Таг: твитер

1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ
ТВИТЕР ВЕЛИ

ТВИТЕР ВЕЛИ

1 Истиот ден кога премиерот држеше прес-конференција дека Владата прави некаква платформа за борба против дезинформации и лажни вести, една наменски о ...
ТВИТЕР ИЗБРИШАЛ 10.000 ПРОФИЛИ КОИ ПОВИКУВАЛЕ НА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС

ТВИТЕР ИЗБРИШАЛ 10.000 ПРОФИЛИ КОИ ПОВИКУВАЛЕ НА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС

Твитер избришал повеќе од 10.000 профили кои објавувале пораки во кои гласачите биле повикувани да ги бојкотираат претстојните избори за американскиот ...
ЧЕСТИТКИ ПРИЈАТЕЛЕ ЗОРАН ЗАЕВ, НАПИША ЦИПРАС НА ТВИТЕР ОТКАКО СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН УСТАВНИ ИЗМЕНИ

ЧЕСТИТКИ ПРИЈАТЕЛЕ ЗОРАН ЗАЕВ, НАПИША ЦИПРАС НА ТВИТЕР ОТКАКО СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН УСТАВНИ ИЗМЕНИ

Грчкиот премиер Алексис Ципрас му честиташе на премиерот Зоран Заев откако вечерва Собранието го усвои владиниот предлог за пристапување кон уставни и ...
ЕГИПЌАНЕЦ УАПСЕН ОТИ ПОЈАДУВАЛ СО ЖЕНА ОД САУДИСКА АРАБИЈА

ЕГИПЌАНЕЦ УАПСЕН ОТИ ПОЈАДУВАЛ СО ЖЕНА ОД САУДИСКА АРАБИЈА

Египќанец беше уапсен во Саудиска Арабија откако на Твитер објави видео како појадува со жена. Во видеото, мажот кој говори со акцент од Египет, појад ...
ЖЕНИТЕ ПРАВАТ САМОСЛИК ЗА ДА СЕ ДОКАЖУВААТ НА ДРУГИ ЖЕНИ, ВЕЛАТ АВСТРАЛИСКИ НАУЧНИЦИ

ЖЕНИТЕ ПРАВАТ САМОСЛИК ЗА ДА СЕ ДОКАЖУВААТ НА ДРУГИ ЖЕНИ, ВЕЛАТ АВСТРАЛИСКИ НАУЧНИЦИ

Жените прават секси самослик фотографии за да се натпреваруваат со други жени, покажува новото истражување на Универзитетот во Нов Јужен Велс. Студ ...
МАРИН ЛЕ ПЕН ОБВИНЕТА ЗА ШИРЕЊЕ ФОТОГРАФИИ ОД ЕГЗЕКУЦИИ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

МАРИН ЛЕ ПЕН ОБВИНЕТА ЗА ШИРЕЊЕ ФОТОГРАФИИ ОД ЕГЗЕКУЦИИ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

Француските обвинители покренаа тужба против лидерката на крајната десница Марин Ле Пен поради објавување брутални фотографии од насилствата на Исламс ...
ОДИМЕ НА МАРС

ОДИМЕ НА МАРС

1 На третата годишнина од првата бомба на Зоран Заев и од смртта на Тамара, време е фејсбук револуционерите од тоа време да си ги препрочитаат статуси ...
ДУВНА ВЕТРЕ

ДУВНА ВЕТРЕ

1 За името и за преговорите за името веќе немам што да кажам. Сѐ што сакав да кажам, кажав во минатите две колумни. Ако не ги броиме и изминатите 25 г ...
ИЗДАВАЊЕТО ВИЗИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ И ПОКРАЈ ЗАТВОРАЊЕТО НА ВЛАДАТА, СООПШТИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

ИЗДАВАЊЕТО ВИЗИ ЌЕ ПРОДОЛЖИ И ПОКРАЈ ЗАТВОРАЊЕТО НА ВЛАДАТА, СООПШТИ АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ

Амбасадата на САД во Скопје соопшти дека нејзиниот сервис за пасоши и визи, како и за итни случаи за американските граѓани, ќе продолжи да работи и по ...
ЗАЕВ ТВИТА КАКО ТРАМП ОТИ ТАКА МУ ДОШЛО

ЗАЕВ ТВИТА КАКО ТРАМП ОТИ ТАКА МУ ДОШЛО

Премиерот Зоран Заев пред малку твитна дека е дојдено време сите да се вложиме за заедничка повисока цел - успехот на Македонија, во пресрет на денешн ...
1 2 3 4 5 30 / 48 НАПИСИ