Таг: тестови

1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ
УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 80 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 680 ТЕСТОВИ, 432 ПАЦИЕНТИ СЕ ЛЕКУВААТ ВО БОЛНИЦА

УШТЕ ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 80 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 680 ТЕСТОВИ, 432 ПАЦИЕНТИ СЕ ЛЕКУВААТ ВО БОЛНИЦА

Во изминатото деноноќие регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 од направени 680 тестирања, а три лица починаа. Повеќе од половина од новите случаи ...
УШТЕ 177 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД ТРИКРАТНО ПОМАЛКУ ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 5 ЛИЦА

УШТЕ 177 НОВОЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС ОД ТРИКРАТНО ПОМАЛКУ ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 5 ЛИЦА

Бројката на заразени граѓани со коронавирус последниве 24 часа се зголеми за 177 нови случаи, но скоро од тројно помалку тестирања од оние кои се врше ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 121 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.410 ТЕСТОВИ, ИМА 1.881 АКТИВНИ СЛУЧАИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ, 121 НОВОЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.410 ТЕСТОВИ, ИМА 1.881 АКТИВНИ СЛУЧАИ

Три пациенти починаа од компликации на ковид-19, а регистрирани се 121 новозаболени во изминативе 24 часа од 1.410 тестирања. Најмногу нови случаи има ...
ЌЕ СЕ ПРАВАТ БРЗИ КОВИД ТЕСТОВИ ВО ГЕВГЕЛИЈА, ЗА ДА СЕ ВРАТАТ ГРЦИТЕ ВО КАЗИНАТА И СТОМАТОЛОШКИТЕ ОРДИНАЦИИ

ЌЕ СЕ ПРАВАТ БРЗИ КОВИД ТЕСТОВИ ВО ГЕВГЕЛИЈА, ЗА ДА СЕ ВРАТАТ ГРЦИТЕ ВО КАЗИНАТА И СТОМАТОЛОШКИТЕ ОРДИНАЦИИ

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека идната недела ќе се прошири лабараторијата во гевгелиската општа болница за да се прават брзи ПЦР те ...
ПЕТ ПОЧИНАТИ, НОВИ 127 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.574 ТЕСТИРАЊА, ВО СКОПЈЕ НАЈМНОГУ БОЛНИ ИМА ВО АЕРОДРОМ

ПЕТ ПОЧИНАТИ, НОВИ 127 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.574 ТЕСТИРАЊА, ВО СКОПЈЕ НАЈМНОГУ БОЛНИ ИМА ВО АЕРОДРОМ

Пет лица починаа, а нови 127 случаи на ковид-19 се регистрирани во изминативе 24 часа од направени 1.574 тестирања. Починати се пациентка од Куманово ...
39 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 817 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА ЧЕТВОРИЦА, ДОСЕГА ВКУПНО 600 ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА

39 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 817 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА ЧЕТВОРИЦА, ДОСЕГА ВКУПНО 600 ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА

Од 817 направени тестови во последните 24 часа регистрирани се 39 нови случаи на ковид-19. Починаа четири лица, двајца пациенти од Куманово (43 и 66) ...
ШЕСТ ПОЧИНАТИ, 131 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 1.207 ТЕСТИРАЊА, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА 14.293 СЛУЧАИ

ШЕСТ ПОЧИНАТИ, 131 ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 ОД 1.207 ТЕСТИРАЊА, ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА 14.293 СЛУЧАИ

Шест лица починаа, а регистрирани се 131 нови случаи на ковид 19 од 1.297 тестирање во последниве 24 часа. Починати се пациент од Охрид (56), двајца п ...
ШЕСТМИНА ПОЧИНАА, 159 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.733 ТЕСТОВИ, 291 ПАЦИЕНТ Е В БОЛНИЦА

ШЕСТМИНА ПОЧИНАА, 159 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.733 ТЕСТОВИ, 291 ПАЦИЕНТ Е В БОЛНИЦА

Шест пациенти починаа, а регистрирани се 159 новозаболени со ковид-19 во изминативе 24 часа. Направени се 1.733 тестирања, а најмногу нови случаи случ ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 118 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ВО ЗЕМЈАВА АКТИВНИ СЕ 2.888 СЛУЧАИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ И 118 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, ВО ЗЕМЈАВА АКТИВНИ СЕ 2.888 СЛУЧАИ

Тројца пациенти се починати, а регистрирани се 118 нови случаи на ковид-19 во изминатите 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, почина ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ КУМАНОВЦИ И 108 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.902 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ КУМАНОВЦИ И 108 НОВОЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД-19 ОД 1.902 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ

Починати се двајца пациенти од Куманово (64 и 72 години), а регистрирани се 108 нови случаи на ковид-19 од 1.902 тестирања во последните 24 часа, сооп ...
1 2 3 4 10 / 33 НАПИСИ