Таг: „Тендери“

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ЕКСМИНИСТЕРКАТА ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ОСЛОБОДЕНА ОД ОБВИНЕНИЕ ЗА „ТЕНДЕРИ“

ЕКСМИНИСТЕРКАТА ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ОСЛОБОДЕНА ОД ОБВИНЕНИЕ ЗА „ТЕНДЕРИ“

Судијата Осман Шабани од Основниот кривичен суд Скопје денеска со првостепена пресуда ја ослободи поранешната министерка за култура и пратеничка од ВМ ...
СОВЕТНИЦИТЕ ПОБАРАА ОПШТИНА ВЕЛЕС ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ СИТЕ ТЕНДЕРИ ОД ШКОЛИТЕ, ОТИ КАНЦЕЛАРИСКИТЕ МАТЕРИЈАЛИ СЕ НАБАВУВАЛЕ СО ПОВИСОКИ ЦЕНИ ОД ПАЗАРНИТЕ

СОВЕТНИЦИТЕ ПОБАРАА ОПШТИНА ВЕЛЕС ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ СИТЕ ТЕНДЕРИ ОД ШКОЛИТЕ, ОТИ КАНЦЕЛАРИСКИТЕ МАТЕРИЈАЛИ СЕ НАБАВУВАЛЕ СО ПОВИСОКИ ЦЕНИ ОД ПАЗАРНИТЕ

Советниците од Општина Велес едногласно усвоија заклучок со кој бараат од локалната власт да ги преземе и да ги работи сите тендери од училиштата, по ...
И СУДЕЊЕТО ЗА „ТЕНДЕРИ“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА КАКО „ЛАСКАРЦИ“ ЗАГЛАВИ ВО СУПЕРВЕШТАЧЕЊЕ, НЕ МУ СЕ ГЛЕДА КРАЈОТ

И СУДЕЊЕТО ЗА „ТЕНДЕРИ“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА КАКО „ЛАСКАРЦИ“ ЗАГЛАВИ ВО СУПЕРВЕШТАЧЕЊЕ, НЕ МУ СЕ ГЛЕДА КРАЈОТ

Долготрајниот судски процес познат како „Тендери“ во кој повеќе од 5 години е обвинета ексминистерката за култура Елизабета Канческа-Милевска, уште не ...
АРСОВСКА И НЕЈЗИНАТА ВМРО-ДПМНЕ НАМЕСТО ДА ГО РЕШАТ ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ СИ ДОГОВАРАЛЕ ТЕНДЕРИ И СЕ КАРААТ ЗА ПРОВИЗИИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

АРСОВСКА И НЕЈЗИНАТА ВМРО-ДПМНЕ НАМЕСТО ДА ГО РЕШАТ ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ СИ ДОГОВАРАЛЕ ТЕНДЕРИ И СЕ КАРААТ ЗА ПРОВИЗИИ, РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска наместо да се грижи за граѓаните и да им обезбеди парно греење ...
ПРИВАТНИ ФИРМИ СПРОВЕДУВААТ ДРЖАВНИ ТЕНДЕРИ, НИКОЈ НЕ ИСТРАЖУВА КОРУПЦИЈА

ПРИВАТНИ ФИРМИ СПРОВЕДУВААТ ДРЖАВНИ ТЕНДЕРИ, НИКОЈ НЕ ИСТРАЖУВА КОРУПЦИЈА

Додека се бараше слободен кревет, лек, кислородна поддршка, умираа по десетици граѓани дневно од ковид, и додека лекарите и цел медицински персонал ра ...
ПРОРАБОТЕ ЕЛЕКТРОНСКИОТ СИСТЕМ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ КОЈ БЕШЕ ПАДНАТ ЦЕЛА НЕДЕЛА

ПРОРАБОТЕ ЕЛЕКТРОНСКИОТ СИСТЕМ ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ КОЈ БЕШЕ ПАДНАТ ЦЕЛА НЕДЕЛА

Техничкиот проблем кој доведе до недостапност на електронскиот систем за јавни набавки (ЕСЈН) е целосно надминат, соопштија од Бирото за јавни набавки ...
ЗАПРЕА СИТЕ ТЕНДЕРИ, ТРИ ДЕНА НЕ РАБОТИ ВЕБ-СТРАНАТА НА БИРОТО ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ

ЗАПРЕА СИТЕ ТЕНДЕРИ, ТРИ ДЕНА НЕ РАБОТИ ВЕБ-СТРАНАТА НА БИРОТО ЗА ЈАВНИ НАБАВКИ

Веб-страната на Бирото за јавни набавки не е во функција трет ден. Сè додека не профункционира,блокирани се сите јавни набавки. Не може да се добие и ...
БИТОЛСКА ФИРМА ЗА МОНТАЖА И ОДРЖУВАЊЕ НА ЛИФТОВИ НЕМАЛА СЕРТИФИКАТ ЗА ИСО-СТАНДАРДИ, А ДОБИЛА 90-ТИНА ТЕНДЕРИ

БИТОЛСКА ФИРМА ЗА МОНТАЖА И ОДРЖУВАЊЕ НА ЛИФТОВИ НЕМАЛА СЕРТИФИКАТ ЗА ИСО-СТАНДАРДИ, А ДОБИЛА 90-ТИНА ТЕНДЕРИ

Фирма за монтажа и сервисирање на лифтови од Битола со непостоечки сертификати за квалитет, по околу 90-тина добиени тендери во јавни институции, фате ...
МАКЕДОНСКИТЕ КОМПАНИИ ЌЕ МОЖЕ ДА УЧЕСТВУВААТ НА ТЕНДЕРИТЕ ЗА ПОТРЕБИТЕ НА НАТО

МАКЕДОНСКИТЕ КОМПАНИИ ЌЕ МОЖЕ ДА УЧЕСТВУВААТ НА ТЕНДЕРИТЕ ЗА ПОТРЕБИТЕ НА НАТО

Компаниите од земјава отсега ќе може на учествуваат на тендери за потребите на НАТО и земјите членки. Како што кажаа на денешната прес-конференција пр ...
ОБВИНЕТА ВЧЕРА ФАТИ ПРОЛИВ НА ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ, ДЕНЕСКА СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ ПОРОТНИК И СУДЕЊЕТО НА КАНЧЕСКА ЗА МУЗЕЈОТ НА ВМРО СЕ ВРАТИ НА ПОЧЕТОК

ОБВИНЕТА ВЧЕРА ФАТИ ПРОЛИВ НА ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ, ДЕНЕСКА СЕ ПЕНЗИОНИРАШЕ ПОРОТНИК И СУДЕЊЕТО НА КАНЧЕСКА ЗА МУЗЕЈОТ НА ВМРО СЕ ВРАТИ НА ПОЧЕТОК

Обвинетата во случајот „Тендери“ Јулијана Угриновска, која вчера фатила пролив и не дојде на завршните зборови, поради што судењето се одложи, може да ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ