Таг: тестирања

1 2 3 10 / 27 НАПИСИ
ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 СТИВНУВА КАЈ НАС, НО НЕ СМЕЕМЕ ДА РИЗИКУВАМЕ ДА ИМАМЕ УШТЕ ЕДЕН СИЛЕН БРАН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЕПИДЕМИЈАТА НА КОВИД-19 СТИВНУВА КАЈ НАС, НО НЕ СМЕЕМЕ ДА РИЗИКУВАМЕ ДА ИМАМЕ УШТЕ ЕДЕН СИЛЕН БРАН, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Се намалува бројот на лица кои се тестираат за ковид-19 и се зголемува бројот на слободни кревети во болниците низ земјава, рече денес на прес-конфере ...
УЧЕНИЦИТЕ САМО ГО ПОВТОРУВААТ ЗНАЕЊЕТО, А НЕ ЗНААТ ДА ГО УПОТРЕБАТ НАДВОР ОД ШКОЛОТО, ЗАТОА ЌЕ ИМА ТЕСТИРАЊА, НАЈАВИ ЦАРОВСКА

УЧЕНИЦИТЕ САМО ГО ПОВТОРУВААТ ЗНАЕЊЕТО, А НЕ ЗНААТ ДА ГО УПОТРЕБАТ НАДВОР ОД ШКОЛОТО, ЗАТОА ЌЕ ИМА ТЕСТИРАЊА, НАЈАВИ ЦАРОВСКА

Околу 4 илјади ученици од четврто одделение од 150 училишта во земјава во април и мај ќе имаат ПИРСЛ тестирање за читање со разбирање, рече денеска на ...
УШТЕ 28 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 1.093 ПОЗИТИВНИ ОД 3.084 ТЕСТОВИ

УШТЕ 28 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И 1.093 ПОЗИТИВНИ ОД 3.084 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа се направени 3.084 тестирања, а регистрирани се 1.093 нови случаи на ковид-19, а починаа 28 лица, соопшти Министерството за здра ...
БЕСПЛАТНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА ХИВ ОД ДЕНЕС ДО 27 НОЕМВРИ ВО МЛАДИНСКИОТ ЦЕНТАР НА ХЕРА

БЕСПЛАТНИ БРЗИ ТЕСТОВИ ЗА ХИВ ОД ДЕНЕС ДО 27 НОЕМВРИ ВО МЛАДИНСКИОТ ЦЕНТАР НА ХЕРА

Од денес до 27 ноември, под мотото „Тестирај. Лекувај. Превенирај“, се одржува Европската недела на тестирање за ХИВ. Здружението ХЕРА – Асоцијација з ...
КРИЗНИОТ ШТАБ ВО КУМАНОВО БАРА ДВОЈНО ДА СЕ ЗГОЛЕМАТ КОВИД ТЕСТИРАЊАТА, ФИЛИПЧЕ ВЕЛИ СЀ УШТЕ НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ МЕНУВА „МОЈ ТЕРМИН“

КРИЗНИОТ ШТАБ ВО КУМАНОВО БАРА ДВОЈНО ДА СЕ ЗГОЛЕМАТ КОВИД ТЕСТИРАЊАТА, ФИЛИПЧЕ ВЕЛИ СЀ УШТЕ НЕМА ПОТРЕБА ДА СЕ МЕНУВА „МОЈ ТЕРМИН“

Општинскиот штаб за заштита и спасување во Куманово побара од Министерството за здравство да обезбеди поголем број термини за тестирање од ковид-19, з ...
БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 СЕ ЗГОЛЕМИ ЗА 70 ОТСТО ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

БРОЈОТ НА НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 СЕ ЗГОЛЕМИ ЗА 70 ОТСТО ЗА ЕДНА НЕДЕЛА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

За 4.8 отсто е зголемен бројот на починати од ковид-19, во периодот од 26 октомви до 1 ноември во споредба со претходната недела, стои во извештајот н ...
ЛАБОРАТОРИИТЕ И ВИКЕНДОВ ЌЕ РАБОТАТ ВО ТРИ СМЕНИ, ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ИМА ПЛУС ТЕРМИНИ ЗА ТЕСТИРАЊА НА КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

ЛАБОРАТОРИИТЕ И ВИКЕНДОВ ЌЕ РАБОТАТ ВО ТРИ СМЕНИ, ОД СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ИМА ПЛУС ТЕРМИНИ ЗА ТЕСТИРАЊА НА КОВИД-19, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

На почетокот на следната недела ќе се отворат нови термини за тестирања на ковид-19, со оглед на тоа дека силниот есенски бран ги оптерети лаборатории ...
НОВИ 438 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАА 6 ЛИЦА, СТРУМИЦА НОВО ЖАРИШТЕ СО 334 АКТИВНИ СЛУЧАИ

НОВИ 438 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ПОЧИНАА 6 ЛИЦА, СТРУМИЦА НОВО ЖАРИШТЕ СО 334 АКТИВНИ СЛУЧАИ

Во последното деноноќие регистрирани се 438 нови случаи на ковид-19 од 2.306 тестирања, а починаа 6 лица. Новите заболени според градови се Скопје-200 ...
МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ БАРААТ ПОВЕЌЕ ТЕРМИНИ ЗА КОВИД ТЕСТРИРАЊЕ И ПРОМЕНИ ВО АЛГОРИТМОТ, ЗАСЕГА ОСТАНУВА ПРАШАЛНИКОТ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КРИЗАТА

МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ БАРААТ ПОВЕЌЕ ТЕРМИНИ ЗА КОВИД ТЕСТРИРАЊЕ И ПРОМЕНИ ВО АЛГОРИТМОТ, ЗАСЕГА ОСТАНУВА ПРАШАЛНИКОТ ОД ПОЧЕТОКОТ НА КРИЗАТА

За да се зголеми бројот на тестирања за ковид-19 во лабораториите на државно ниво, потребно е да се евалуираат постоечките капацитети на државата од с ...
115 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.665 ТЕСТИРАЊА, ЕДЕН ПОЧИНАТ, 368 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

115 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.665 ТЕСТИРАЊА, ЕДЕН ПОЧИНАТ, 368 ОЗДРАВЕНИ ПАЦИЕНТИ

Нови 115 случаи на КОВИД-19 се регистрирани изминативе 24 часа, а почина едно лице од Гостивар на возраст од 76 години. Новите случаи се од направени ...
1 2 3 10 / 27 НАПИСИ