Таг: Супер куп

ЗА СУПЕР КУПОТ ПРВПАТ НЕ СЕ ПУШЕШЕ НА СТАДИОН, СЕ ПОФАЛИ ФФМ

ЗА СУПЕР КУПОТ ПРВПАТ НЕ СЕ ПУШЕШЕ НА СТАДИОН, СЕ ПОФАЛИ ФФМ

Супер купот е првиот натпревар на стадионот „Филип Втори“ организиран со целосна забрана за пушење. Филип Поповски, генерален секретар на Фудбалската ...
КОЦЕ ТРЕТ ПАТ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

КОЦЕ ТРЕТ ПАТ ЌЕ СЕ КАНДИДИРА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски ќе се кандидира за уште еден мандат. Денес тој со завршните активности за Супер купот ја најави кандидатура ...
РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ги одигра само последните десетина минути од победата од 2:1 против Манчестер Јунајтед на синоќеш ...
УЕФА РЕШИЛA ДА НЕМА ПРЕНОС ОД СУПЕР КУПОТ НА ПЛОШТАДОТ

УЕФА РЕШИЛA ДА НЕМА ПРЕНОС ОД СУПЕР КУПОТ НА ПЛОШТАДОТ

На големиот екран на Плоштад Македонија синоќа имаше реклами место пренос во живо од натпреварот меѓу Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид оти така решиле ...
ЗИДАН СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА ГОСТОПРИМСТВОТО, МУРИЊО ГО ПОДАРИ МЕДАЛОТ

ЗИДАН СЕ ЗАБЛАГОДАРИ ЗА ГОСТОПРИМСТВОТО, МУРИЊО ГО ПОДАРИ МЕДАЛОТ

Зинедин Зидан синоќа ја освои шестата титула како тренер на Реал Мадрид со победата на неговиот тим од 2:1 против Манчестер Јунајтед во Супер купот на ...
РЕАЛ МАДРИД ГО ОСВОИ СУПЕР КУПОТ

РЕАЛ МАДРИД ГО ОСВОИ СУПЕР КУПОТ

Реал Мадрид го победи Манчестер Јунајтед со 2:1 во Супер купот на УЕФА во Скопје. Касемиро и Иско беа стрелци за шпанскиот тим на „Филип Втори“ во Ско ...
ДЕ ХЕА, ЕРЕРА И РОХО УЧЕА ЗНАКОВЕН ЈАЗИК ОД ГЛУВИТЕ ДЕЦА ШТО ЌЕ ПЕЈАТ НА СУПЕР КУПОТ ВО СКОПЈЕ

ДЕ ХЕА, ЕРЕРА И РОХО УЧЕА ЗНАКОВЕН ЈАЗИК ОД ГЛУВИТЕ ДЕЦА ШТО ЌЕ ПЕЈАТ НА СУПЕР КУПОТ ВО СКОПЈЕ

Фудбалските ѕвезди на Манчестер јунајтед Давид де Хеа, Андер Ерера и Маркус Рохо вечерва во Скопје добија неколку лекции по знаковен јазик од 19-те де ...
ВЛАДАТА И ФФМ НАЈДОА 260 ИЛЈАДИ ЕВРА ДА СЕ ДОВРШИ СТАДИОНОТ ЗА СУПЕРКУПОТ

ВЛАДАТА И ФФМ НАЈДОА 260 ИЛЈАДИ ЕВРА ДА СЕ ДОВРШИ СТАДИОНОТ ЗА СУПЕРКУПОТ

Владата и Фудбалската федерација на Македонија обезбедија 16 милиони денари за да се создадат услови  за довршување на реконструкцијата на стадионот „ ...
УЕФА БАРА ОД ВЛАДАТА ФИНАНСИСКИ ГАРАНЦИИ ДЕКА СТАДИОНОТ КЕ БИДЕ СПРЕМЕН ЗА РЕАЛ-МАНЧЕСТЕР ДО 21 ЈУЛИ

УЕФА БАРА ОД ВЛАДАТА ФИНАНСИСКИ ГАРАНЦИИ ДЕКА СТАДИОНОТ КЕ БИДЕ СПРЕМЕН ЗА РЕАЛ-МАНЧЕСТЕР ДО 21 ЈУЛИ

УЕФА на 15 јуни испратила писмо до Фудбалската федерација во кое бара пишани и финансиски гаранции од македонската влада со кои што ќе потврди дека ра ...
9 / 9 НАПИСИ