Таг: снег

1 3 4 546 / 46 НАПИСИ
ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА ОТСЕЧЕНА ОД СНЕГ, МВР АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ТРГА НА ПАТ

ЗАПАДНА МАКЕДОНИЈА ОТСЕЧЕНА ОД СНЕГ, МВР АПЕЛИРА ДА НЕ СЕ ТРГА НА ПАТ

Врнежите од снег во западните делови на земјава, попладнево ги отсекоа од сообраќај дел од патиштата. Забрана за движење на тешки и на патнички возила ...
СНЕГОТ ЈА ЗАТВОРИ АЈФЕЛОВАТА КУЛА

СНЕГОТ ЈА ЗАТВОРИ АЈФЕЛОВАТА КУЛА

Ајфеловата кула е затворена за туристи по обилните снежни врнежи кои го блокираа сообраќајот во Париз. Фотографиите на официјалниот твитер профил на А ...
ВО МОСКВА ЗА ДВА ДЕНА НАВРНА СНЕГ КОЛКУ ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ, УРНАТ 100-ГОДИШЕН РЕКОРД

ВО МОСКВА ЗА ДВА ДЕНА НАВРНА СНЕГ КОЛКУ ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ, УРНАТ 100-ГОДИШЕН РЕКОРД

Снежните врнежи во Москва се најобилните во еден век, соопшти кабинетот на московскиот градоначалник, бидејќи од повеќекратните бури за два дена во гл ...
ГУСТИОТ СНЕГ ЈА ЗАВЕА СВЕТСКАТА ПОЛИТИЧКА ЕЛИТА ВО ДАВОС

ГУСТИОТ СНЕГ ЈА ЗАВЕА СВЕТСКАТА ПОЛИТИЧКА ЕЛИТА ВО ДАВОС

Глобалната економија и геополитичките тензии паднаа во втор план пред актуелниот проблем што го погоди Светскиот економски форум во Давос: големиот сн ...
СНЕГ ВО ФЛОРИДА ПРВПАТ ПО 28 ГОДИНИ

СНЕГ ВО ФЛОРИДА ПРВПАТ ПО 28 ГОДИНИ

Снег падна во Талахаси, главниот град на американската држава Флорида, за првпат по 28 години додека т.н. „циклон бомба“ надоаѓа кон источниот брег на ...
СНЕГ ЗАВРНА НА МАВРОВО И ШАПКА, ОД ПОНЕДЕЛНИК ПАК ЗАТОПЛУВАЊЕ

СНЕГ ЗАВРНА НА МАВРОВО И ШАПКА, ОД ПОНЕДЕЛНИК ПАК ЗАТОПЛУВАЊЕ

Утрово снег заврна на планините. Маврово и Попова Шапка беа покриени со снег од околу еден сантиметар. Како што информираат од Хидрометеоролошки завод ...
1 3 4 546 / 46 НАПИСИ