Таг: случај „Тврдина-Таргет“

1 3 4 547 / 47 НАПИСИ
МИЈАЛКОВ СО ЛИВЧЕ НАРЕДУВАЛ КОИ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ ДА СЕ ПРИСЛУШУВААТ, ТВРДИ СВЕДОКОТ ЛАЗАРЕВСКИ КОЈ ГО ОТКРИ МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

МИЈАЛКОВ СО ЛИВЧЕ НАРЕДУВАЛ КОИ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЕВИ ДА СЕ ПРИСЛУШУВААТ, ТВРДИ СВЕДОКОТ ЛАЗАРЕВСКИ КОЈ ГО ОТКРИ МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

Во 2006 година кога доаѓа новото раководство во УБК на чело со обвинетиот за масовното нелегално прислушување, Сашо Мијалков, не постоеше закон за сле ...
ПРВОТО УНАПРЕДУВАЊЕ ВО МВР ГО ДОБИВ ОД ЈОРДАН МИЈАЛКОВ, А САШО МИЈАЛКОВ МЕ ДЕГРАДИРАШЕ НА ПОЗИЦИЈА ПОЧЕТНИК, СВЕДОЧИ СВИРКАЧОТ ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

ПРВОТО УНАПРЕДУВАЊЕ ВО МВР ГО ДОБИВ ОД ЈОРДАН МИЈАЛКОВ, А САШО МИЈАЛКОВ МЕ ДЕГРАДИРАШЕ НА ПОЗИЦИЈА ПОЧЕТНИК, СВЕДОЧИ СВИРКАЧОТ ЃОРЃИ ЛАЗАРЕВСКИ НА СУДЕЊЕТО ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

Ѓорѓи Лазаревски, свиркачот од Петтата управа во МВР, кој помогна да се изнесат дисковите со илјадници нелегално прислушувани разговори е првиот сведо ...
НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВНА, КАЖА ЈАНКУЛОСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ОТКАКО НЕ ДОЈДЕ НА ПРЕСУДАТА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

НЕ СЕ ЧУВСТВУВАМ ВИНОВНА, КАЖА ЈАНКУЛОСКА НА СУДЕЊЕТО ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ ОТКАКО НЕ ДОЈДЕ НА ПРЕСУДАТА ЗА МЕРЦЕДЕСОТ

Не дојде на изрекувањето на пресудата од шест години затвор во предметот „Тенк“, но Гордана Јанкулоска денеска присуствува на судењето за масовното не ...
МИЈАЛКОВ СЕ ПОВИКА НА АБОЛИЦИЈАТА ОД ИВАНОВ ВО „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“, ПОБАРА ДА ПРЕКИНЕ СУДЕЊЕТО ПРОТИВ НЕГО

МИЈАЛКОВ СЕ ПОВИКА НА АБОЛИЦИЈАТА ОД ИВАНОВ ВО „ТВРДИНА-ТАРГЕТ“, ПОБАРА ДА ПРЕКИНЕ СУДЕЊЕТО ПРОТИВ НЕГО

Судијката Џенета Бегтовиќ го почна судењето за предметот на СЈО „Тврдина-Таргет“ за масовното нелегално прислушување откако ги издвои во посебна поста ...
ГОРАН ГРУЈЕВСКИ И НИКОЛА БОШКОСКИ СО ПРИВРЕМЕНИ ГРЧКИ ЛИЧНИ КАРТИ НА СЛОБОДА ЧЕКААТ АЗИЛ

ГОРАН ГРУЈЕВСКИ И НИКОЛА БОШКОСКИ СО ПРИВРЕМЕНИ ГРЧКИ ЛИЧНИ КАРТИ НА СЛОБОДА ЧЕКААТ АЗИЛ

Главните обвинети Горан Грујевски и Никола Бошковски во предметот на СЈО „Тврдина-Таргет“ за масовното прислушување, се на слобода во Грција и со прив ...
АКО ДО 15 МАЈ НЕ СЕ ЕКСТРАДИРААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ИЗДВОЕНО ОД МИЈАЛКОВ И ЈАНКУЛОСКА ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

АКО ДО 15 МАЈ НЕ СЕ ЕКСТРАДИРААТ ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ, ЌЕ ИМ СЕ СУДИ ИЗДВОЕНО ОД МИЈАЛКОВ И ЈАНКУЛОСКА ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

Доколку до 15 мај обвинетите Горан Грујевски и Никола Бошкоски во предметот на СЈО „Тврдина-Таргет“ за масовното прислушување не бидат екстрадирани од ...
СУДОТ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ДА ПОЧНЕ ПРОЦЕСОТ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

СУДОТ ЌЕ ЈА ЧЕКА ЕКСТРАДИЦИЈАТА НА ГРУЈЕВСКИ И БОШКОСКИ ДА ПОЧНЕ ПРОЦЕСОТ ЗА МАСОВНОТО ПРИСЛУШУВАЊЕ

Судскиот процес на „Тврдина-Таргет“ за масовно нелегално прислушување во УБК пак се одложи. И денес ова судење не почна, а судијката Џанета Бегтовиќ г ...
1 3 4 547 / 47 НАПИСИ