Таг: Стефан Богоев

1 2 3 7 10 / 62 НАПИСИ
ЦАРИНАТА СПРЕЧИ ОБИД ЗА ШВЕРЦ НА ОБВРЗНИЦИ ОД 92 МИЛИОНИ ЕВРА, ТУРСКИОТ ДРЖАВЈАНИН Е ОСУДЕН, А ХАРТИИТЕ ОД ВРЕДНОСТ КАЈ АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ

ЦАРИНАТА СПРЕЧИ ОБИД ЗА ШВЕРЦ НА ОБВРЗНИЦИ ОД 92 МИЛИОНИ ЕВРА, ТУРСКИОТ ДРЖАВЈАНИН Е ОСУДЕН, А ХАРТИИТЕ ОД ВРЕДНОСТ КАЈ АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ

Цариниците на Меѓународниот аеродром Скопје заплениле 184 скриени хартии од вредност во вкупен износ од 92 милиони долари, а случајот е документиран з ...
И ЦАРИНИЦИТЕ БАРААТ ПОГОЛЕМИ ПРИМАЊА ЗА 30 ОТСТО КАКО ШТО ДОБИЈА ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ, ЌЕ ГИ ЗАТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ АКО НЕ ИМ СЕ ИСПОЛНИ БАРАЊЕТО

И ЦАРИНИЦИТЕ БАРААТ ПОГОЛЕМИ ПРИМАЊА ЗА 30 ОТСТО КАКО ШТО ДОБИЈА ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ФИНАНСИИ, ЌЕ ГИ ЗАТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ АКО НЕ ИМ СЕ ИСПОЛНИ БАРАЊЕТО

Вработените во Царинска управа в петок од 12 часот ќе одржат предупредувачки протест, со барање да им се почне да им се исплаќа додаток од 30 отсто, ш ...
ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРПОШ СТЕФАН БОГОЕВ Е НОВ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА

ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРПОШ СТЕФАН БОГОЕВ Е НОВ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА

Ексградоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев е нов директор на Царинската управа. Богоев, кој е и потпретседател на СДСМ, доаѓа на директорската ...
ЈАКИМОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ДВА КАТА ОД ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ЌЕ БИДАТ ГОТОВИ ГОДИНАВА, БОГОЕВ 4 ГОДИНИ НЕ ЈА ПИПНА И ТВРДЕШЕ ДЕКА Е УТНАТ ПРОЕКТОТ

ЈАКИМОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА ДВА КАТА ОД ОПШТИНСКАТА ЗГРАДА ЌЕ БИДАТ ГОТОВИ ГОДИНАВА, БОГОЕВ 4 ГОДИНИ НЕ ЈА ПИПНА И ТВРДЕШЕ ДЕКА Е УТНАТ ПРОЕКТОТ

Приземјето и првите два ката од административната зграда на Општина Карпош ќе бидат готови до септември, вели градоначалникот Стевчо Јакимовски. Граде ...
МОЖЕ ДА СЕ УРНЕ ЦЕЛИОТ ТАВАН НА ГРАДИНКАТА, ФИРМАТА ИМА ПРОПУСТИ ПРИ ИЗВЕДБАТА, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

МОЖЕ ДА СЕ УРНЕ ЦЕЛИОТ ТАВАН НА ГРАДИНКАТА, ФИРМАТА ИМА ПРОПУСТИ ПРИ ИЗВЕДБАТА, РЕЧЕ ЈАКИМОВСКИ

Таванот на градинката „Мајски цвет“ во скопско Тафталиџе паднал бидејќи не бил направен соодветно и според прописи при реконструкцијата пред две годин ...
ПОЧИНА НОВИНАРОТ ВЛАДИМИР БОГОЕВ, ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „ДНЕВНИК“

ПОЧИНА НОВИНАРОТ ВЛАДИМИР БОГОЕВ, ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „ДНЕВНИК“

Новинарот Владимир Богоев, еден од основачите и долгогодишен уредник на весникот „Дневник“, почина на 61 година, соопшти на социјалните мрежи неговиот ...
СМЕ РАЗГОВАРАЛЕ ВО ПАРТИЈАТА ДА БИДАМ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА, НО ОДЛУКАТА ТРЕБА ДА ЈА ДОНЕСЕ ВЛАДАТА, ВЕЛИ БОГОЕВ

СМЕ РАЗГОВАРАЛЕ ВО ПАРТИЈАТА ДА БИДАМ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА, НО ОДЛУКАТА ТРЕБА ДА ЈА ДОНЕСЕ ВЛАДАТА, ВЕЛИ БОГОЕВ

Актуелниот градоначалник на Општина Карпош Стефан Богоев, кој нема да биде кандидат за втор мандат на СДСМ на претстојните локални избори, потврдува д ...
БОГОЕВ ТРИ ГОДИНИ НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ СО НЕДОВРШЕНАТА ОПШТИНСКА ЗГРАДА НА КАРПОШ ЗА КОЈА ЈАКИМОВСКИ ГО УТНА ПРОЕКТОТ

БОГОЕВ ТРИ ГОДИНИ НЕ ЗНАЕ ШТО ДА ПРАВИ СО НЕДОВРШЕНАТА ОПШТИНСКА ЗГРАДА НА КАРПОШ ЗА КОЈА ЈАКИМОВСКИ ГО УТНА ПРОЕКТОТ

Три години нема никакви градежни работи на административната зграда на Општина Карпош, ниту е најдено решение како да се продолжи реализацијата на ово ...
ОКОЛУ „СИТИ МОЛ“ НАЈПОВОЛНА ВАРИЈАНТА Е ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ЗА ДА НЕ ИМ ПРЕЧАТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ, ВЕЛИ БОГОЕВ

ОКОЛУ „СИТИ МОЛ“ НАЈПОВОЛНА ВАРИЈАНТА Е ЗОНСКО ПАРКИРАЊЕ ЗА ДА НЕ ИМ ПРЕЧАТ ПОСЕТИТЕЛИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ, ВЕЛИ БОГОЕВ

Се разгледува можноста за воведување на зонско паркирање и во населбите Карпош 3 и Карпош 4, најави градоначалникот на општина Карпош Стефан Богоев. О ...
ЖИТЕЛИТЕ НА КАРПОШ ПРЕКУ ОНЛАЈН АНКЕТА ЌЕ МОЖЕ ДА ПРЕДЛОЖАТ ПРОЕКТИ НА ОПШТИНАТА ЗА 2021 ГОДИНА

ЖИТЕЛИТЕ НА КАРПОШ ПРЕКУ ОНЛАЈН АНКЕТА ЌЕ МОЖЕ ДА ПРЕДЛОЖАТ ПРОЕКТИ НА ОПШТИНАТА ЗА 2021 ГОДИНА

Жителите на Општина Карпош преку свои предлози можат да се вклучат во креирање на буџетот за 2021 година. Општината за таа намена креираше онлајн анке ...
1 2 3 7 10 / 62 НАПИСИ