Таг: тестови

1 2 3 4 5 6 13 40 / 128 НАПИСИ
33-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД НЕГОТИНО МЕЃУ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 469 БОЛНИ

33-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД НЕГОТИНО МЕЃУ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 469 БОЛНИ

Нови 469 нови случаи на ковид-19 се регистрирани изминатите 24 часа од 3.296 тестови. Починати се 13 лица меѓу кои и 33-годишно лице од Неготино. Н ...
НОВИ 656 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ОД 3.597 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАТИ СЕ 21 ЛИЦЕ, ОД КОИ 8 МИНАТАТА НЕДЕЛА

НОВИ 656 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД-19 ОД 3.597 ТЕСТОВИ, ПОЧИНАТИ СЕ 21 ЛИЦЕ, ОД КОИ 8 МИНАТАТА НЕДЕЛА

Нови 656 болни од ковид-19 се регистрирани во изминативе 24 од направени 3.597 тестирање. Новите случаи се во Скопје – 257, Битола – 38, Куманово – 34 ...
ВКУПНО 14 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС И УШТЕ 593 ПОЗИТИВНИ ОД 3.391 ТЕСТОВИ

ВКУПНО 14 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС И УШТЕ 593 ПОЗИТИВНИ ОД 3.391 ТЕСТОВИ

Вкупно 14 починати од ковид-19, од кои 4 изминатава недела, и 593 нови случаи од 3.391 тестови се регистрирани за 24 часа. Во текот на изминатите 2 ...
УШТЕ 12 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС И 349 БОЛНИ ОД 2.754 ТЕСТОВИ

УШТЕ 12 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС И 349 БОЛНИ ОД 2.754 ТЕСТОВИ

Уште 12 лица починаа од компликации на ковид-19 изминативе 24 часа на возраст од 43 до 85 години. Починати се 3 лица од Скопје (51г, 64г и 85г), по 2 ...
13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 495 БОЛНИ ОД 4.145 ТЕСТОВИ

13 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 495 БОЛНИ ОД 4.145 ТЕСТОВИ

Тринаесет лица починаа од компликации на ковид-19 во изминатите 24 часа, а  регистрирани се 495 нови случаи од 4.145 тестирања. Новите случаи се од Ск ...
7 НОВИ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 4 ОД 15 ДО 30 СЕПТЕМВРИ, 468 НОВИ СЛУЧАИ ОД 4.295 ТЕСТОВИ

7 НОВИ ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 4 ОД 15 ДО 30 СЕПТЕМВРИ, 468 НОВИ СЛУЧАИ ОД 4.295 ТЕСТОВИ

Изминатите 24 се регистрирани нови 468 случаи на ковид-19 од направени 4.295 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: Скоп ...
ПОЧИНАА УШТЕ 17 ЛИЦА НА ВОЗРАСТ ОД 38 ДО 88 ГОДИНИ ОД КОВИД-19, НОВИ 336 БОЛНИ

ПОЧИНАА УШТЕ 17 ЛИЦА НА ВОЗРАСТ ОД 38 ДО 88 ГОДИНИ ОД КОВИД-19, НОВИ 336 БОЛНИ

Уште 17 лица на возраст од 38 до 88 години починаа од компликации од ковид-19 во изминативе 24 часа. По пет лица починаа од Скопје (85г, 81г, 67г, 59г ...
20 ПОЧИНАТИ, ОД КОИ 3 ЛИЦА СЕ ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ, НОВИ 392 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 4.633 ТЕСТОВИ

20 ПОЧИНАТИ, ОД КОИ 3 ЛИЦА СЕ ПРЕД ДВЕ НЕДЕЛИ, НОВИ 392 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 4.633 ТЕСТОВИ

Од направени 4.633 тестирања во изминативе 24 часа, регистрирани се 392 нови случаи на ковид-19, а 20 лица се регистирани за починати. Новите случаи с ...
ОД ОКТОМВРИ ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТИ ИМА МАЛА ТРАНСМИСИЈА НА КОВИД-19 ВО ШКОЛИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

ОД ОКТОМВРИ ЌЕ СЕ ПРАВИ СКРИНИНГ НА УЧЕНИЦИТЕ ОТИ ИМА МАЛА ТРАНСМИСИЈА НА КОВИД-19 ВО ШКОЛИТЕ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Ќе се прават брзи антигенски тестови за ковид-19 кај учениците од основното и средното образование, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче ...
18-ГОДИШНО И 23-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СКОПЈЕ МЕЃУ 41 ПОЧИНАТ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 539 ПОЗИТИВНИ

18-ГОДИШНО И 23-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД СКОПЈЕ МЕЃУ 41 ПОЧИНАТ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 539 ПОЗИТИВНИ

Осумнаесетгодишно и 23-годишно лице од Скопје се меѓу 41 починат пациент од ковид-19 во изминативе 24 часа. Од направени 5.589 тестирање, а регистрира ...
1 2 3 4 5 6 13 40 / 128 НАПИСИ