Таг: твитер

1 3 4 5 6 50 / 51 НАПИСИ
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО Е ПРОТИВ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ПУШЕЊЕТО

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО Е ПРОТИВ ЗАКОНСКИТЕ ИЗМЕНИ ЗА ПУШЕЊЕТО

Министерството за здравство се вклучи во дискусијата на социјалните мрежи за измени на Законот за заштита од пушењето, кои до Собранието во јули ги по ...
ТВИТЕР ЌЕ ДОЗВОЛИ ДВОЈНО ПОДОЛГИ ТВИТОВИ

ТВИТЕР ЌЕ ДОЗВОЛИ ДВОЈНО ПОДОЛГИ ТВИТОВИ

Твитер соопшти дека тестира двојно зголемување на бројот на знаци дозволени во твитовите на социјалната мрежа. „Сакаме секоја личност ширум светот ...
ТРАМП Е ПРЕВАЖЕН ЗА ДА ГО БЛОКИРАМЕ, СООПШТИ ТВИТЕР

ТРАМП Е ПРЕВАЖЕН ЗА ДА ГО БЛОКИРАМЕ, СООПШТИ ТВИТЕР

Твитер конечно го прекина молкот и им одговори на критичарите кои сметаат дека Доналд Трамп ја поминал линијата со своите коментари и треба да биде ис ...
НЕОПНАТА КРАВА

НЕОПНАТА КРАВА

1 Пратеникот не ја опнал кравата. И така некако би требало да заврши приказната за тоа што ѝ се случи на Македонија на 27 април. Со вакво обвинителств ...
ТВИТЕР ОДБИВА ДА СПРОВЕДЕ НАРЕДБА ЗА ОТКРИВАЊЕ НА ИДЕНТИТЕТОТ НА КРИТИЧАР НА ТРАМП

ТВИТЕР ОДБИВА ДА СПРОВЕДЕ НАРЕДБА ЗА ОТКРИВАЊЕ НА ИДЕНТИТЕТОТ НА КРИТИЧАР НА ТРАМП

Социјалната мрежа Твитер поднесе тужба за да ја блокира наредбата на американскиот Оддел за домашна безбедност со која се бара откривање корисникот на ...
ПОРАСНАА АКЦИИТЕ НА КОМПАНИЈАТА ШТО ГИ ИСФРЛИ ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ОТКАКО ТРАМП ЈА НАПАДНА НА ТВИТЕР

ПОРАСНАА АКЦИИТЕ НА КОМПАНИЈАТА ШТО ГИ ИСФРЛИ ПРОИЗВОДИТЕ НА ИВАНКА ОТКАКО ТРАМП ЈА НАПАДНА НА ТВИТЕР

Акциите на „Нордстром“, еден од најголемите синџири стоковни куќи во САД, пораснаа, само неколку часа откако американскиот претседател Доналд Трамп ја ...
ДОНАЛД ТРАМП ПОФАЛИ ПОГРЕШНА ИВАНКА НА ТВИТЕР

ДОНАЛД ТРАМП ПОФАЛИ ПОГРЕШНА ИВАНКА НА ТВИТЕР

Британка од Брајтон на Твитер беше помешана со Иванка Трамп од самиот новоизбран претседател на САД Доналд Трамп. Иванка Мајич, дигитален консултант, ...
ДАЛИ ЖИВЕЕМЕ ВО НАЦИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА, ПРАША ТРАМП ПО НАВОДИТЕ ДЕКА РУСИТЕ ИМААТ НЕГОВИ СЕКС СНИМКИ

ДАЛИ ЖИВЕЕМЕ ВО НАЦИСТИЧКА ГЕРМАНИЈА, ПРАША ТРАМП ПО НАВОДИТЕ ДЕКА РУСИТЕ ИМААТ НЕГОВИ СЕКС СНИМКИ

Доналд Трамп реагираше бесно на извештаите во медиумите за потенцијални компромитирачки информации што наводно ги има собрано Русија за него цитирајќи ...
ХУМАНИТАРНИОТ КАЛЕНДАР СО РАЗГОЛЕНИ ТВИТЕРЏИИ ГОДИНАВА ВО КАМПАЊАТА ПРОТИВ ХИВ/СИДА

ХУМАНИТАРНИОТ КАЛЕНДАР СО РАЗГОЛЕНИ ТВИТЕРЏИИ ГОДИНАВА ВО КАМПАЊАТА ПРОТИВ ХИВ/СИДА

Десет твитерџии и твитерџики се разголеа за Твитер календарот за 2017 година, кој вечерва беше промовиран во фоајето на кино „Фросина“. Ова е четврто ...
ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

ТВИТЕР ГО УКИНУВА ВАЈН ПО ЛОШИТЕ ФИНАНСИСКИ РЕЗУЛТАТИ

Апликацијата за кратки видеа Вајн на Твитер ќе биде затворена во наредните месеци, откако социјалната мрежа не успеа да го направи Вајн профитабилен д ...
1 3 4 5 6 50 / 51 НАПИСИ