Таг: Владимир Талески

1 2 3 4 5 14 30 / 134 НАПИСИ
ДЕЛ ОД ПАРИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО БИТОЛА ОТИДОА ЗА ДОГОВОРОТ ЗА СТАДИОН НА ТАЛЕСКИ

ДЕЛ ОД ПАРИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО БИТОЛА ОТИДОА ЗА ДОГОВОРОТ ЗА СТАДИОН НА ТАЛЕСКИ

Во услови кога Битола се соочува со големо аерозагадување, дел од општинските пари не може да се искористат за краткорочни мерки зашто Општината е при ...
ТАЛЕСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА И СУДЕЊЕТО ВО БИТОЛА ЗА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

ТАЛЕСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА И СУДЕЊЕТО ВО БИТОЛА ЗА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Поранешниот битолски градоначалник Владимир Талески им се обрати на новинарите со „среќни, задоволни, видовте, разбравте“ по одлагањето на судскиот пр ...
ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ТАЛЕСКИ ЧУВМЕ И ВО РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ ЈАНКУЛОСКА И СТАВРЕСКИ, КАЖА ПЕЛИВАНОВ ОД СЈО НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРАНСПОРТЕР“

ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ТАЛЕСКИ ЧУВМЕ И ВО РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ ЈАНКУЛОСКА И СТАВРЕСКИ, КАЖА ПЕЛИВАНОВ ОД СЈО НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРАНСПОРТЕР“

За пола милион евра бил оштетен буџетот на Општина Битола со незаконски склучените договори за превоз на ученици, кажа специјалниот обвинител Трајче П ...
СУДЕЊЕТО НА ТАЛЕСКИ ПРЕКИНАТО ДА СЕ ПРОВЕТРИ СУДНИЦАТА

СУДЕЊЕТО НА ТАЛЕСКИ ПРЕКИНАТО ДА СЕ ПРОВЕТРИ СУДНИЦАТА

Судијката Лидија Петровска даде пауза од 10-тина минути на судењето за предметот „Транспортер“ за да се проветри судницата откако на еден од обвинетит ...
УЧИЛИШТАТА ВО БИТОЛА НАМЕРНО ОСТАВЕНИ ДА ТОНАТ ВО ДОЛГОВИ, ДИРЕКТОРИТЕ МОЛЧЕА

УЧИЛИШТАТА ВО БИТОЛА НАМЕРНО ОСТАВЕНИ ДА ТОНАТ ВО ДОЛГОВИ, ДИРЕКТОРИТЕ МОЛЧЕА

Битолските училишта должат над 4,5 милиони евра за школскиот превоз, вода, струја и други давачки, соопшти градоначалничката на Битола, Наташа Петровс ...
„ТРАНСПОРТЕР“ ГО УРНИСА МЕДИЦИНСКОТО УЧИЛИШТЕ ВО БИТОЛА

„ТРАНСПОРТЕР“ ГО УРНИСА МЕДИЦИНСКОТО УЧИЛИШТЕ ВО БИТОЛА

Скршено прозорско стакло крпено со верски календари, е  само најава за она што следува во внатрешноста на средното Медицинско училиште „Д-р Јован Кала ...
ТАЛЕСКИ НЕ ГО ПЛАТИЛ НАРАЧАНИОТ СПОМЕНИК НА ВОЈВОДАТА ТУРУНЏЕВ ОД 48.000 ЕВРА

ТАЛЕСКИ НЕ ГО ПЛАТИЛ НАРАЧАНИОТ СПОМЕНИК НА ВОЈВОДАТА ТУРУНЏЕВ ОД 48.000 ЕВРА

Претходната локална власт од Битола на чело со ВМРО-ДПМНЕ, го нарача споменикот на војводата Александар Турунџев, но не го плати. Сега со ребаланс на ...
ПРИВИЛЕГИРАНИ ФИРМИ ИСПЛАТЕНИ ЗА „БИТ ФЕСТ“ ВО ВРЕМЕ НА ТАЛЕСКИ, НА ДРУГИТЕ ОПШТИНАТА УШТЕ ИМ ДОЛЖИ

ПРИВИЛЕГИРАНИ ФИРМИ ИСПЛАТЕНИ ЗА „БИТ ФЕСТ“ ВО ВРЕМЕ НА ТАЛЕСКИ, НА ДРУГИТЕ ОПШТИНАТА УШТЕ ИМ ДОЛЖИ

Народниот театар од Битола добил најмногу пари од општинскиот буџет предвиден за „Бит фест“ годинава. Ова се гледа од листата што на денешната седница ...
ЌЕ НИ ТРЕБААТ ДВЕ-ТРИ ГОДИНИ РАБОТА ЗА ДА ГИ ПОКРИЕМЕ ДОЛГОВИТЕ НА ТАЛЕСКИ, РЕЧЕ БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ПЕТРОВСКА

ЌЕ НИ ТРЕБААТ ДВЕ-ТРИ ГОДИНИ РАБОТА ЗА ДА ГИ ПОКРИЕМЕ ДОЛГОВИТЕ НА ТАЛЕСКИ, РЕЧЕ БИТОЛСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ПЕТРОВСКА

Долг од 12.491.350 евра ѝ остави ексградоначалникот Владимир Талески на новата градоначалничка на Општина Битола, Наташа Петровска. Од нив 3.339.211 е ...
НОВАТА ЛОКАЛНА ВЛАСТ ВО БИТОЛА НАСЛЕДИ ДОЛГ ОД 1,7 МИЛИОНИ ЕВРА КОН ФИРМИ ДОБАВУВАЧИ

НОВАТА ЛОКАЛНА ВЛАСТ ВО БИТОЛА НАСЛЕДИ ДОЛГ ОД 1,7 МИЛИОНИ ЕВРА КОН ФИРМИ ДОБАВУВАЧИ

Новата локална власт во Битола наследи долг од над 105 милиони денари за обврски кон треба да ги исплати кон добавувачи и по основ на гаранции. Долгот ...
1 2 3 4 5 14 30 / 134 НАПИСИ