Таг: советник

1 2 323 / 23 НАПИСИ
СИНОТ НА РИСТО НИКОВСКИ БАРА ОД ЗАЕВ ДА МУ ПЛАТИ 9.450 ЕВРА ЗА СОВЕТУВАЊЕ

СИНОТ НА РИСТО НИКОВСКИ БАРА ОД ЗАЕВ ДА МУ ПЛАТИ 9.450 ЕВРА ЗА СОВЕТУВАЊЕ

Александар Никовски, син на поранешниот дипломат Ристо Никовски, бара од премиерот Зоран Заев да му исплати хонорар како советник на експремиерот Нико ...
СТИВ БАНОН, ГЛАВНИОТ СТРАТЕГ НА ТРАМП, ДАДЕ ОСТАВКА

СТИВ БАНОН, ГЛАВНИОТ СТРАТЕГ НА ТРАМП, ДАДЕ ОСТАВКА

Стив Банон, моќниот стратешки советник на претседателот Доналд Трамп, заминува. Трамп денеска ја прифати оставката на Банон, завршувајќи турбулентни с ...
ШИПОВИЌ ОД ЛИЧНИ ПРИЧИНИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

ШИПОВИЌ ОД ЛИЧНИ ПРИЧИНИ ДАДЕ ОСТАВКА ОД ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Претседавачот на Советот на скопската Општина Центар Мирослав Шиповиќ денеска поднесе оставка од функцијата. Во образложението на оставката Шиповиќ ...
1 2 323 / 23 НАПИСИ