Таг: „Тендери“

1 2 326 / 26 НАПИСИ
МУКОСКИ НАПЛАТИЛ 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ДРЖАВАТА ЗА ЗАНАЕТЧИСКИ РАБОТИ, ВЛАДАТА БАРА МВР ДА ГИ ИСТРАЖИ ТЕНДЕРИТЕ

МУКОСКИ НАПЛАТИЛ 3,5 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ДРЖАВАТА ЗА ЗАНАЕТЧИСКИ РАБОТИ, ВЛАДАТА БАРА МВР ДА ГИ ИСТРАЖИ ТЕНДЕРИТЕ

Владата побарала од МВР да спроведе истрага за тендерите што ги добил пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски преку неговата фрима „Атриум ДОО“. Мукоск ...
КИНЕСКИОТ АВТОПАТ ПРИСТИГНА ВО СОБРАНИЕ, ПРАТЕНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ОДОБРАТ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ГРАДБАТА

КИНЕСКИОТ АВТОПАТ ПРИСТИГНА ВО СОБРАНИЕ, ПРАТЕНИЦИТЕ ТРЕБА ДА ОДОБРАТ ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА ГРАДБАТА

Пратениците во Собранието треба да изгласаат измени на законите со кои ќе се овозможи продоложување на градбата на автопатскитеделници од Миладиновци ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕШЕВСКИ И КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕШЕВСКИ И КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ

За поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и пратеничката Елизабета Канческа – Милевска Основниот суд Скопје 1 одлучи да им ги одземе пасошите, но н ...
СЈО ЌЕ ОБЖАЛИ ШТО ПАСОШОТ НА БЕТИ НЕ Е ОДЗЕМЕН, А ТАА ДО СУДОТ СЕ ЖАЛИ ОД ДОКАЗНАТА ПОСТАПКА

СЈО ЌЕ ОБЖАЛИ ШТО ПАСОШОТ НА БЕТИ НЕ Е ОДЗЕМЕН, А ТАА ДО СУДОТ СЕ ЖАЛИ ОД ДОКАЗНАТА ПОСТАПКА

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ќе ја обжали денешната одлука на судијата на претходна постапка од Основниот суд Скопје 1, која го одби барањет ...
КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА ПО РАСПИТОТ ЗА „ТЕНДЕРИ“ ГО ОБВИНИ СЈО ЗА ПОЛИТИЧКИ ТЕАТАР

КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА ПО РАСПИТОТ ЗА „ТЕНДЕРИ“ ГО ОБВИНИ СЈО ЗА ПОЛИТИЧКИ ТЕАТАР

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска по излегувањето од Кривичниот суд, каде денеска беше на распит за случајот „Тендери“ рече дека ста ...
МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СУДОТ, ВЛЕЗЕ ОД ЗАДНИОТ ВЛЕЗ

МИНИСТЕРКАТА ЗА КУЛТУРА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ДОЈДЕ НА РАСПИТ ВО СУДОТ, ВЛЕЗЕ ОД ЗАДНИОТ ВЛЕЗ

Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска денеска дојде на распит во Основниот суд Скопје 1. Таа во судот влезе од задната врата што ја кори ...
1 2 326 / 26 НАПИСИ