Таг: Владимир Куновски

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ

ЃОЛЕ ДА ПЛАТИ

1 Груевски направи уште едно херојско дело.  Се јави на распит по барање на Специјалното обвинителство како осомничен во предметот „ТНТ“ за уривање на ...
УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ

УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА САВЕСКИ И КУНОВСКИ

По барање на бранителите, Судот го укина притворот за демонстрантите Здравко Савески и Владимир Куновски. Судот најавил дека ќе преземе други мерки со ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА Е ПРЕД КРИВИЧНИОТ СУД, ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА Е ПРЕД КРИВИЧНИОТ СУД, ПОЧНА СУДЕЊЕТО НА САВЕСКИ

Пред Основниот суд Скопје 1 Шарента револуција протестира за слобода на членовите на Левица, Здравко Савески и Владимир Куновски. Почна судењето на Са ...
ДЕНЕСКА ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО И ПРОТЕСТ ПРЕД КРИВИЧНИОТ СУД

ДЕНЕСКА ПАК ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА ПРЕД СЈО И ПРОТЕСТ ПРЕД КРИВИЧНИОТ СУД

Шарената револуција за денеска најавува нови акции во Скопје. Пред Основниот суд Скопје 1 во 9.45 часот ќе се протестира за слобода на членовите на Ле ...
СО ДВА ЧАТАЛА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УДРИ ПО СОБРАНИЕТО ПА СЕ РАСТУРИ

СО ДВА ЧАТАЛА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА УДРИ ПО СОБРАНИЕТО ПА СЕ РАСТУРИ

Со два чатала истовремено се шараше Собранието. Шарените револуционери, откако ги слушнаа вечерашните говори од организаторите, распалија со нова боја ...
СЛОБОДА ЗА ЗДРАВКО И ВЛАДИМИР БАРАА ШАРЕНИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

СЛОБОДА ЗА ЗДРАВКО И ВЛАДИМИР БАРАА ШАРЕНИТЕ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ПРАВДА

Слобода за Здравко и Владимир со транспаренти и со скандирање на нивните имиња бараа вечерва демонстрантите пред Министерството за правда. Судот вчера ...
СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

СТАВРЕСКИ МОРА ДА ГИ ПРЕЗЕМЕ И ХОДНИЦИТЕ ВО ВРХОВНИОТ СУД ЗА ДА СЕ СУДИ „ДИВО НАСЕЉЕ“

Големата свечена сала во Врховниот суд, која Владата им ја одзеде на врховните судии и на претседателката Лидија Неделкова, претседателот на Основниот ...
И МАЈКАТА НА ЗДРАВКО САВЕСКИ НА ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА

И МАЈКАТА НА ЗДРАВКО САВЕСКИ НА ПРОТЕСТ ВО БИТОЛА

Со транспарент „Слобода за Здравко и Владимир“ на протестниот собир пред Основниот суд во Битола излезе и мајката на притворениот Здравко Савески од Л ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО, САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО, САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОСТАНУВААТ ВО КУЌЕН ПРИТВОР

Одложено е и денешното судење на членовите на Левица Здравски Савески и Владимир Куновски обвинети за демолирање на канцеларијата на Иванов. Судот го ...
ДЕНЕСКА СУДЕЊЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, НАЈАВЕН ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

ДЕНЕСКА СУДЕЊЕ НА САВЕСКИ И КУНОВСКИ ОД ЛЕВИЦА, НАЈАВЕН ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

Протестна прес конференција најави денеска организаторот на Шарената револуција пред Основниот суд Скопје 1, каде што во 10.30 треба да почне судењето ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ