Таг: твитер

1 2 3 4 5 6 40 / 51 НАПИСИ
ДУВНА ВЕТРЕ

ДУВНА ВЕТРЕ

1 За името и за преговорите за името веќе немам што да кажам. Сѐ што сакав да кажам, кажав во минатите две колумни. Ако не ги броиме и изминатите 25 г ...
ИЗДАВАЊЕТО ВИЗИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ И ПОКРАЈ ЗАТВОРАЊЕТО НА ВЛАДАТА, СООПШТИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

ИЗДАВАЊЕТО ВИЗИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ И ПОКРАЈ ЗАТВОРАЊЕТО НА ВЛАДАТА, СООПШТИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

Амбасадата на САД во Скопје соопшти дека нејзиниот сервис за пасоши и визи, како и за итни случаи за американските граѓани, ќе продолжи да работи и по ...
ЗАЕВ ТВИТА КАКО ТРАМП ОТИ ТАКА МУ ДОШЛО

ЗАЕВ ТВИТА КАКО ТРАМП ОТИ ТАКА МУ ДОШЛО

Премиерот Зоран Заев пред малку твитна дека е дојдено време сите да се вложиме за заедничка повисока цел - успехот на Македонија, во пресрет на денешн ...
ИВАНОВ МУ КАЖАЛ НА ИНДИСКИОТ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ ДЕКА ЗБОРОТ МАКЕДОНИЈА ПОТЕКНУВА ОД ИНДИЈА

ИВАНОВ МУ КАЖАЛ НА ИНДИСКИОТ АМБАСАДОР ВО БРАЗИЛ ДЕКА ЗБОРОТ МАКЕДОНИЈА ПОТЕКНУВА ОД ИНДИЈА

Претседателот Ѓорге Иванов на индискиот амбасадор во Бразил му кажал дека зборот Македонија потекнува од Индија, објави амбасадорот Аби Кумар на Твите ...
ТЕРЕЗА МЕЈ ГО ОСУДИ ТРАМП ШТО ПОСТИРАЛ АНТИМУСЛИМАНСКИ ВИДЕА НА ТВИТЕР

ТЕРЕЗА МЕЈ ГО ОСУДИ ТРАМП ШТО ПОСТИРАЛ АНТИМУСЛИМАНСКИ ВИДЕА НА ТВИТЕР

Доналд Трамп ретвитна неколку антимуслимански видеа, постирани од еден од водачите на британска десничарска група, што предизвика ретка осуда од преми ...
ТРАМП ЌЕ ЈА ИГНОРИРА ЦЕНЗУРАТА И ЌЕ ТВИТА ОД КИНА

ТРАМП ЌЕ ЈА ИГНОРИРА ЦЕНЗУРАТА И ЌЕ ТВИТА ОД КИНА

Доналд Трамп нема намера да го запостави своето омилено средство за комуникација и ќе биде активен на социјалните мрежи и за време на престојот во Кин ...
РУСИТЕ ИНВЕСТИРАЛЕ ВО ТВИТЕР И ФЕЈСБУК ПРЕКУ СОРАБОТНИК НА ЗЕТОТ НА ТРАМП, ОТКРИЈА РАЈСКИТЕ ДОКУМЕНТИ

РУСИТЕ ИНВЕСТИРАЛЕ ВО ТВИТЕР И ФЕЈСБУК ПРЕКУ СОРАБОТНИК НА ЗЕТОТ НА ТРАМП, ОТКРИЈА РАЈСКИТЕ ДОКУМЕНТИ

Две руски државни институции, кои имаат блиски врски со Владимир Путин, имале значајни инвестиции во Твитер и во Фејсбук преку бизнис-соработник на Џе ...
„РАЈСКИТЕ ДОКУМЕНТИ“ ОТКРИЈА КАДЕ НАЈБОГАТИТЕ ГИ КРИЈАТ ПАРИТЕ

„РАЈСКИТЕ ДОКУМЕНТИ“ ОТКРИЈА КАДЕ НАЈБОГАТИТЕ ГИ КРИЈАТ ПАРИТЕ

Најголемите светски бизниси, лидери на држави, филмски, музички и спортски ѕвезди се откриени дека го криеле богатството во тајни даночни раеви. Детал ...
ВРАБОТЕН ВО ТВИТЕР НА 11 МИНУТИ ГО ИЗГАСНАЛ ПРОФИЛОТ НА ТРАМП

ВРАБОТЕН ВО ТВИТЕР НА 11 МИНУТИ ГО ИЗГАСНАЛ ПРОФИЛОТ НА ТРАМП

Профилот на американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер бил деактивиран од еден од вработените, непосредно пред тој да си замине од фирмата. К ...
126 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ БИЛЕ ИЗЛОЖЕНИ НА РУСКА ПРОПАГАНДА ПРЕКУ ФЕЈСБУК, ТВИТЕР, ГУГЛ И ЈУТЈУБ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

126 МИЛИОНИ АМЕРИКАНЦИ БИЛЕ ИЗЛОЖЕНИ НА РУСКА ПРОПАГАНДА ПРЕКУ ФЕЈСБУК, ТВИТЕР, ГУГЛ И ЈУТЈУБ ЗА ВРЕМЕ НА ИЗБОРИТЕ

Како што се дознава дека руски постови допреле до повеќе американски гласачи отколку што првично се мислеше, Фејсбук, Твитер и Гугл заеднички се оглас ...
1 2 3 4 5 6 40 / 51 НАПИСИ