Таг: случаи

1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ
АЕРОДРОМ, ЦЕНТАР И КАРПОШ ИМААТ ПО НАД 300 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ ВО МОМЕНТОВ ИМА 1.802 БОЛНИ

АЕРОДРОМ, ЦЕНТАР И КАРПОШ ИМААТ ПО НАД 300 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ ВО МОМЕНТОВ ИМА 1.802 БОЛНИ

Скопските општини Аеродром, Центар и Капрош имаат најмногу активни случаи на ковид-19, над 300. Според денешните податоци за бројот на заразени од 3.9 ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 194 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 194 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

Двајца пациенти починаа, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 од 1.697 тестирања во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. ...
4 ПОЧИНАТИ И 178 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.368 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

4 ПОЧИНАТИ И 178 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.368 ТЕСТОВИ ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

Регистрирани се 178 нови случаи на ковид-19 од направени 1.368 тестирања во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. По градови, новит ...
ЧЕТИРИ ПОЧИНАТИ И 140 НОВИ КОВИД-19 СЛУЧАИ ОД 1.507 ТЕСТОВИ

ЧЕТИРИ ПОЧИНАТИ И 140 НОВИ КОВИД-19 СЛУЧАИ ОД 1.507 ТЕСТОВИ

Четири починати и 140 нови случаи на ковид-19 од 1.507 тестирања има во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Починатите се пациент ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 11 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 450 ТЕСТИРАЊА ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 11 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 450 ТЕСТИРАЊА ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

Во последните 24 часа се регистрирани 11 нови случаи на ковид-19 од направени 450 тестови, соопшти Институтот за јавно здравје. Тројца од новозаболени ...
39 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 817 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА ЧЕТВОРИЦА, ДОСЕГА ВКУПНО 600 ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА

39 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 817 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА ЧЕТВОРИЦА, ДОСЕГА ВКУПНО 600 ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА

Од 817 направени тестови во последните 24 часа регистрирани се 39 нови случаи на ковид-19. Починаа четири лица, двајца пациенти од Куманово (43 и 66) ...
ШЕСТМИНА ПОЧИНАА, 159 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.733 ТЕСТОВИ, 291 ПАЦИЕНТ Е В БОЛНИЦА

ШЕСТМИНА ПОЧИНАА, 159 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.733 ТЕСТОВИ, 291 ПАЦИЕНТ Е В БОЛНИЦА

Шест пациенти починаа, а регистрирани се 159 новозаболени со ковид-19 во изминативе 24 часа. Направени се 1.733 тестирања, а најмногу нови случаи случ ...
12-ГОДИШНИК Е НАЈМЛАДИОТ ЗАРАЗЕН СО КОВИД-19 ВО КУМАНОВО, ЗАРАЗАТА СЕ ШИРИ ПОРАДИ СВАДБИТЕ И ПРОСЛАВИТЕ ДОМА И ВО РЕСТОРАНИТЕ

12-ГОДИШНИК Е НАЈМЛАДИОТ ЗАРАЗЕН СО КОВИД-19 ВО КУМАНОВО, ЗАРАЗАТА СЕ ШИРИ ПОРАДИ СВАДБИТЕ И ПРОСЛАВИТЕ ДОМА И ВО РЕСТОРАНИТЕ

Најмалиот заразен со ковид-19 во Куманово е на 12-годишна возраст, а најстариот на 83 години, додека во градот денеска е повторно е на врвот на листат ...
ПЕТ ПОЧИНАТИ И 87 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.156 ТЕСТОВИ, БРОЈОТ НА АКТИВНИ ПОВТОРНО Е НАД 3.000

ПЕТ ПОЧИНАТИ И 87 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.156 ТЕСТОВИ, БРОЈОТ НА АКТИВНИ ПОВТОРНО Е НАД 3.000

Починати се пет пациенти, а регистрирани се 87 нови случаи на ковид-19 од 1.156 тестирања во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 160 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.172 ТЕСТА

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 160 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.172 ТЕСТА

Во последните 24 часа регистрирани се 160 нови случаи на ковид-19 од 2.172 тестирања, а починати се три пациенти, двајца од Скопје (60 и 72 години) и ...
1 2 3 4 30 / 32 НАПИСИ