Таг: случаи

1 2 3 20 / 30 НАПИСИ
УШТЕ 33 ПОЧИНАТИ ОД 39 ДО 85 ГОДИНИ И 703 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.763 ТЕСТОВИ

УШТЕ 33 ПОЧИНАТИ ОД 39 ДО 85 ГОДИНИ И 703 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.763 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа се регистрирани 708 нови случаи на ковид-19 од направени 2.763 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се ...
УШТЕ 21 ПОЧИНАТ ОД КОРОНАВИРУС И 947 ПОЗИТИВНИ, АКТИВНИ СЕ НАД 10.000 СЛУЧАИ

УШТЕ 21 ПОЧИНАТ ОД КОРОНАВИРУС И 947 ПОЗИТИВНИ, АКТИВНИ СЕ НАД 10.000 СЛУЧАИ

Дваесет и едно лице почина во изминативе 24 часа, а регистрирани се 947 нови случаи од 3.450 тестирања. Од починатите шест лица се од Скопје (91, 90, ...
ЕДИНАЕСЕТ ПОЧИНАТИ И УШТЕ 305 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.533 ТЕСТИРАЊА

ЕДИНАЕСЕТ ПОЧИНАТИ И УШТЕ 305 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.533 ТЕСТИРАЊА

Единаесет починати и 305 нови случаи на ковид-19 од 2.533 тестирања се регистрирани во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Почина ...
УШТЕ 389 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 И 4 ПОЧИНАТИ, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА ИМА 95.736 ЗАРАЗЕНИ

УШТЕ 389 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 И 4 ПОЧИНАТИ, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА ИМА 95.736 ЗАРАЗЕНИ

Изминативе 24 часа регистрирани се 389 нови случаи на ковид-19 од 2.445 тестирања, а починати се 4 лица. Новите случаи според градови се во: Скопје – ...
347 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 11 ПОЧИНАТИ, МЕЃУ НИВ И 35-ГОДИШНИК ОД СКОПЈЕ

347 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 11 ПОЧИНАТИ, МЕЃУ НИВ И 35-ГОДИШНИК ОД СКОПЈЕ

Во последните 24 часа се регистрирани 347 нови случаи на коронавирус од 2.013 тестови, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: Скопј ...
НОВИ 237 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.525 ТЕСТОВИ И УШТЕ ОСУМ ПОЧИНАТИ

НОВИ 237 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.525 ТЕСТОВИ И УШТЕ ОСУМ ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа се регистрирани 237 нови случаи на ковид-19 од направени 1.525 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се ...
41 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19 ОД КОИ 17-МИНА ОД СКОПЈЕ, УШТЕ 1.022 ПОЗИТИВНИ ОД 3.127 ТЕСТОВИ

41 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19 ОД КОИ 17-МИНА ОД СКОПЈЕ, УШТЕ 1.022 ПОЗИТИВНИ ОД 3.127 ТЕСТОВИ

Четириесе и еден пациент почина од компликации на ковид-19 во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Ова е највисоката дневна бројка ...
УШТЕ 10 ПОЧИНАТИ, НОВИ 428 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.853 ТЕСТОВИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

УШТЕ 10 ПОЧИНАТИ, НОВИ 428 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.853 ТЕСТОВИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 24 ЧАСА

Десет лица починаа во последните 24 часа, а регистрирани се 428 случаи на ковид-19 од направени 1.853 тестирања, соопшти Министерството за здравство. ...
АЕРОДРОМ, ЦЕНТАР И КАРПОШ ИМААТ ПО НАД 300 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ ВО МОМЕНТОВ ИМА 1.802 БОЛНИ

АЕРОДРОМ, ЦЕНТАР И КАРПОШ ИМААТ ПО НАД 300 АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ ВО МОМЕНТОВ ИМА 1.802 БОЛНИ

Скопските општини Аеродром, Центар и Капрош имаат најмногу активни случаи на ковид-19, над 300. Според денешните податоци за бројот на заразени од 3.9 ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 194 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И 194 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ВО ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ

Двајца пациенти починаа, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 од 1.697 тестирања во изминатите 24 часа, соопшти Министерството за здравство. ...
1 2 3 20 / 30 НАПИСИ