагедијата која им се случи ...
ТРИ ДЕЦА НА ДВЕ СЕСТРИ ОД 8 ДО 11 ГОДИНИ ЗАГИНАА ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА НА ПЛИНСКА БОЦА ВО РОМАНОВЦЕ

ТРИ ДЕЦА НА ДВЕ СЕСТРИ ОД 8 ДО 11 ГОДИНИ ЗАГИНАА ВО ЕКСПЛОЗИЈАТА НА ПЛИНСКА БОЦА ВО РОМАНОВЦЕ

Три деца од две сестри загинале утринава при експлозија на плинска боца во куќата на семејството Алими, во кумановското село Романовце. Според соседит ...
ТРИ ДЕЦА ЗАГИНАА, ШЕСТМИНА ПОВРЕДЕНИ OД ЕКСПЛОЗИЈА НА ПЛИНСКА БОЦА ВО РОМАНОВЦЕ

ТРИ ДЕЦА ЗАГИНАА, ШЕСТМИНА ПОВРЕДЕНИ OД ЕКСПЛОЗИЈА НА ПЛИНСКА БОЦА ВО РОМАНОВЦЕ

Три деца загинаа, а шест лица се тешко повредени при експолозија на плинска боца во семејна куќа во кумановското село Романовце. Несреќата се случила ...
ВОЗ УДРИ ВО КОЛА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПРЕМИН ВО РОМАНОВЦЕ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ОД ЕДНО СЕМЕЈСТВО

ВОЗ УДРИ ВО КОЛА НА ЖЕЛЕЗНИЧКИ ПРЕМИН ВО РОМАНОВЦЕ, ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ОД ЕДНО СЕМЕЈСТВО

Тројца загинаа во сообраќајна несреќа што денеска околу пладне се случи на железничкиот премин во кумановското селото Романовце. Неофицијално, во неср ...
ЕЛЕКТРОНСКАТА НАПЛАТА НА ПАТАРИНА СТАРТУВА ОД РОМАНОВЦЕ ВО МАРТ

ЕЛЕКТРОНСКАТА НАПЛАТА НА ПАТАРИНА СТАРТУВА ОД РОМАНОВЦЕ ВО МАРТ

Електронска наплата на патната такса ќе почне да се применува од март годинава на наплатната станица кај Романовце. Зоран Китанов, директор на Јавното ...
ЗА ДА НЕ ЈАДАТ ЌОТЕК СТЕЧАЈЦИТЕ НЕ ПРОТЕСТИРАА НА НАПЛАТНАТА РАМПА РОМАНОВЦЕ

ЗА ДА НЕ ЈАДАТ ЌОТЕК СТЕЧАЈЦИТЕ НЕ ПРОТЕСТИРАА НА НАПЛАТНАТА РАМПА РОМАНОВЦЕ

Полицијата не ги пушти стечајците да протестираат на автопатот Куманово - Скопје. Наместо на наплатната рампа Романовце, како што најавија, стотина ст ...
ЛИЛЕ СТЕЧАЈКАТА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ДА НЕ ПРОТЕСТИРА НА АВТОПАТ

ЛИЛЕ СТЕЧАЈКАТА ПОВИКАНА ВО ПОЛИЦИЈА ДА НЕ ПРОТЕСТИРА НА АВТОПАТ

Откако најавија дека утре со протест ќе ја блокираат наплатната рампа Романовце, стечајката Лилјана Георгиевска и координаторот Али Османи, вчера биле ...
ПАТАРИНАТА КАЈ РОМАНОВЦЕ ЧЕКА ГРУЕВСКИ ПАК ДА БИДЕ ПРЕМИЕР

ПАТАРИНАТА КАЈ РОМАНОВЦЕ ЧЕКА ГРУЕВСКИ ПАК ДА БИДЕ ПРЕМИЕР

Странски и домашни туристи и ова лето чекаат на патарината Романовце на автопатот Куманово - Скопје, бидејќи се уште не е изградена новата наплатна ра ...
9 / 9 НАПИСИ