Таг: советник

1 2 3 20 / 23 НАПИСИ
СО МЕРКЕЛ ЗБОРУВАВМЕ ЗА ЕКОНОМИЈА, ЕКОНОМИЈА И ЕКОНОМИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ И НАЈАВИ ПОСЕБЕН СОВЕТНИК ОД БЕРЛИН

СО МЕРКЕЛ ЗБОРУВАВМЕ ЗА ЕКОНОМИЈА, ЕКОНОМИЈА И ЕКОНОМИЈА, ВЕЛИ ЗАЕВ И НАЈАВИ ПОСЕБЕН СОВЕТНИК ОД БЕРЛИН

Освен за референдумот и евроинтегративните процеси премиерот Зоран Заев вели дека главна тема на средбата со германската канцеларка Ангела Меркел, кој ...
ЌЕ БИДАМ СОВЕТНИК ЗА СЀ, ВЕЛИ АКТЕРОТ ВИСАР ВИШКА ЗА НОВАТА ФУНКЦИЈА ВО КАБИНЕТОТ НА МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА

ЌЕ БИДАМ СОВЕТНИК ЗА СЀ, ВЕЛИ АКТЕРОТ ВИСАР ВИШКА ЗА НОВАТА ФУНКЦИЈА ВО КАБИНЕТОТ НА МИНИСТЕРОТ ЗА КУЛТУРА

Актерот од Македонскиот народен театар (МНТ) Висар Вишка стана советник на новиот министер за култура Асаф Адеми. „Ќе го советувам за сè“, ни рече ...
АЛАЃОЗОВСКИ ЌЕ БИДЕ СОВЕТНИК ЗА КУЛТУРА НА ЗАЕВ, АДЕМИ СТАНА МИНИСТЕР

АЛАЃОЗОВСКИ ЌЕ БИДЕ СОВЕТНИК ЗА КУЛТУРА НА ЗАЕВ, АДЕМИ СТАНА МИНИСТЕР

Поранешниот министер за култура Роберт Алаѓозовски е назначен за национален координатор за развој на културата и меѓуресорска соработка во кабинетот н ...
БОШКОВСКИ ГО ЗАЕБАА НЕГОВИТЕ, МЕНЕ МОИТЕ, РЕЧЕ КОМАНДАНТ ХОЏА ЗА НЕИСПИЕНОТО ЗАЕДНИЧКО КАФЕ СО СОВЕТНИКОТ НА ЗАЕВ

БОШКОВСКИ ГО ЗАЕБАА НЕГОВИТЕ, МЕНЕ МОИТЕ, РЕЧЕ КОМАНДАНТ ХОЏА ЗА НЕИСПИЕНОТО ЗАЕДНИЧКО КАФЕ СО СОВЕТНИКОТ НА ЗАЕВ

Џезаир Шаќири - Хоџа, кој прво беше именуван за советник на премиерот Зоран Заев, а потоа под притисок на јавноста си даде оставка, во радио емисија м ...
НЕ МИ Е ДО ПАРИТЕ, СЕ ПОВЛЕКУВАМ ОД СОВЕТНИК НА ПРЕМИЕРОТ ЗА ДА НЕ ТРПИ МАКЕДОНИЈА НА ПАТОТ КОН ЕУ И НАТО, ВЕЛИ ЏЕЗАИР ШАЌИРИ – ХОЏА

НЕ МИ Е ДО ПАРИТЕ, СЕ ПОВЛЕКУВАМ ОД СОВЕТНИК НА ПРЕМИЕРОТ ЗА ДА НЕ ТРПИ МАКЕДОНИЈА НА ПАТОТ КОН ЕУ И НАТО, ВЕЛИ ЏЕЗАИР ШАЌИРИ – ХОЏА

Џезаир Шаќири-Хоџа се повлекува од функцијата надворешен соработник на премиерот Зоран Заев. Џезаир Шаќири, поранешен командант на ОНА, кој веќе не ...
ЏЕЗАИР ШАЌИРИ – ХОЏА ЌЕ ГО СОВЕТУВА ЗАЕВ ЗА 36 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ МЕСЕЧНО

ЏЕЗАИР ШАЌИРИ – ХОЏА ЌЕ ГО СОВЕТУВА ЗАЕВ ЗА 36 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ МЕСЕЧНО

Поранешниот командант на ОНА Џезаир Шаќири - Хоџа е ангажиран како советник на премиерот Зоран Заев за внатрешната безбедност и борба против радикализ ...
ТРАМП ГО ИМЕНУВАШЕ РАДИКАЛНИОТ ЏОН БОЛТОН ЗА НОВ СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

ТРАМП ГО ИМЕНУВАШЕ РАДИКАЛНИОТ ЏОН БОЛТОН ЗА НОВ СОВЕТНИК ЗА НАЦИОНАЛНА БЕЗБЕДНОСТ

Доналд Трамп го разреши советникот за национална безбедност, генералот Мекмастер, и на негово место го постави поранешниот амбасадор во Обединетите на ...
СОВЕТНИКОТ НА СПАСОВСКИ КАЖАЛ НА ОСОМНИЧЕНА ДЕКА Ѝ ГИ СЛУШААТ ТЕЛЕФОНИТЕ И ДА БИДЕ ВНИМАТЕЛНА ОТИ ЌЕ ЈА СЛЕДИ АГЕНТ

СОВЕТНИКОТ НА СПАСОВСКИ КАЖАЛ НА ОСОМНИЧЕНА ДЕКА Ѝ ГИ СЛУШААТ ТЕЛЕФОНИТЕ И ДА БИДЕ ВНИМАТЕЛНА ОТИ ЌЕ ЈА СЛЕДИ АГЕНТ

Советникот на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој вчера беше уапсен, кажал на лицето за кое се водело истражна постапка дека се следат ...
МИЦКОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДАДЕ ОСТАВКА ОД СОВЕТНИК ВО ГРАД СКОПЈЕ ОТИ ИЗБОРИТЕ БИЛЕ АФРИКАНСКО-КОЛУМБИСКИ-СИЦИЛИЈАНСКИ

МИЦКОСКИ ОД ВМРО-ДПМНЕ ДАДЕ ОСТАВКА ОД СОВЕТНИК ВО ГРАД СКОПЈЕ ОТИ ИЗБОРИТЕ БИЛЕ АФРИКАНСКО-КОЛУМБИСКИ-СИЦИЛИЈАНСКИ

Носителот на листата за советници на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје и генералниот секретар на партијата, Христијан Мицкоски, си поднесе оставка од член на ...
ПО МИНИСТЕР ЗА ЕДЕН ДЕН, СЕГА И ОПШТИНСКИ СОВЕТНИК ЗА ЕДЕН ДЕН

ПО МИНИСТЕР ЗА ЕДЕН ДЕН, СЕГА И ОПШТИНСКИ СОВЕТНИК ЗА ЕДЕН ДЕН

На денешната седница на Советот на општината Штип, за нов советник беше избран Владимир Бутлев од СДСМ, кој дојде на местото на Марија Костова чија со ...
1 2 3 20 / 23 НАПИСИ