Таг: „Тендери“

1 2 3 20 / 26 НАПИСИ
ПЛАЌАМЕ ДУПЛО ПОЕВТИНО ОД ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА, А ЦЕНАТА ЗА УЛИЦИТЕ Е ПОНИСКА ЗА 20 ОТСТО, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ПЛАЌАМЕ ДУПЛО ПОЕВТИНО ОД ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА, А ЦЕНАТА ЗА УЛИЦИТЕ Е ПОНИСКА ЗА 20 ОТСТО, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Половина милион евра поевтино чини изградбата на втората фаза на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во споредба со првиот дел за кој договорот го с ...
ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“, АВСТРИЕЦОТ ВОЛФГАНГ ГАМПЕР, ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПАСОШ

ГАЗДАТА НА „СЕКЈУРИКОМ“, АВСТРИЕЦОТ ВОЛФГАНГ ГАМПЕР, ИЗБЕГА ОД МАКЕДОНИЈА БЕЗ ПАСОШ

Газдата на фирмата „Секјуриком“, Австриецот Волфганг Гампер, кому во март му беше одземен пасошот како осомничен за соизвршителство во местење на 11-м ...
МАЛКУ РАСИПАНИ

МАЛКУ РАСИПАНИ

1 Зошто е потребно јавноста да реагира будно, па етичкиот дел на министрите и другите државни функционери да се разбуди? Зошто етичкиот дел не им се р ...
„ПУЦКО ПЕТРОЛ“ ОД ПЛАСНИЦА ДОБИЛ 3 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОПШТИНСКИ ТЕНДЕРИ ВО ИЗБОРНАТА 2017 ГОДИНА

„ПУЦКО ПЕТРОЛ“ ОД ПЛАСНИЦА ДОБИЛ 3 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОПШТИНСКИ ТЕНДЕРИ ВО ИЗБОРНАТА 2017 ГОДИНА

Нафтениот дистрибутер „Пуцко Петрол“ од Пласница, со добиени 29 тендери од општините во Македонија, во вредност од три милиони евра, е на врвот на изв ...
ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА „БЕТОН ШТИП“ СВЕДОК ПРОТИВ КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА ВО „ТЕНДЕРИ“

ПОРАНЕШЕН ДИРЕКТОР НА „БЕТОН ШТИП“ СВЕДОК ПРОТИВ КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА ВО „ТЕНДЕРИ“

Сведок во случајот на СЈО „Тендери“ тврди дека обвинетата Елизабета Канческа – Милевска како министерка за култура во 2011 година му кажала градежната ...
СУДЕЊЕТО НА ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА „ТИФАНИ“ НА СЈО ПОЧНУВА НА 19 ФЕВРУАРИ, „ТЕНДЕРИ“ СО ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА 21 ФЕВРУАРИ

СУДЕЊЕТО НА ИВОНА ТАЛЕВСКА ЗА „ТИФАНИ“ НА СЈО ПОЧНУВА НА 19 ФЕВРУАРИ, „ТЕНДЕРИ“ СО ЕЛИЗАБЕТА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА НА 21 ФЕВРУАРИ

Основниот суд Скопје 1 ги закажа судењата против новинарката и бизнисменка Ивона Талевска за случајот „Тифани“ за криење данок кон државата и против е ...
ОПШТИНА ВЕЛЕС ЛЕГАЛНО КУПУВАЛА КАНЦЕЛАРИСКИ МАТЕРИЈАЛ ПО АСТРОНОМСКИ ЦЕНИ

ОПШТИНА ВЕЛЕС ЛЕГАЛНО КУПУВАЛА КАНЦЕЛАРИСКИ МАТЕРИЈАЛ ПО АСТРОНОМСКИ ЦЕНИ

Општина Велес набавувала канцелариски материјал, далеку по  повисоки цени отколку пазарните, објави градоначалникот на Велес Аце Коцевски. Toj не кажа ...
СЈО ПРЕД АПЕЛАЦИЈА БАРА ДА ВАЖАТ ПЕТТЕ „БОМБИ“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЗА ТЕНДЕРOT СО „БЕТОН ШТИП“

СЈО ПРЕД АПЕЛАЦИЈА БАРА ДА ВАЖАТ ПЕТТЕ „БОМБИ“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЗА ТЕНДЕРOT СО „БЕТОН ШТИП“

Четирите разговори на обвинетата ексминистерка за култура Елизабета Канческа-Милевска во случајот „Тендери“ на СЈО за изградба на Музејот на ВМРО и ед ...
ЧЕТВОРИЦА АДВОКАТИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА БАРААТ ДА НЕ ВАЖИ „БОМБАТА“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЗА ТЕНДЕРOT СО „БЕТОН ШТИП“

ЧЕТВОРИЦА АДВОКАТИ ПРЕД АПЕЛАЦИЈА БАРААТ ДА НЕ ВАЖИ „БОМБАТА“ НА КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА ЗА ТЕНДЕРOT СО „БЕТОН ШТИП“

Четворица адвокати во Апелациониот суд Скопје во име на отсутната ексминистерка за култура Елизабета Канческа - Милевска седнаа во судница да ги убеда ...
АПЕЛАЦИЈА ЈА ОДЛОЖИ ЗА УТРЕ РАСПРАВАТА ЗА ВАЖЕЊЕТО НА БОМБИТЕ ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

АПЕЛАЦИЈА ЈА ОДЛОЖИ ЗА УТРЕ РАСПРАВАТА ЗА ВАЖЕЊЕТО НА БОМБИТЕ ПРОТИВ КАНЧЕСКА-МИЛЕВСКА

Апелациониот суд Скопје денеска ја одложи за утре во 9.30 расправата дали прислушуваниот разговор може да се користи против ексминистерката за култура ...
1 2 3 20 / 26 НАПИСИ