Таг: тестови

1 2 3 4 13 20 / 128 НАПИСИ
НОВИ 89 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.271 ТЕСТ, НЕМА ПОЧИНАТИ

НОВИ 89 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.271 ТЕСТ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Во изминативе 24 часа се регистрирани нови 89 случаи на ковид-19 од направени 1.271 тест. Новите случаи се: Скопје – 42, Битола – 15, Кочани, Неготино ...
ТУРИСТИЧКИТЕ АГЕНЦИИ БАРААТ ДА СЕ УКИНАТ ПЦР ТЕСТОВИТЕ И ПОТВРДИТЕ ЗА ВАКЦИНА НА ГРАНИЦИТЕ ОТИ ЌЕ НЕМА ТУРИСТИ

ТУРИСТИЧКИТЕ АГЕНЦИИ БАРААТ ДА СЕ УКИНАТ ПЦР ТЕСТОВИТЕ И ПОТВРДИТЕ ЗА ВАКЦИНА НА ГРАНИЦИТЕ ОТИ ЌЕ НЕМА ТУРИСТИ

Да се укине задолжителното поседување сертификат за вакцинација или ПЦР тест за влез во земјава, бараат туристичките агенции. Велат дека со ваквите ре ...
УШТЕ 89 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.649 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

УШТЕ 89 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.649 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Нови 89 случаи на ковид-19 се регистрирани изминативе 24 часа од направени се 1.649 тестови.  Новите случаи се во : Скопје – 46, Битола – 14, Прилеп – ...
НОВИ 202 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.285 ТЕСТОВИ, ДВЕ ЛИЦА ПОЧИНАА

НОВИ 202 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.285 ТЕСТОВИ, ДВЕ ЛИЦА ПОЧИНАА

Нови 202 случаи на ковид-19 се регистрирани изминативе 24 часа од направени 2.285 тестови. Новите случаи се во: Скопје – 117, Битола – 24, Кавадарци – ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 41 ПОЗИТИВЕН ОД 1.024 ТЕСТОВИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 41 ПОЗИТИВЕН ОД 1.024 ТЕСТОВИ

Во изминативе 24 часа е регистриран 41 нов случај на ковид-19 од направени  1.024 тестови. Новите случаи се во: Скопје – 31, Кавадарци – 4, Неготино – ...
УШТЕ 188 ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД, ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ

УШТЕ 188 ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД, ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ

Од направени се 2.245 тестови регистрирани се 188 нови случаи на ковид-19 во изминативе 24 часа. Новите случаи се во  Скопје – 123, Битола – 18, Кавад ...
УШТЕ 232 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.787 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 6 БОЛНИ

УШТЕ 232 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.787 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАА 6 БОЛНИ

Нови 232 случаи на ковид-19 се регистрирани изминативе 24 часа од направени 2.787 тестови, од кои 38 се реинфекции. Новите случаи се во Скопје – 139, ...
ВКУПНО 11 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 340 БОЛНИ ОД КОИ 56 СЕ РЕИНФЕКЦИИ

ВКУПНО 11 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 340 БОЛНИ ОД КОИ 56 СЕ РЕИНФЕКЦИИ

Единаесет лица починаа од компликации на ковид-19, а регистрирани се нови 340 болни. Во текот на изминатите 24 часа, регистрирани се 2 починати лиц ...
37-ГОДИШНО ЛИЦЕ МЕЃУ 10 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД, 370 ПОЗИТИВНИ ОД 3.148 ТЕСТОВИ

37-ГОДИШНО ЛИЦЕ МЕЃУ 10 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД, 370 ПОЗИТИВНИ ОД 3.148 ТЕСТОВИ

Во изминативе 24 часа регистрирани се нови 370 случаи на ковид-19 од направени 3.148 тестови, а починати се 10 лица. Во текот на изминатите 24 часа ...
ОД 200 ТЕСТИРАНИ УЧЕНИЦИ СО СКРИНИНГОТ ОТКРИЕН САМО ЕДЕН ПОЗИТИВЕН НА КОВИД, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ САЛИ

ОД 200 ТЕСТИРАНИ УЧЕНИЦИ СО СКРИНИНГОТ ОТКРИЕН САМО ЕДЕН ПОЗИТИВЕН НА КОВИД, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ САЛИ

Од 200 ученици на школска возраст, кои вчера беа тестирани во рамки на скринингот што се спроведува од државата за да се утврди трансмисијата на корон ...
1 2 3 4 13 20 / 128 НАПИСИ