Таг: Владимир Талески

1 2 3 4 13 20 / 127 НАПИСИ
ЗА ДОГРАДБА НА  КИНО „МАНАКИ“ ГОДИНАВА НЕМА ПАРИ

ЗА ДОГРАДБА НА  КИНО „МАНАКИ“ ГОДИНАВА НЕМА ПАРИ

Годинава нема да се издвојат пари од државниот буџет за киното „Манаки“ во Битола,  кое пред пет години почна да го гради ексградоначалникот на Битола ...
ТАЛЕСКИ Е ЖИВОТНО ЗАИНТЕРЕСИРАН СУДЕЊЕТО ЗА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ДА ЗАВРШИ ШТО ПОСКОРО, НО ДЕНЕС ПАК БАРАШЕ  ОДЛАГАЊЕ

ТАЛЕСКИ Е ЖИВОТНО ЗАИНТЕРЕСИРАН СУДЕЊЕТО ЗА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ ДА ЗАВРШИ ШТО ПОСКОРО, НО ДЕНЕС ПАК БАРАШЕ  ОДЛАГАЊЕ

Во Основниот суд во Битола денес повторно беше одложено судењето на ексградоначалникот на Битола Владимир Талески, обвинет за несовесно работење во сл ...
НАД 74.000 ЕВРА ГОДИШНО ПЛАЌАЛ ТАЛЕСКИ ЗА ПОЗДРАВИ И ЧЕСТИТКИ ВО МЕДИУМИТЕ

НАД 74.000 ЕВРА ГОДИШНО ПЛАЌАЛ ТАЛЕСКИ ЗА ПОЗДРАВИ И ЧЕСТИТКИ ВО МЕДИУМИТЕ

Од 65.000 до над 74.000 евра годишно исплаќала Општина Битола додека бил градоначалник Владимир Талески за услуги и преплати во печатени и електронски ...
ДЕЛ ОД ПАРИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО БИТОЛА ОТИДОА ЗА ДОГОВОРОТ ЗА СТАДИОН НА ТАЛЕСКИ

ДЕЛ ОД ПАРИТЕ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ ВО БИТОЛА ОТИДОА ЗА ДОГОВОРОТ ЗА СТАДИОН НА ТАЛЕСКИ

Во услови кога Битола се соочува со големо аерозагадување, дел од општинските пари не може да се искористат за краткорочни мерки зашто Општината е при ...
ТАЛЕСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА И СУДЕЊЕТО ВО БИТОЛА ЗА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

ТАЛЕСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА И СУДЕЊЕТО ВО БИТОЛА ЗА ОФИЦЕРСКИОТ ДОМ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Поранешниот битолски градоначалник Владимир Талески им се обрати на новинарите со „среќни, задоволни, видовте, разбравте“ по одлагањето на судскиот пр ...
ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ТАЛЕСКИ ЧУВМЕ И ВО РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ ЈАНКУЛОСКА И СТАВРЕСКИ, КАЖА ПЕЛИВАНОВ ОД СЈО НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРАНСПОРТЕР“

ЗА ЗЛОУПОТРЕБИТЕ НА ТАЛЕСКИ ЧУВМЕ И ВО РАЗГОВОРИТЕ МЕЃУ ЈАНКУЛОСКА И СТАВРЕСКИ, КАЖА ПЕЛИВАНОВ ОД СЈО НА СУДЕЊЕТО ЗА „ТРАНСПОРТЕР“

За пола милион евра бил оштетен буџетот на Општина Битола со незаконски склучените договори за превоз на ученици, кажа специјалниот обвинител Трајче П ...
СУДЕЊЕТО НА ТАЛЕСКИ ПРЕКИНАТО ДА СЕ ПРОВЕТРИ СУДНИЦАТА

СУДЕЊЕТО НА ТАЛЕСКИ ПРЕКИНАТО ДА СЕ ПРОВЕТРИ СУДНИЦАТА

Судијката Лидија Петровска даде пауза од 10-тина минути на судењето за предметот „Транспортер“ за да се проветри судницата откако на еден од обвинетит ...
УЧИЛИШТАТА ВО БИТОЛА НАМЕРНО ОСТАВЕНИ ДА ТОНАТ ВО ДОЛГОВИ, ДИРЕКТОРИТЕ МОЛЧЕА

УЧИЛИШТАТА ВО БИТОЛА НАМЕРНО ОСТАВЕНИ ДА ТОНАТ ВО ДОЛГОВИ, ДИРЕКТОРИТЕ МОЛЧЕА

Битолските училишта должат над 4,5 милиони евра за школскиот превоз, вода, струја и други давачки, соопшти градоначалничката на Битола, Наташа Петровс ...
„ТРАНСПОРТЕР“ ГО УРНИСА МЕДИЦИНСКОТО УЧИЛИШТЕ ВО БИТОЛА

„ТРАНСПОРТЕР“ ГО УРНИСА МЕДИЦИНСКОТО УЧИЛИШТЕ ВО БИТОЛА

Скршено прозорско стакло крпено со верски календари, е  само најава за она што следува во внатрешноста на средното Медицинско училиште „Д-р Јован Кала ...
ТАЛЕСКИ НЕ ГО ПЛАТИЛ НАРАЧАНИОТ СПОМЕНИК НА ВОЈВОДАТА ТУРУНЏЕВ ОД 48.000 ЕВРА

ТАЛЕСКИ НЕ ГО ПЛАТИЛ НАРАЧАНИОТ СПОМЕНИК НА ВОЈВОДАТА ТУРУНЏЕВ ОД 48.000 ЕВРА

Претходната локална власт од Битола на чело со ВМРО-ДПМНЕ, го нарача споменикот на војводата Александар Турунџев, но не го плати. Сега со ребаланс на ...
1 2 3 4 13 20 / 127 НАПИСИ