Таг: твитер

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
ТРАМП ЗЛОУПОТРЕБИ ПОПУЛАРНО ВИДЕО СО БЕБИЊА, ТВИТЕР ГО ОЗНАЧИ КАКО МАНИПУЛИРАЧКО

ТРАМП ЗЛОУПОТРЕБИ ПОПУЛАРНО ВИДЕО СО БЕБИЊА, ТВИТЕР ГО ОЗНАЧИ КАКО МАНИПУЛИРАЧКО

Твитер ја додаде ознаката „манипулирачка вест“ на видеото објавено од Доналд Трамп, кое прикажува изменета медиумска содржина, проследена со наслов „П ...
ТВИТЕР БЛОКИРАШЕ ТВИТ НА ТРАМП ВО КОЈ ВЕЛИЧА НАСИЛСТВО

ТВИТЕР БЛОКИРАШЕ ТВИТ НА ТРАМП ВО КОЈ ВЕЛИЧА НАСИЛСТВО

Твитер блокираше твит на Доналд Трамп бидејќи ги прекршил правилата, величејќи насилство. Твитот не е целосно избришан, туку е заменет со предупредува ...
ТРАМП ПОТПИША ИЗВРШНА НАРЕДБА КОЈА ОВОЗМОЖУВА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК ДА БИДАТ ТУЖЕНИ ЗА ОБЈАВЕНА СОДРЖИНА

ТРАМП ПОТПИША ИЗВРШНА НАРЕДБА КОЈА ОВОЗМОЖУВА ТВИТЕР И ФЕЈСБУК ДА БИДАТ ТУЖЕНИ ЗА ОБЈАВЕНА СОДРЖИНА

Доналд Трамп потпиша извршна наредба со која се отстранува дел од законската заштита што ја добиваат социјалните медиуми. Тоа значи дека компаниите ка ...
ТРАМП ЌЕ ПОТПИШЕ ИЗВРШНА НАРЕДБА ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ОТКАКО СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗАТВОРИ

ТРАМП ЌЕ ПОТПИШЕ ИЗВРШНА НАРЕДБА ЗА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ОТКАКО СЕ ЗАКАНИ ДЕКА ЌЕ ГИ ЗАТВОРИ

Доналд Трамп ќе потпише извршна наредба насочена кон компаниите за социјални медиуми, соопшти Белата куќа. Ова следува ден откако тој на Твитер се зак ...
ТВИТЕР ЗА ПРВПАТ ГО ОПОМЕНА ТРАМП ЗА ОБЈАВУВАЊЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ

ТВИТЕР ЗА ПРВПАТ ГО ОПОМЕНА ТРАМП ЗА ОБЈАВУВАЊЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ

Твитер за првпат означи еден пост на Доналд Трамп со предупредување за проверка на факти, согласно својата нова политика за погрешни информации. „Н ...
ОСНОВАЧОТ НА ТВИТЕР ДОНИРА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19

ОСНОВАЧОТ НА ТВИТЕР ДОНИРА МИЛИЈАРДА ДОЛАРИ ЗА БОРБАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Основачот на Твитер и на платежната апликација Сквер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против коронавирус ...
ТВИТЕР ЌЕ ИМ ОВОЗМОЖИ НА КОРИСНИЦИТЕ ДА ОЗНАЧУВААТ ТВИТОВИ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

ТВИТЕР ЌЕ ИМ ОВОЗМОЖИ НА КОРИСНИЦИТЕ ДА ОЗНАЧУВААТ ТВИТОВИ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

Твитер објави дека тестира нова опција која на корисниците ќе им овозможи да означуваат лажни информации објавувани од политичари и други јавни личнос ...
КОЛКУ СОВРШЕН ФИЛМ ЗА ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ ХОЛИВУДСКАТА ЅВЕЗДА ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ЗА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

КОЛКУ СОВРШЕН ФИЛМ ЗА ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ ХОЛИВУДСКАТА ЅВЕЗДА ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ЗА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

Холивудската ѕвезда Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер за македонскиот документарец „Медена земја“ напиша: „Колку совршен филм ...
ТВИТЕР ЌЕ ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ ВИДОВИ НА ПОЛИТИЧКО РЕКЛАМИРАЊЕ

ТВИТЕР ЌЕ ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ ВИДОВИ НА ПОЛИТИЧКО РЕКЛАМИРАЊЕ

Твитер во целост ќе го забрани политичкото рекламирање, објавувајќи дека пристап до таквите пораки треба да се заслужи, а не да се купи. За разлика ...
ШАШАВ КАУЧ

ШАШАВ КАУЧ

1 Заев вика дека е логично тоа што специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од притвор во Шутка ги предала предметите од СЈО кај  јавниот обвините ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ