Таг: турнеја

РОК ЛЕГЕНДАТА СТИНГ ВЕЧЕРВА ИМА КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ

РОК ЛЕГЕНДАТА СТИНГ ВЕЧЕРВА ИМА КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ

Британската рок легенда Стинг, еден од најзначајните современи музичари во светот, вечерва ќе има концерт во Скопје, во „Борис Трајковски“, како дел о ...
ЗАМРЗНАТ МЈУЗИКЛОТ ЗА ТОШЕ ОД 100 ИЛЈАДИ ЕВРА „ТАЈНО МОЈА“ ПОРАДИ РЕВИЗИЈА ВО МОБ

ЗАМРЗНАТ МЈУЗИКЛОТ ЗА ТОШЕ ОД 100 ИЛЈАДИ ЕВРА „ТАЈНО МОЈА“ ПОРАДИ РЕВИЗИЈА ВО МОБ

Мјузиклот „Тајно моја“ во режија на Тони Михајловски, кој чинеше 100 илјади евра, е симнат од репертоарот на Македонската опера и балет (МОБ) до крајо ...
АББА ЌЕ НАСТАПУВА СО ХОЛОГРАМИ НА СВОЈАТА ПРВА ТУРНЕЈА ОД 1982 ГОДИНА

АББА ЌЕ НАСТАПУВА СО ХОЛОГРАМИ НА СВОЈАТА ПРВА ТУРНЕЈА ОД 1982 ГОДИНА

Легендарната шведска поп-група АББА ја најави првата светска турнеја по повеќе од три децении, но членовите не планираат лично да бидат на сцената, ту ...
АКТУЕЛНАТА ТУРНЕЈА НА АДЕЛ ЌЕ Ѝ БИДЕ ПОСЛЕДНА

АКТУЕЛНАТА ТУРНЕЈА НА АДЕЛ ЌЕ Ѝ БИДЕ ПОСЛЕДНА

Поп суперѕвездата Адел кажа дека нејзината актуелна турнеја за наградуваниот албум „25“ ќе ѝ биде последна. 29-годишната британска пејачка додаде п ...
4 / 4 НАПИСИ