Таг: тестови

1 2 3 4 5 11 30 / 103 НАПИСИ
27 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 36 ДО 89 ГОДИНИ, НОВИ 674 БОЛНИ ОД 4.618 ТЕСТОВИ

27 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 36 ДО 89 ГОДИНИ, НОВИ 674 БОЛНИ ОД 4.618 ТЕСТОВИ

Уште 27 лица на возраст од 36 до 89 година починаа во изминатите 24 часа од компликации од ковид-19. Седум од починатите лица се од Тетово (49г, 69г, ...
36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК ОД РЕСЕН, УШТЕ 1.037 БОЛНИ ОД 6.654 ТЕСТОВИ

36 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И 24-ГОДИШНИК ОД РЕСЕН, УШТЕ 1.037 БОЛНИ ОД 6.654 ТЕСТОВИ

Во изминатите 24 часа починаа 36 лица од компликации на ковид-19 меѓу кои и 24-годишник од Ресен. Починати се 11 лица од Скопје ( 76г, 70г, 69г, 67г, ...
ЕДЕН ПОЧИНАТ И УШТЕ 378 БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 7.647 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО

ЕДЕН ПОЧИНАТ И УШТЕ 378 БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 7.647 ТЕСТОВИ, НАЈМНОГУ ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО

Во последните 24 часа регистрирани се 378 случаи на ковид-19 од 7.647 тестирања (или 4,9 отсто од број на тетсирани), а починато е едно 71-годишно лиц ...
9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ПО 4 ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО, НЕМА ПОЧИНАТИ

9 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, ПО 4 ВО СКОПЈЕ И ТЕТОВО, НЕМА ПОЧИНАТИ

Девет нови случаи се регистрирани последните 24 часа од направени 1.973 тестирања и тоа по четири во Скопје и Тетово и еден во Кичево. Не се регистрир ...
ЧЕТИРИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.514 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

ЧЕТИРИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.514 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Изминативе 24 часа не се регистрирани починати лица од компликации на ковид-19, а има 4 нови регистрирани позитивни на коронавирусот од 2.514 тестирањ ...
ШЕСТ НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 3.147 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

ШЕСТ НОВИ БОЛНИ ОД КОВИД-19 ОД 3.147 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа од направени 3.147 тестирања, регистрирани се 6 нови случаи на ковид-19 и тоа три во Скопје, два во Тетово и еден случај во Стру ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 9 ПОЗИТИВНИ ОД 3.239 ТЕСТОВИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 9 ПОЗИТИВНИ ОД 3.239 ТЕСТОВИ

Од 3.239 тестирања во последниве 24 часа се регистрирани нови 9 случаи на ковид-19  и тоа по три во Скопје и Кичево и по еден во Битола, Штип и Дебар. ...
ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 20 СЛУЧАИ ОД 2.885 ТЕСТОВИ

ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, НОВИ 20 СЛУЧАИ ОД 2.885 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа од направени 2.885 тестирања, регистрирани се 20 нови случаи на ковд-19 од кои пет во Куманово, по четири во Скопје и Битола, тр ...
ПЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, НОВИ 28 БОЛНИ ОД КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ АКТИВНИ СЕ 212 СЛУЧАИ

ПЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, НОВИ 28 БОЛНИ ОД КОВИД-19, ВО СКОПЈЕ АКТИВНИ СЕ 212 СЛУЧАИ

Во изминатите 24 часа регистирани се 28 нови случаи од 2.619 тестирања, а починаа пет лица, соопштија од Министерството за здравство. Од новите случаи ...
6 ПОЧИНАТИ, 29 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 999 АКТИВНИ СЛУЧАИ

6 ПОЧИНАТИ, 29 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19, 999 АКТИВНИ СЛУЧАИ

Регистрирани се уште 6 смртни случаи како последица на ковид-19 и 29 нови позитивни тестови од 3.856 тестирања, според податоците од Институтот за јав ...
1 2 3 4 5 11 30 / 103 НАПИСИ