Таг: твитер

1 2 3 4 5 6 30 / 51 НАПИСИ
КОЛКУ СОВРШЕН ФИЛМ ЗА ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ ХОЛИВУДСКАТА ЅВЕЗДА ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ЗА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

КОЛКУ СОВРШЕН ФИЛМ ЗА ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ ХОЛИВУДСКАТА ЅВЕЗДА ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ЗА „МЕДЕНА ЗЕМЈА“

Холивудската ѕвезда Џејми Ли Кертис на своите профили на Инстаграм и на Твитер за македонскиот документарец „Медена земја“ напиша: „Колку совршен филм ...
ТВИТЕР ЌЕ ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ ВИДОВИ НА ПОЛИТИЧКО РЕКЛАМИРАЊЕ

ТВИТЕР ЌЕ ГИ ЗАБРАНИ СИТЕ ВИДОВИ НА ПОЛИТИЧКО РЕКЛАМИРАЊЕ

Твитер во целост ќе го забрани политичкото рекламирање, објавувајќи дека пристап до таквите пораки треба да се заслужи, а не да се купи. За разлика ...
ШАШАВ КАУЧ

ШАШАВ КАУЧ

1 Заев вика дека е логично тоа што специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од притвор во Шутка ги предала предметите од СЈО кај  јавниот обвините ...
ТВИТЕР ВЕЛИ

ТВИТЕР ВЕЛИ

1 Истиот ден кога премиерот држеше прес-конференција дека Владата прави некаква платформа за борба против дезинформации и лажни вести, една наменски о ...
ТВИТЕР ИЗБРИШАЛ 10.000 ПРОФИЛИ КОИ ПОВИКУВАЛЕ НА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС

ТВИТЕР ИЗБРИШАЛ 10.000 ПРОФИЛИ КОИ ПОВИКУВАЛЕ НА БОЈКОТ НА ИЗБОРИТЕ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС

Твитер избришал повеќе од 10.000 профили кои објавувале пораки во кои гласачите биле повикувани да ги бојкотираат претстојните избори за американскиот ...
ЧЕСТИТКИ ПРИЈАТЕЛЕ ЗОРАН ЗАЕВ, НАПИША ЦИПРАС НА ТВИТЕР ОТКАКО СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН УСТАВНИ ИЗМЕНИ

ЧЕСТИТКИ ПРИЈАТЕЛЕ ЗОРАН ЗАЕВ, НАПИША ЦИПРАС НА ТВИТЕР ОТКАКО СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН УСТАВНИ ИЗМЕНИ

Грчкиот премиер Алексис Ципрас му честиташе на премиерот Зоран Заев откако вечерва Собранието го усвои владиниот предлог за пристапување кон уставни и ...
ЕГИПЌАНЕЦ УАПСЕН ОТИ ПОЈАДУВАЛ СО ЖЕНА ОД САУДИСКА АРАБИЈА

ЕГИПЌАНЕЦ УАПСЕН ОТИ ПОЈАДУВАЛ СО ЖЕНА ОД САУДИСКА АРАБИЈА

Египќанец беше уапсен во Саудиска Арабија откако на Твитер објави видео како појадува со жена. Во видеото, мажот кој говори со акцент од Египет, појад ...
ЖЕНИТЕ ПРАВАТ САМОСЛИК ЗА ДА СЕ ДОКАЖУВААТ НА ДРУГИ ЖЕНИ, ВЕЛАТ АВСТРАЛИСКИ НАУЧНИЦИ

ЖЕНИТЕ ПРАВАТ САМОСЛИК ЗА ДА СЕ ДОКАЖУВААТ НА ДРУГИ ЖЕНИ, ВЕЛАТ АВСТРАЛИСКИ НАУЧНИЦИ

Жените прават секси самослик фотографии за да се натпреваруваат со други жени, покажува новото истражување на Универзитетот во Нов Јужен Велс. Студ ...
МАРИН ЛЕ ПЕН ОБВИНЕТА ЗА ШИРЕЊЕ ФОТОГРАФИИ ОД ЕГЗЕКУЦИИ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

МАРИН ЛЕ ПЕН ОБВИНЕТА ЗА ШИРЕЊЕ ФОТОГРАФИИ ОД ЕГЗЕКУЦИИ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

Француските обвинители покренаа тужба против лидерката на крајната десница Марин Ле Пен поради објавување брутални фотографии од насилствата на Исламс ...
ОДИМЕ НА МАРС

ОДИМЕ НА МАРС

1 На третата годишнина од првата бомба на Зоран Заев и од смртта на Тамара, време е фејсбук револуционерите од тоа време да си ги препрочитаат статуси ...
1 2 3 4 5 6 30 / 51 НАПИСИ