Таг: вакцинирање

1 2 3 17 10 / 164 НАПИСИ
РЕДИЦИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ВО БУГАРИЈА ОТКАКО ВЛАДАТА ВОВЕДЕ КОВИД ПРОПУСНИЦА

РЕДИЦИ ЗА ВАКЦИНИРАЊЕ ВО БУГАРИЈА ОТКАКО ВЛАДАТА ВОВЕДЕ КОВИД ПРОПУСНИЦА

Редици од луѓе кои сакаат да се вакцинираат се забележуваат од вчера пред вакциналните пунктови во Бугарија, откако владата усвои нови мерки, кои вклу ...
ПАНДЕМИЈАТА ПУСТОШИ НИЗ ИСТОЧНА ЕВРОПА – РУСИЈА ПРОГЛАСИ НЕРАБОТНА НЕДЕЛА, ЛЕТОНИЈА ВО КАРАНТИН, ВО РОМАНИЈА НА СЕКОИ ПЕТ МИНУТИ УМИРА ЕДНО ЛИЦЕ ОД КОВИД-19

ПАНДЕМИЈАТА ПУСТОШИ НИЗ ИСТОЧНА ЕВРОПА – РУСИЈА ПРОГЛАСИ НЕРАБОТНА НЕДЕЛА, ЛЕТОНИЈА ВО КАРАНТИН, ВО РОМАНИЈА НА СЕКОИ ПЕТ МИНУТИ УМИРА ЕДНО ЛИЦЕ ОД КОВИД-19

Русија прогласи неработна недела, Летонија се затвори на еден месец, а во Романија се појави недостиг од мртовечки ковчези додека земјите од источна Е ...
48 ВЕЛЕШАНИ ДЕНЕСКА ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА, А САМО 58 ЗА ТРИ НЕДЕЛИ

48 ВЕЛЕШАНИ ДЕНЕСКА ЈА ПРИМИЛЕ ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА, А САМО 58 ЗА ТРИ НЕДЕЛИ

Можноста за примање трета доза од вакцината против ковид-19 претпладнево во Велес ја искористиле 48 лица. Досега за три недели, заклучно со петокот, с ...
ЃОКОВИЌ ОДБИ ДА ОТКРИЕ ДАЛИ СЕ ВАКЦИНИРАЛ, АВСТРАЛИЈА ОПЕН ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИ УЧЕСТВО НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТЕНИСЕРИ

ЃОКОВИЌ ОДБИ ДА ОТКРИЕ ДАЛИ СЕ ВАКЦИНИРАЛ, АВСТРАЛИЈА ОПЕН ВЕРОЈАТНО НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИ УЧЕСТВО НА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТЕНИСЕРИ

Тенисерите кои не се вакцинирани против ковид-19 веројатно нема да смеат да влезат во земјата и да играат на Отвореното првенство на Австралија, изјав ...
СРБИЈА ОТВОРИ ПОСЕБНА ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ЛЕКАРИ КОИ НЕ ПРЕПОРАЧУВААТ ВАКЦИНИРАЊЕ

СРБИЈА ОТВОРИ ПОСЕБНА ТЕЛЕФОНСКА ЛИНИЈА ЗА ПРИЈАВУВАЊЕ ЛЕКАРИ КОИ НЕ ПРЕПОРАЧУВААТ ВАКЦИНИРАЊЕ

Српското министерство за здравство стави во функција телефонски број на кој граѓаните ќе можат да ги пријават лекарите кои не препорачуваат вакцинирањ ...
НЕВОЗМОЖНО Е ДА СЕ ВОВЕДЕ ДИСЦИПЛИНА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРКАТА БРНАБИЌ ДОДЕКА СРБИЈА ЈА ИМА НАЈВИСОКАТА СТАПКА НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА СВЕТОТ

НЕВОЗМОЖНО Е ДА СЕ ВОВЕДЕ ДИСЦИПЛИНА, ВЕЛИ ПРЕМИЕРКАТА БРНАБИЌ ДОДЕКА СРБИЈА ЈА ИМА НАЈВИСОКАТА СТАПКА НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС НА СВЕТОТ

Полни кафулиња, ретко кој носи маска, речиси да нема рестрикции, пандемијата како да е завршена во Србија, но реалноста е дека таа моментално ја има н ...
ПОРТУГАЛИЈА ЈА ПОСТИГНА НАЈВИСОКАТА СТАПКА НА ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД НА СВЕТОТ СО ПОМОШ НА ВОЈСКАТА И МАЛИОТ БРОЈ АНТИВАКСЕРИ

ПОРТУГАЛИЈА ЈА ПОСТИГНА НАЈВИСОКАТА СТАПКА НА ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД НА СВЕТОТ СО ПОМОШ НА ВОЈСКАТА И МАЛИОТ БРОЈ АНТИВАКСЕРИ

Португалија за девет месеци целосно вакцинираше 85% од своето население, надминувајќи голем број поразвиени европски земји. Според Универзитетот Оксфо ...
МЛАДИТЕ ВОЛОНТЕРИ НА ВЕЛЕШКИ ЦРВЕН КРСТ ПОСВЕТИЈА 3.000 ЧАСОВИ АНГАЖМАН ВО ИМУНИЗАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19

МЛАДИТЕ ВОЛОНТЕРИ НА ВЕЛЕШКИ ЦРВЕН КРСТ ПОСВЕТИЈА 3.000 ЧАСОВИ АНГАЖМАН ВО ИМУНИЗАЦИЈАТА ПРОТИВ КОВИД-19

Во пандемијата на ковид-19, волонтерите на Црвениот крст од Велес имаат значајна улога во процесот на имунизација на населението. Тие беа и сè уште се ...
ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА ПРЕПОРАЧАНА ЗА СИТЕ КОИ МОЖАТ ДА СЕ ЗАРАЗАТ НА РАБОТНОТО МЕСТО

ТРЕТАТА ДОЗА НА КОВИД ВАКЦИНАТА ПРЕПОРАЧАНА ЗА СИТЕ КОИ МОЖАТ ДА СЕ ЗАРАЗАТ НА РАБОТНОТО МЕСТО

Комисијата за имунизација предложи проширување на категориите граѓани кои треба да ја примат третата доза на ковид вакцината. Покрај лицата над 60 год ...
СЕ ЗАТВОРА РЕГИОНАЛНИОТ ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ ВО СТРУМИЦА, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ ВО СТРУМИЧКО ПОГОЛЕМ ОД ОБЈАВЕНИТЕ БРОЈКИ

СЕ ЗАТВОРА РЕГИОНАЛНИОТ ВАКЦИНАЛЕН ПУНКТ ВО СТРУМИЦА, БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ ВО СТРУМИЧКО ПОГОЛЕМ ОД ОБЈАВЕНИТЕ БРОЈКИ

Регионалниот вакцинален пункт во Струмица, кој се наоѓа во спортската сала на ООУ „Никола Вапцаров“, в понеделник се затвора. Процесот на вакцинација ...
1 2 3 17 10 / 164 НАПИСИ