Таг: водовод

1 2 3 8 10 / 72 НАПИСИ
ОХРИДСКИ „ВОДОВОД“ ПОБАРАЛ ЦЕНАТА НА ВОДАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 70 ОТСТО, ОД РЕГУЛАТОРНА ВЕЛАТ БАРАЊЕТО Е НЕРЕАЛНО

ОХРИДСКИ „ВОДОВОД“ ПОБАРАЛ ЦЕНАТА НА ВОДАТА ДА ПОСКАПИ ЗА 70 ОТСТО, ОД РЕГУЛАТОРНА ВЕЛАТ БАРАЊЕТО Е НЕРЕАЛНО

Охридски „Водовод“ доставил барање до Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги да се зголеми цената на водата за 70 проценти. Претседателот ...
ПАДНАА ПЛАНОВИТЕ ЗА РАБОТА НА ТРИ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ВО БИТОЛА, НЕ ГИ ПОДДРЖАА И СОВЕТНИЦИ ОД ЛОКАЛНОТО МНОЗИНСТВО

ПАДНАА ПЛАНОВИТЕ ЗА РАБОТА НА ТРИ ЈАВНИ ПРЕТПРИЈАТИЈА ВО БИТОЛА, НЕ ГИ ПОДДРЖАА И СОВЕТНИЦИ ОД ЛОКАЛНОТО МНОЗИНСТВО

Советот на Општина Битола не ги изгласа финансискиот план за работа, програмата за одржување на јавна чистота и јавни зелени површини на ЈП „Комуналец ...
ОД ЧЕТВРТОК ШТРАЈК ВО СКОПСКИ „ВОДОВОД“, НЕМА ДА СЕ ИСКЛУЧАТ ВЕНТИЛИТЕ ЗА ВОДА ТУКУ ЌЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ПОПРАВИ ДЕФЕКТИТЕ, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ

ОД ЧЕТВРТОК ШТРАЈК ВО СКОПСКИ „ВОДОВОД“, НЕМА ДА СЕ ИСКЛУЧАТ ВЕНТИЛИТЕ ЗА ВОДА ТУКУ ЌЕ НЕМА КОЈ ДА ГИ ПОПРАВИ ДЕФЕКТИТЕ, ВЕЛИ СИНДИКАТОТ

Вработените во ЈП „Водовод и канализација“ во Скопје од четврток ќе почнат да штрајкуваат, ако до утре градоначалничката Данела Арсовска ...
ТЕТОВСКАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ПОВТОРНО ИМА НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС

ТЕТОВСКАТА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ПОВТОРНО ИМА НЕПРИЈАТЕН МИРИС И ВКУС

Шест години по ред, откако се направи новиот водоводен систем која зафаќа вода од реката Пена, секогаш во овој период од годината тетовската вода за п ...
АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

АРСОВСКА НАЗНАЧИ НОВИ ДИРЕКТОРИ, ГРОМ ГО ДОБИ „ГРАДСКИ ПАРКИНГ“, АКТИВИСТКАТА РАДМИЛА ПЕШЕВА ВО „ЛАЈКА“, КАДРИ НА ДУИ ВО „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ И „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

Градоначалничката Данела Арсовска денеска назначи нови в. д. директори на јавните претпријатија откако досегашните, кадри на ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистич ...
ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО ТЕТОВО Е ИСПРАВНА ЗА ПИЕЊЕ, ИСКЛУЧЕН Е НОВИОТ ВОДОСНАБДИТЕЛЕН СИСТЕМ ПОРАДИ ЗАМАТЕНОСТ, ВЕЛАТ ОД ТЕТОВСКИ ВОДОВОД 

ВОДАТА ЗА ПИЕЊЕ ВО ТЕТОВО Е ИСПРАВНА ЗА ПИЕЊЕ, ИСКЛУЧЕН Е НОВИОТ ВОДОСНАБДИТЕЛЕН СИСТЕМ ПОРАДИ ЗАМАТЕНОСТ, ВЕЛАТ ОД ТЕТОВСКИ ВОДОВОД 

Водата во Тетово е исправна за пиење, исклучен е само дотокот од новиот водоснабдителен систем поради заматеност, информираат од јавното комунално пре ...
АРСОВСКА ЗАГРОЗУВА ДВА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА СКОПЈЕ ВРЕДНИ 206 МИЛИОНИ ЕВРА, ФИНАНСИРАНИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

АРСОВСКА ЗАГРОЗУВА ДВА КАПИТАЛНИ ПРОЕКТИ ЗА СКОПЈЕ ВРЕДНИ 206 МИЛИОНИ ЕВРА, ФИНАНСИРАНИ СО ЕВРОПСКИ ПАРИ

Двата капитални проекти за Скопје кои се финансирани со европски пари и се вредни 206 милиони евра се загрозени откако на градоначалничката функција е ...
ПЕРИНСКИ ВРАБОТИЛ 100 ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ ВО „ВОДОВОД“, ЈАС ВО ГРАД СКОПЈЕ НЕМАМ ТАКВИ ВРАБОТУВАЊА, РЕЧЕ АРСОВСКА

ПЕРИНСКИ ВРАБОТИЛ 100 ПАРТИСКИ ВОЈНИЦИ ВО „ВОДОВОД“, ЈАС ВО ГРАД СКОПЈЕ НЕМАМ ТАКВИ ВРАБОТУВАЊА, РЕЧЕ АРСОВСКА

Директорот на ЈП „Водовод и канализација“ Златко Перински вработил над 100 партиски војници во претпријатието, кажа денеска градоначалничката Данела А ...
ВЛАДАТА ДА ГО ОТПИШЕ ДОЛГОТ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА НА „ВОДОВОД“ КОН „ВОДОСТОПАНСТВО“ КАКО ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ, БАРА СОВЕТОТ НА КУМАНОВО

ВЛАДАТА ДА ГО ОТПИШЕ ДОЛГОТ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА НА „ВОДОВОД“ КОН „ВОДОСТОПАНСТВО“ КАКО ВО ДРУГИТЕ ГРАДОВИ, БАРА СОВЕТОТ НА КУМАНОВО

Кумановскиот Совет бара од Владата да го отпише стариот долгот на ЈП „Водовод“ кон АД „Водостопанство“ во висина од 151 милион денари (околу 2,5 милио ...
СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВОДОВОДНАТА МРЕЖА СТРУГА ЌЕ НЕМА ПРОБЛЕМ ЗА ВОДА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“

СО РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ВОДОВОДНАТА МРЕЖА СТРУГА ЌЕ НЕМА ПРОБЛЕМ ЗА ВОДА, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ НА „ВОДОВОД“

Со реконструкција на водоводната мрежа, замена на азбестните цевки со нови, Струга го реши проблемот со водоснабдувањето кој години за време на турист ...
1 2 3 8 10 / 72 НАПИСИ