Таг: Венециска комисија

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ДЕСКОСКА И МИЦКОСКИ ЈА ПОВИКАА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ДА КАЖЕ ДАЛИ ТАА МОЖЕ ДА БИДЕ И МИНИСТЕРКА И ЧЛЕН НА ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА

ДЕСКОСКА И МИЦКОСКИ ЈА ПОВИКАА АНТИКОРУПЦИСКА КОМИСИЈА ДА КАЖЕ ДАЛИ ТАА МОЖЕ ДА БИДЕ И МИНИСТЕРКА И ЧЛЕН НА ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА

Советот на Европа ја прифати номинацијата на министерката за правда Рената Дескоска за член на Венециската комисија како македонски претставник, со шт ...
ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ ЌЕ ГИ ЗАКОЧИ СУДСКИТЕ ПОСТАПКИ, ОЦЕНИ ВЕНЕЦИЈАНСКАТА КОМИСИЈА И ПРЕПОРАЧА ДА НЕ СЕ КОРИСТИ ВО ПРАВОСУДСТВОТО

ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ ЌЕ ГИ ЗАКОЧИ СУДСКИТЕ ПОСТАПКИ, ОЦЕНИ ВЕНЕЦИЈАНСКАТА КОМИСИЈА И ПРЕПОРАЧА ДА НЕ СЕ КОРИСТИ ВО ПРАВОСУДСТВОТО

Венецијанската комисија во мислењето усвоено денеска ѝ препорачува на Северна Македонија да го преиспита Законот за употреба на јазиците и да се откаж ...
ЗАБЕЛЕШКИТЕ НА ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ НЕ СЕ КОНЕЧНА ВЕРЗИЈА, КАЖА ЗАЕВ

ЗАБЕЛЕШКИТЕ НА ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЈАЗИЦИ НЕ СЕ КОНЕЧНА ВЕРЗИЈА, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев при денешниот престој во фабриката „Маркарт“ близу Велес кажа дека забелешките на Венециската комисија за Законот за јазици се са ...
ДЕСКОСКА МУ СЕ ЈАВИЛА НА МЕНКИНОСКИ ПО КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ГО БАРА ЗА СРЕДБА, НО ТОЈ ЈА ОДБИЛ ЗАШТО ВМРО-ДПМНЕ УШТЕ НЕМА СТАВ ЗА СЈО

ДЕСКОСКА МУ СЕ ЈАВИЛА НА МЕНКИНОСКИ ПО КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ГО БАРА ЗА СРЕДБА, НО ТОЈ ЈА ОДБИЛ ЗАШТО ВМРО-ДПМНЕ УШТЕ НЕМА СТАВ ЗА СЈО

По критиките на преговарачот од ВМРО-ДПМНЕ за СЈО Тони Менкиноски во САКАМДАКАЖАМ.МК дека министерката за правда Рената Дескоска не го бара за средба ...
СЕ ДОГОВОРИВМЕ СО ДЕСКОСКА ДА СЕ ВИДИМЕ ЗА СЈО, А ЕДНА НЕДЕЛА НЕ МИ СЕ ЈАВУВА, ВЕЛИ ПРЕГОВАРАЧОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МЕНКИНОСКИ

СЕ ДОГОВОРИВМЕ СО ДЕСКОСКА ДА СЕ ВИДИМЕ ЗА СЈО, А ЕДНА НЕДЕЛА НЕ МИ СЕ ЈАВУВА, ВЕЛИ ПРЕГОВАРАЧОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МЕНКИНОСКИ

Партиски преговори за новиот Закон за Јавното обвинителство во кој треба да влезе и СЈО, што се водат во Министерството за правда, нема откако почна п ...
ДУРИ И ДА СЕ ОДЛОЖИ ПРЕПОРАКАТА ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, ЗАКОНОТ ЗА СЈО СО СТРАНСКИ ПЕЧАТ ЌЕ СЕ ДОНЕСЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

ДУРИ И ДА СЕ ОДЛОЖИ ПРЕПОРАКАТА ЗА ПРЕГОВОРИ СО ЕУ, ЗАКОНОТ ЗА СЈО СО СТРАНСКИ ПЕЧАТ ЌЕ СЕ ДОНЕСЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

Кога ВМРО-ДПМНЕ ќе достави конкретни амандмани на Законот за Јавно обвинителство, тогаш ќе има нова средба за да се разгледаат, кажа министерката за п ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БАРА МИСЛЕЊЕ ОД ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ БАРА МИСЛЕЊЕ ОД ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА ЗА ДОГОВОРОТ СО ГРЦИЈА

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Драган Данев најави дека неговата партија ќе го испрати на толкување договорот со Грција за решавање ...
ВЛАДАТА БАРА ФОРМА ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ КАРАКАМИШЕВА ОД ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА

ВЛАДАТА БАРА ФОРМА ДА ЈА ПОВЛЕЧЕ КАРАКАМИШЕВА ОД ВЕНЕЦИСКАТА КОМИСИЈА

Владата бара форма како да ја повлече професорката од Правниот факултет Тања Каракамишева, која е претставник на Македонија во Венециската комисија, д ...
ШТО ИМ ФАЛЕШЕ НА БЕЈЛИ И НА ОРАВ НА 6 АПРИЛ?

ШТО ИМ ФАЛЕШЕ НА БЕЈЛИ И НА ОРАВ НА 6 АПРИЛ?

Собранието се распушти на 6 април без да ги исполни петте клучни реформи, на кои се обврзаа политичките партии со договорот од Пржино – две анкетни ко ...
ВЕНЕЦИСКА КОМИСИЈА: СЈО ДА НЕ ИСКЛУЧУВА НОВИ  БОМБИ

ВЕНЕЦИСКА КОМИСИЈА: СЈО ДА НЕ ИСКЛУЧУВА НОВИ БОМБИ

Скопје, 17 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) - Венециската комисија смета дека Законот за заштита на приватноста, познат како Закон за бомбите, има легитим ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ